Basic šatník neznamená nudný šatník. V mém slovníku znamená basic šatník nadčasovost, kombinovatelnost a dlouhodobost. Když mi Vendy posílala článek s otazníkem ve zprávě, co bude v roce 2018 „in“ a co bude „out“, nedivila jsem se. Obchody potřebují prodávat, dělat byznys a zvyšovat zisky. Naštěstí se při nákupu řídím tím, co se mi líbí a co vím, že se mi bude líbit i za několik sezón, nejen právě teď, když to nosí všichni (i když samozřejmě mám i takové). Ale mám trochu averzi k něčemu výstřednímu, co vidím na všech. Na druhou stranu i základní věci nosí mnoho lidí, avšak kvůli jednoduchosti to není tolik do očí bijící.

Základní kousky
Mezi základní kousky šatníku pro mě bezesporu patří bílé a černé topy, bez rukávů i s rukávy různých délek. Řadím sem i košile, a dále pruhovaná trika. Džíny, slim i boyfriend, cigaretové kalhoty různých barev, mezi kterými by neměly chybět ty černé a šedé. To stejné platí i o barvách svetru (černá, šedá a navrch béžová) Nadčasovými kousky jsou pro mě také perfektně střižený saka, kabáty pánského střihu a kožená/koženková bunda.. K tomu mokasíny do špičky, bílé tenisky, béžové lodičky, zateplené biker boots a Timberlandy na vycházky. Mezi doplňky rozhodně kožené kabelky, které budou mít vždy určitou hodnotu, a pokud vás přestanou bavit, budete je moci za nějaký peníz prodat. Jednoduché, klasické hodinky. A šátek. Ten od Hermes. Já na něho mám zálusk již nějaký ten rok, a věřím, že letos si ho už konečně pořídím a odnesu si ho v té jejich nádherné oranžové papírové tašce. Nemusíme mít všechno hned, občas je dobré jen se na to těšit.

fashion 1

fashion 2

Pokud bych byla minimalistka, víc kousků bych skutečně nepotřebovala.

Nebo jsem na něco zapomněla? Všechny tyto modely k sobě náramně ladí a je jich plný instagram. Ve výsledku nepotřebujete nic chlupatého ani třpytivého, s třásněmi či cvoky. Všechno to je bonus, který je fajn, ale není třeba. Minimalistka však nejsem a přiznám se, že nakupuji ráda. Ať už ve slevách, v sekáči nebo se občas plácnu přes kapsu a pořídím si něco pěkného, protože mi to udělá radost. Vždycky ale vím, k čemu daný kousek budu nosit a proč si ho pořizuji. Nevyhýbám si výstředním kouskům, ale neutrácím za ně majlant. Na speciálních událostech jako je Fashion Week jsem ráda vidět. Stejně jako v životě, i v módě je risk zisk.

fashion

Ale pořád se učím. Když se kouknu na rok staré fotky, kolikrát si říkám, co bych teď udělala jinak. Ale to je normální a je to vlastně dobře, protože právě na tom je vidět posun či nějaký vývoj. S přibývajícím věkem máme jiné nároky i jiný status. Posouváme se a tím i náš šatník. Pokud je vám něco kolem dvaceti pěti až třiceti, právě jste se nejspíš dostala do další životní fáze. Měníte se z dívky na ženu, a nejspíš k tomu potřebujete změnit i styl oblékání. To je přirozené. Jen u té změny nekoukejte moc do lifestylových časopisů, protože se dostanete do začarovaného kruhu. Časopisy vám neřeknou „kdo jste a jaký je váš styl“. Na to si musíte nejdřív přijít vy sama. Až si pořídíte několik kousků, které můžete nosit s čímkoliv, pak se můžete vrhnout do experimentování v podobě velkých mašlí, divokých barev či vzorů. Pamatujte, všechno má svůj čas a nejlépe je začínat něčím jednodušším.

fashion 3

Please follow and like us:

2 Comments on Basic šatník a co v něm mít

 1. Ann
  9. 1. 2018 at 15.51 (2 roky ago)

  Časopisy vám neřeknou „kdo jste a jaký je váš styl“. Amen. Měli by se podle toho řídit všichni 😀 Musím říct, že nadčasové kousky jsou skvělé, a ten kdo je umí správně nenudně nakombinovat, ten opravdu ví co znamená móda ♥ :-) Máte moc hezký blog plný inspirativních příspěvků! Přeji hodně úspěchů v novém roce :-)

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   9. 1. 2018 at 16.30 (2 roky ago)

   Moc děkujeme. Chceme být online takové, čím se řídíme offline :-). Ještě jednou moc díky a budeme se snažit dále :-). I za nás přejeme krásný Nový rok ♡

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *