Proč neinvestovat do módních trendů ani korunu? Jak nakupovat ve svém šatníku? A jak kombinovat bílé triko tak, aby to nebyla nuda? V dnešním článku jsem si pro vás připravila 10 tipů, jak být stále šik.

10 tipů jak být stylová


1. Investujte do nadčasovosti

Kromě toho, že jsou módní trendy pomíjivé, jsou také hůř kombinovatelné a mnohdy často prvoplánové. Osobně miluju kousky, které nejsou v módních magazínech pod nadpisem „Módní trendy“ a raději se takovým článkům rovnou vyhýbám. Nechci mít totiž skříň zaplněnou něčím, co mám jen na jednu, dvě sezóny.

 

2. Méně je více

S tím souvisí rovnou bod číslo dva. Místo toho, abyste utratili tisíce za nejrůznější kousky, investuje je do menšího počtu za stejný peníz. Ano, sice utratíte ve výsledku stejnou sumu, ale za kousky, které nebudete muset ob sezónu měnit. Základní kousky ve kvalitním provedení jsou daleko důležitější než střádání sezónních kousků, trika s velkými nápisy či barvy, které letos září, ale příští rok už nebudou. Když jsem si letos koupila svoje první (první!) Levisky, věděla jsem, že žádné jiné džíny jiné než džínové značky už si nikdy nekoupím. Moje džíny z řetězců vypadaly fajn, ale po dni nošení měly vytahaná kolena a celkově jim nedržel tvar. Za to Levisky můžu mít na sobě několikrát za sebou a pořád drží. Stojí sice třikrát víc než „obyčejné džíny“, ale řeknu Vám, že v tomto případě rozhodně platí, že méně je více. Raději tak budu mít méně párů džín než patnáctery a budu je milovat.

10 tipů jak být stylová


3. Kombinujte klasické a sportovnější kousky

Obujte si tenisky k blazeru, k šatům kotníčkovou obuv, k džínám boty na (pohodlném, nižším blokovém) podpatku. Nadčasová móda není synonymem pro nudu. Je to o kombinacích nadčasových kousků. Ale také o hraní si. Móda má být sebevyjádřením, experimentováním. Ne nutným zlem a stáním před skříní v křečí „že co na sebe dneska“. Podívejte se pro inspiraci na Pinterest, a pak se mrkněte k sobě do skříně, jak byste dané kousky mohla zkombinovat vy.
Mým oblíbeným outfitem, který je pro mě klasikou a synonynem pařížského městského stylu jsou rovné džíny v modré barvě, bílé triko, černý blazer a boty dle příležitosti (conversky balerínky či boty na blokovém podpatku)


4. Najděte si svůj styl

Váš styl a to, co nosíte, je jako Váš podpis. Mým stylem a inspirací je pařížský styl, jednoduchost, zajímavost, elegance. Jemné barvy. Na druhou stranu ale také vím, co mým stylem není (i když se mi to často líbí na ostatních). U mě to jsou mikiny, batohy (i ty městské), příliš sportovní bundy a obuv. Jednoduše proto, že i ve svých 37 letech vypadám mladě, a tyto kousky mě ještě omlazují. A já už nechci vypadat na dvacet. Miluju svoje vrásky a klasický červený lak na nehtech v kombinaci s černým blazerem.

10 tipů jak být stylová


5. Sportovní oblečení jen na sport

Aby bylo jasno, já miluju sportovní oblečení. Všechny ty cute soupravy, které jsou kombinací crop topů a legín. Miluju sportovní obuv. Ale všechno tohle nosím zásadně jen na sport. Myslím, že to prostě není oblečení na to, chodit v něm mezi lidi, pokud tedy neběžím nebo nedělám nějaký sport. Na co bych jinak měla ve skříni ty skvělé džíny?


6. Investujte do kvalitní obuvi a kabelek

Nadčasovost a kvalita se nevztahuje pouze na oblečení, ale také na doplňky, boty a kabelky.
Miluju své kabelky do jedné a po každém nošení si je pečlivě vyklidím a uklidím do poličky. Nechci mít na svých kabelkách totiž odrbané rohy a ucha. To samé u obuvi. Vždy když se vrátím domů, přetřu si je hadříkem, v případě zablácených dnů je okamžitě umývám. Tak mi boty i kabelky vydrží dlouhé roky. Co se týče zdobení, na doplňcích se mu zcela vyhýbám. Čím jednodušší, tím lepší. Vše se k sobě totiž pak lépe hodí a snadněji kombinuje i s oblečením.

10 tipů jak být stylová


7. Základní barvy

Soustřeďte se na základní paletu barev. Žlutá, zelená, ostře růžové nebo pestrobarevné vzory vás i módní svět budou bavit jen chvíli. A pak vám s největší pravděpodobností budou ležet dole v šatníku. Nebo je neobléknete tolik často, protože vám bude kvůli výrazným barvám či vzorům připadat, že v tom chodíte pořád. Proto jsou základní barvy tak oblíbené (třeba u Francouzek). Bílá, béžová,tělová šedá, tmavě modrá nebo černá  jsou barvy které pak můžete doplnit třeba lehce barevným doplňkem, jako baby blue nebo mint.

10 tipů jak být stylová


8. Střih

Střih je velmi důležitým prvkem při výběru kousků oblečení. Vyvarujte se věcem, které Vám perfektně nesedí. Často se k takovým uchylujeme, když jsou například ve slevě. Nicméně je dobré mít na paměti, že to, co nám sluší, není oblečení samotné, nýbrž my v něm. Můžete vidět sebehezčí džíny, pokud vám ale nesednou, v pase, v délce, ve střihu, pak budou krásné jen na ramínku, ne na vás.


9. Doplňky

Ne moc a ne nic. Doplňky mají podtrhnout naši osobnost, ne ji potlačit. Mám ráda jemné, nenápadné šperky, které mě nepohltí. Nejsem milovnice ani různě navěšených cinkátek, kterých je mnoho a člověk se v nich ztrácí. I v doplňcích zastávám pravidlo, že méně je více a jednoduchost je k tomu klíčem. To stejné se týká make-upu. Mám ráda make-up, pod kterým je vidět skutečná tvář. Vrstvy make-upu, které na pleti tvoří rýhy, se mi nelíbí, stejně jako umělé řasy (nebo umělé nehty). Je mi sympatické jemné rozjasnění, tvářenka, která zvýrazní lícní kosti, oční stíny tělových barev a hezky tvarované obočí v barvě vlasů. Mým statementem je červená rtěnka, která rozsvítí každý den a každou mou náladu 😊

10 tipů jak být stylová

10. Makeup

V podstatě bych sem mohla zkopírovat řádky z odstavce o doplňcích. Mám ráda make-up, pod kterým je vidět skutečná tvář. Vrstvy make-upu, které na pleti tvoří rýhy, se mi nelíbí, stejně jako umělé řasy (nebo umělé nehty). Je mi sympatické jemné rozjasnění, tvářenka, která zvýrazní lícní kosti, oční stíny tělových barev a hezky tvarované obočí v barvě vlasů. Mým statementem je červená rtěnka, která rozsvítí každý den a každou mou náladu 😊

Kalhoty: Zoot
Tílko: HM
Kabelka: Coccinelle
Boty: Gino Rossi CCC

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *