Rozhodla jsem se, že kromě mých oblíbených „seberozvojových“ článků, článků s tipy na módní kombinace a recenze na kosmetiku sem budu přispívat nově i mými BlogWeeky. Budou o mých spolupracích, protože chci, aby byly transparentní, o tom, co jsem prožila, co se mi vrylo pod kůži i na co zajímavého jsem narazilo. Prostě to bude taková směsice, a já budu ráda, pokud vás to všechno bude k něčemu inspirovat.


Snídaně – základ dne.

Spolupráci se společností Janova pec, která vyrábí musli, jsem si moc dlouho rozmýšlet nemusela. Vločky, musli, a podobné pochutiny jíme doma ke snídani totiž docela pravidelně.
Dá se říct na pravidelné bázi. Inspirovat vás zdravou snídaní se mi navíc doopravdy líbí.
Základem jejich musli jsou ovesné vločky slazené medem a maštěné olivovým olejem.
V Janově peci jsou na výrobu musli čtyři. Zakladatel Jan, sestra Adéla, kamarád Jaro a maskot Jezepec.
Já zatím zkouším Jezepcovu sadu (děkuji maskote) a musím říct, že si dost pochutnávám. Musli není ošizené, chuť je vyvážená. Je to prostě dobrota.
V Jezepcově sadě můžete ochutnat všechny příchutě v menším množství (jedna příchuť vystačí cca na dvě snídaně), které pak samozřejmě jdou zakoupit ve větším množství i samostatně.

https://www.janovapec.cz

jezepcova sada


Nehromadit a nenakupovat zbytečnosti

Po létě (a také v rámci práci na sobě) jsem vyřazovala oblečení. Plno oblečení. A protože mám kamarádku, která nerada nakupuje v obchodech a chodí si ke mně za kamarádské ceny nakupovat oblečení, které už nenosím, měla jsem na celou tu hromadu věcí „naštěstí“ odběratelku.
Ve skříni teď mohu hýbat s věcmi tam a zpět (prostor k nezaplacení), mám přehled a kupodivu pořád co nosit. Nestojím před skříní s tápajícím pohledem „co z toho“, ale přesně vím. Nechala jsem si věci nadčasové, jednoduché a lehce kombinovatelné. Třeba takových kalhot mám momentálně čtvery, a to ještě z dob mého prvního těhotenství. Tedy pět let a musím vám říct, že ten počet úplně stačí. Jedny černé, béžové, pak tmavě modré a jedny džíny.
Zbavila jsem se i hodně párů bot a průvan v kabelkách jsem udělala již před časem.
Nic důležitého nepostrádám, všeho mám dostatek.

Během dnů Marianne jsem se do města vypravila s pevným nákupním seznamem, který jsem během návštěv obchodů nijak nenavyšovala. Kvůli mému těhotenství jsem si pořídila dvě větší podprsenky bez kostic, na zvětšující se bříško zase pohodlné noční košile. Ty pak využiji i v porodnici, kde se bez nich neobejdu a pevně věřím, že je vynosím dlouho poté i doma :-).
V HM jsem zamířila pro jednobarevná trika a košilky ( z řady conscious). Na zimu jsem si koupila teplý (nepropínací) kardigan, do kterého se tak vejdu i dva dny před porodem a stejně dobře ho využiji dlouhá léta po těhotenství. Ze seznamu jsem si odškrtla také balení černých ponožek a těhotenské punčochy, které snad pak udám u nějaké nastávající těhotné kamarádky, jíž se budou hodit. U všeho jsem kontrolovala složení materiálu a cíleně jsem se vyhýbala polyesteru (také kardigan je z bavlny a viskozy).
Z Douglasu jsem si odnesla dvě Lancome tužky na obočí (do zásoby), ze Sephory odličovací olej a tonikum z jejich privátní řady.

Ukázka mých nadčasových kombinací, které nezestárnou:

20180911_141025 20180913_111634 

Novinka od EOS

Ve čtvrtek, 13. září, vyšlo druhé číslo Vogue. Musím říct, že se mé počáteční pochybnosti o tom, jak se chce další lifestylový magazín odlišit od těch, které na malém českém trhu již existují, zcela rozplynuly. Nejvíc mě baví články Martina Vášy, který píše věcně, stručně, citlivě a ještě vtipně.
Zatímco jsem se bavila nad jeho článkem „jak je důležité míti victorii“ a popíjela u toho těhotenský čaj, zazvonil u nás kurýr, že mi nese balíček. Předal mi taštičku s EOS grafikou, takže jsem věděla, že mě (a dceru, která se z každé takové zásilky raduje snad ještě víc než já :-)) čeká něco příjemného. V taštičce jsem našla nový lipbalm, který zbarvuje rty do lehce růžového odstínu přizpůsobí se jim a krásně je hydratuje. Jako kdyby EOS věděl, po čem pokukuji.
Abych vám to vysvětlila, přestala jsem si přes den malovat rty červenou rtěnkou. Chci být víc já. Navíc i ty, co rychle zasychají a něco vydrží, na sklonku dne ztrácí kouzlo.
K tomu všemu mi rtěnky brání líbat moji dceru a muže tak silně, jak bych chtěla. Ty, které by zvládly i to, mi pak na rtech dělají po celém dni zaschlou a nepříjemnou krustu. Tak jsem se rozhodla, že rtěnky si nechám na večerní nošení (ty, co mám doma vydrží krásné několik hodin bez problému) a během dne dám přednost něčemu přirozenějšímu, co nebude zasychat nebo zanechávat stopy po mých polibcích.
PS: ten den na mě čekala ve schránce ještě ELLE, takže jsem měla co dělat sednout k počítači, psát a nelistovat si :)

IMG_20180913_151640_140

Promod sopolupráce

Velmi příjemná a milá byla spolupráce se známou francouzskou módní značkou Promod. Vybrala jsem si u nich dvě trička, která vystihují moji představu o ženách.

My ženy máme skutečně obrovskou moc v intuitivní sféře (jen ji moc nevyužíváme, protože dáváme přednost hlavě, různým scénářům a domněnkám, které ve většině případů nemají s realitou nic společného). A to, že jsme silné, nemusím, ale chci zdůraznit. Protože na to často zapomínáme.
Často se setkávám s názorem, že jsme silné proto, že rodíme. Já si naopak myslím, že silná je i žena single, bez rodiny, či dětí. Neustále totiž musí čelit tlaku společnosti a nastaveným normám, odpálkovávat takový nápor intimních otázek, že bez síly by byla skutečně ztracená.

Cituji větu Victorie Beckham z dopisu pro své budoucí já, o kterém se zmiňoval Martin Váša, v článku, a který na oplátku v tomto článku (výše) zase zmiňuji já.

„Zjistíš, jak zlé některé ženy umějí být. A to tě naučí ženy kolem sebe vždy podporovat.“
(Vogue, M.Váša: „jak je důležité míti victorii“, str.97)

IMG_20180913_102949_972 (1)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trika: Promod (#spoluprace)

MĚJTE SE KRÁSNĚ.

podpos

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *