Většina lidí v 86 letech sotva chodí. Bill Cunningham jezdí na kole. Aby bylo jasno, nemá zasebou ani dráhu profesionálního cyklisty, ani se tím nesnaží udržovat v kondici. Bill jezdí na kole po městech, aby fotil lidi kolem sebe.

INSPIRACE Z ULICE

Módních fotografů je hodně. Pokud je hodně i módních fotografů pohybujících se po městě na kole, znám z nich pouze Billa, vlastním jménem Williama J. Cunninghama. Své fotografie cílí Bill Cunningham na vyjádření osobního stylu všech lidí kolem. Nefotí značky, nepropaguje jeden módní styl. A je to právě on, kdo se svou prací skutečně vlastní historický módní odraz New Yorku v průběhu až padesáti let. Proto, aby mohl Bill vykonávat to, co mu jde nejlépe, potřebuje foťák a kolo. Nic víc, nic míň. Zadáte-li jeho jméno do vyhledávače magazínu New York Times, pro který pracuje již od roku 1978, vyjede vám série videí se snímky, díky nimž se také proslavil. A ty rozhodně stojí za to vidět!

V BYTU PLNÉM FOTEK

Pokud toužíte nahlédnout do života tohoto úspěšného módního fotografa, určitě shlédněte dokumentární film, kde budete mít možnost vidět Billa při práci na kole, ale i u něho doma. V apartmánu v budově Carnegie Hall, který je zajímavý nejen pro sbírku fotografií, kterou zde ukrývá, ale třeba i proto, že byt nemá kuchyň.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *