Za poslední rok, dva se mi tak neuvěřitelně zlepšila kvalita vlasů, že jsem se rozhodla se s vámi podělit o tom, co za tím u mě stojí.

1) Nebarvit. Ačkoliv již na trhu existují šetrné barvy, které vám slibují vlasy bez poškození, je lepší vlasy nebarvit. Jakýkoliv zásah do vlasového vlákna znamená pro vaše vlasy v dlouhodobém horizontu oslabení. Raději než do barvy, byť drahé a kvalitní, investujte do kroku číslo dva.

2) Přírodní šampóny a kondicionéry. Osobně se mi osvědčily šampóny a kondicionéry na přírodní bázi. Doporučuju značky střídat. Pokud jde o mě, vyhovuje mi Weleda nebo aktuálně Klorane. Šampóny však nejsou oblečení, proto musíte vybírat šampóny podle toho, jaký typ vlasů opravdu máte a ne podle toho, který se vám líbí, je v reklamě nebo jak voní (známe všechny, že).

3) Šetrné mytí. Přírodní šampóny, které jsem zatím vyzkoušela, nepění. Proto si šampónem vlasy myju dvakrát. Nikdy však ne po celé jejich délce, nýbrž jen pokožku. Vlasy od temene hlavy a níž se umyjí samy při smývání šampónu. Mastná je totiž pokožka vaší hlavy, nikoliv vlasy. Opačně funguje kondicionér, který má vlasové vlákno uzavřít tak, aby byo hladké a tudíž dobře rozčesatelné. Proto kondicionér nikdy nenanáším na pokožku hlavy. Ačkoliv nikdy není čas, nechám chvíi působit a smývám zhruba po minutě až dvou. Pokud nemáte čas a šetříte ho ráno, kde se dá, věnujte se zatím ve sprše číštění zubů. Vaše vlasy si to zaslouží.

4) Nesušit. Hlavně v zimě problém. Proto si vlasy myju co nejdřív ráno a pak je nechám volně schnout. Pokud vlasy pořád nejsou suché a venku mrzne, samozřejmě nevycházím s mokrou hlavou a použiji fén. Vyhýbám se však sušení zcela mokrých vlasů.

5) Jak v zimě na čepici? Ano, čtete správně, čepici. I ta má rozhodně vliv na vaše vlasy. Čepice by neměla být takříkajíc natěsno, aby pokožka hlavy mohla dýchat. V opačném případě hrozí právě větší produkce mazu, a tím pádem mastné vlasy. A ty žádná z nás nechceme.

Jako krok šestý jsem shválně neuvedla pravidelné stříhání konečků. Protože jsem nedávno na jednom byla, stálo mě skoro tisícovku a kadeřnice mi řekla, že mám naprosto zdravé vlasy a stříhat jsem je vlastně ani nepotřebovala. Ačkoliv u kadeřnice jsem, věřte mi, nebyla fakt dlouho. Takže vtipná historka na závěr a krásným vlasům zdar.

Please follow and like us:

5 Comments on 5 kroků ke krásným vlasům

 1. M
  3. 3. 2016 at 8.16 (4 roky ago)

  Dekujemee..ten fen u mne nutnosti..ja bych nesla ven totiz cely den a mela furt rymu

  Odpovědět
 2. Hanka
  3. 3. 2016 at 8.55 (4 roky ago)

  Za konečky nasucho dávám 30 Kč,za ofinu někdy i 20 Kč.

  Odpovědět
  • Zezivotazeny
   3. 3. 2016 at 9.35 (4 roky ago)

   A ja sla naslepo, rikala jsem si, ze to bude do 200Kc. Kdyz na me vybafli tu castku, malem jsem vybafla ja :-). Takze muzu znova asi tak…, … za dva roky :-)

   Odpovědět
   • Jayde
    24. 5. 2017 at 2.30 (2 roky ago)

    Whoever wrote this, you know how to make a good arletci.

    Odpovědět
  • Kateřina
   3. 3. 2016 at 15.35 (4 roky ago)

   Tak to bych Hanku poprosila o kontakt/webovky :-)
   Protože je to tak 2 týdny, co na netu čtu recenze a hledám dobrou kadeřnici, která vlasům opravdu rozumí. Že bych se trošku odvázala a nechala si vlasy zkrátit o víc než jen 2cm :-) :-) Většinou taky chodím pouze na konečky, ale kadeřnictví to účtujou jako normální střih (při mé délce nad zadek nic moc) a to tedy nechápu! Naposledy jsem měla konečky aspoň za 250,- JEN! :-(

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *