V minulém článku s recepty na ledově vychlazené čaje jsem vám představila jeden recept na ledový ovocný čaj a druhý na zelený. Dnes si tyto typy (ovocný a zelený) čajů dáme znovu jen s jinými příchutěmi a přidáme k nim další černý. Ovocný čaj nás zavede do lesa na ostružiny a borůvky, zelený na meruňky do zahrady a černý za osvěžující kombinací jahod a kiwi. Připraveni na další várku osvěžujících letních drinků ze zdravých čajů od Mixtee

Ledove_Caje:Tarlton_Mixtee

Ovocný čaj Basilur Blackcurrant & Blackberry

Kdo by za letních horkých dnů nemiloval procházky lesem, který nás schová před ostrými slunečními paprsky a nabídne hrst ostružin. Pokud si takovou atmosféru chcete užít i doma, mám tu pro vás recept na osvěžující ledový ovocný čaj Basilur právě s příchutí černého rybízu a ostružin.

Basilur_Blackcurrant_Blackberry_Mixtee

Basilur_Blackcurrant_Blackberry_Mixtee

Ingredience:
4 sáčky ovocného čaje Basilur Blackcurrant & Blackberry s příchutí černého rybízu a ostružiny
1 litr vroucí vody
třtinový cukr
vanilkové aroma
dvě balení ovocné lesní směsi
listy máty
kostky ledu
rozdrcený led

Basilur_Blackcurrant_Blackberry_Mixtee
Recept: 4 sáčky ovocného čaje Basilur Blackcurrant & Blackberry s příchutí černého rybízu a ostružiny zalijeme jedním litrem vroucí vody, necháme louhovat 5-7 minut. Poté dle chuti přidáme třtinový cukr, dvě lžíce vanilkového aroma, důkladně zamícháme a necháme vychladit na několik hodin v lednici. Do studeného, přefiltrovaného čaje vsypeme jedno balení zmražené ovocné lesní směsi. Další balení rozdělíme do skleniček (pro hezčí efekt můžeme použít skleničky na šampaňské). Nakonec přidáme stonky s lístky máty, kostky ledu, zasypeme rozdrceným ledem a podáváme.

Basilur_Blackcurrant_Blackberry_Mixtee
Zelený čaj Tarlton Cardinal Soursop

Ochutnejte, jak báječně jde k sobě zelený čaj Tarlton a meruňky. Přidejte šalvěj, aromatickou bylinu s léčivými účinky, která dokonce omezuje pocení (jak jsem se dočetla na wikipedii) a celkově je báječná, chuť zeleného ledového čaje ještě více zjemníte třtinovým cukrem, který ale, pokud nechcete, použít nemusíte.

Tarlton_Zelený_Čaj_Mixtee

Ingredience:
5 lžiček zeleného čaje Tarlton Cardinal Soursop z Mixtee
1 litr 80 °C vody
třtinový cukr dle chuti (pozn. já jsem do každého čaje přidávala 2-3 lžíce
10 meruněk
listy šalvěje
kostky ledu
rozdrcený led

Tarlton_GreetTea_Mixtee


Recept
:
Do jednoho litru 80 °C vody vsypeme 5 lžiček zelného čaje Tarlton Cardinal Soursop a necháme louhovat 2-3 minuty. Dokud je čaj teplý, vmícháme třtinový cukr. Takto připravený čaj necháme vychladit v lednici několik hodin. Přidáme 6 středně velkých rozmixovaných meruněk spolu s listy šalvěje. Na ozdobení vhodíme ještě dvě rozpůlené meruňky, které můžeme použít i na ozdobu do skleniček. Na závěr zasypeme kostkami ledu a rozdrceným ledem.

Tarlton_GreetTea_Mixtee Tarlton_GreetTea_Mixtee

Černý čaj Basilur jahoda & kiwi

A nakonec tolik osvěžující kombinace jahod a kiwi od značky Basilur z Mixteekterou naleznete v černém čaji. Stačí nechat ho vychladit, přidat čerstvé jahody a osvěžující mátu a voila, jednoduchý, přesto báječný ledový čaj je na světě. Teda u vás doma.

Basilur_Strawberry_Kiwi_Black_Tea_Mixtee

Ingredience:
4 sáčky aromatizovaného černého čaje Basilur Strawberry & Kiwi s aroma jahod a kiwi
1 litr 80 °C vody
třtinový cukr
čerstvé jahody
listy máty
kostky ledu
rozdrcený led

Basilur_Strawberry_Kiwi_Black_Tea_Mixtee

Recept: 4 sáčky aromatizovaného černého čaje Basilur Strawberry & Kiwi s jahodami a kiwi zalijeme jedním litrem 80 °C vody a necháme louhovat 3-5 minut. Poté vmícháme třtinový cukr dle naší chuti, zamícháme a necháme zchladit v lednici několik hodin. Do přefiltrovaného čaje přidáme rozmixované jahody spolu s mátou a kostky ledu. Zasypeme rozdrcreným ledem a nakonec můžeme dozdobit ještě celými kousky jahod.

Basilur_Strawberry_Kiwi_Black_Tea_Mixtee


Spolupráce s Mixtee

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *