Péče o zuby. Jak už jsem psala minule, zuby jsou pro mě velké téma. Vyčistit si ráno a večer zuby je pro mě stejně důležité, ne-li důležitější, jako si odlíčit a pečovat o pleť. Proto se chci zubní hygieně věnovat i na svém blogu a Instragramu. Protože zatímco o produktech na pleť se bavíme téměř neustále, péče o chrup jakoby nebyla tak exkluzivní a zábavná. Přitom je to něco, kde naše zdraví a krása začíná.

Herbadent

Péče o dětský chrup

Péčí o zuby a chrup by se mělo samozřejmě začít co nejdříve. Obě svoje děti vedu k tomu, aby se o zuby staraly a obě si je čistí od maličkého mala. Trochu mě mrzí, že jsem je obě naučila na sladké zubní pasty, které vytvoří hromadu pěny, a teď mám trochu problém dostat je na tu druhou, zdravější stranu bez SLS (Sodium Lauryl Sulphate) a používaly dětskou bylinnou zubní pastu Herbadent s fluoridem. I o fluoridu se v rámci dětské zubní péče mluví dost často. Dle mých informací je fluorid potřeba k vybudování pevné zubní skloviny a zároveň snižuje možnost vzniku zubního kazu. Navíc v dětské bylinné zubní pastě je množství fluoridu přizpůsobeno potřebám dětem.

Dětská bylinná zubní pasta Herbadent

Jak to vidím jako maminka

Jako maminka si myslím, že by péče o zuby měla začínat co nejdříve. Jednak si na to dítě zvykne a za druhé je to důležité pro jeho zuby. Když už se bavíme o zvyku, zmínila jsem i chuť. Dětské zubní pasty bývají často sladké a často obsahují látky, které jsou zbytečné. Dětská zubní pasta Herbadent je založena na přírodní bylinné bázi, a pokud bude první pastou, které dítě dostane, nebude s mít s nesladkou chutí žádný problém, protože nic jiného znát nebude. U past je to prostě stejné jako u všeho ostatního. Taky dítěti nedáte hned čokoládu, ale ovocnou přesnídávku, vodu nebo čaj místo sladké limonády a namixované brambory s masíčkem místo pizzy. Zpětně mě mrzí, že jsem na pasty nemyslela dřív, ale věřím, že se nám to podaří zlomit a holky si vytvoří návyk i na bylinkovou pastu Herbadent, která má mimochodem krásný motiv zoubkové víly.

Bylinná zubní pasta Herbadent pro dospělé

To já jsem si na svou „dospělou“ bylinnou zubní pastu Herbadent zvykla hned (produkt lze navíc v eshopu Herbadent koupit bez krabičky). Chutná teda naprosto jinak než klasická mentolová pasta na zuby a taky téměř vůbec nepění, ale právě to mě na ní baví. Za prvé, je to proto, že je „zdravější“ – neobsahuje zmíněný SLS, který je čistě chemický a zuby nečistí, jen to hezky v té pastě napění, abyste měli pocit, jak dobře si zuby čistíte, ale „skutek utek“ (pěna zuby nečistí). No a mentolovou chuť běžných past jsem také s klidem opustila, protože v bylinkové pastě Herbadent dělá svěží chuť mátová, hřebíčková a fenyklová silice. A pak je v ní extrakt řepíku, šalvěje, heřmánku a nátržníku – ti se snaží, aby nikde nevznikl žádný zánět a předcházejí krvácení dásní a paradentóze.

Péče o ústní dutinu Herbadent

Bylinný gel a bylinná ústní voda

No a i když bylo celé toto, za mě důležité povídání, dlouhé, ještě bych zde ráda zmínila bylinný gel na dásně, který  je skvělý na prevenci ale i při výskytu zánětlivých projevů a začínající paradentóze. Druhým produktem, kterým uzavírám péči o ústní dutinu, je bylinná ústní voda, kterou si můžete koupit i jako koncentrát, ze kterého připravíte až jeden litr. Výhodou je, že si ji můžete připravit a naředit dle sebe 😊 Stejně jako gel, i ústní voda pomáhá proti zánětům a paradentóze a navíc po ní máte prostě krásně svěží dech po bylinkách.
Takže to jsou moji společníci na má beauty rána a relaxační večery, stejně jako třeba pleťové sérum a maska.

Péče o ústní dutinu Herbadent


Spolupráce s Herbadent:
https://shop.herbadent.cz/

 

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *