OFF WORK TIME

Doufám, že vám týden utíká tak, jak chcete a máte se dobře. Já se už minulý týden rozhodla, že pro blaho mé a naší Lilly zůstanu dál doma. Vlastně je to velmi, opravdu velmi příjemná změna. Nevstávám před šestou do práce, nedělá se mi mdlo v metru (ráno mám opravdu nízký tlak), obědvám jídlo vařené doma, věnuji se mému blogu, psaní pro ženu.cz, mám čas na spolupráce a během volna chodím na procházky, do kaváren, čtu a jen tak jsem. Sama se sebou. Odpoledne vyzvednu Esterku a jdeme buď na hřiště nebo něco provádíme doma. V rámci počasí. Musím se přiznat, že mi tento off-work režim po tolika letech, co pracuji, vyhovuje. Stejně jako jsem nikdy nelitovala, že jsem šla po první mateřské zpět do práce po roce, teď nelituji ani jednoho dne, který mám pro sebe, i když za něj nedostávám tolik peněz, jako bych dostala, kdybych chodila do práce. Naučila jsem se poslouchat sama sebe, své tělo, dělat to co chci, pracovat se svými myšlenkami a nekoukat na to, co si o mě myslí druzí. A je to veliká úleva.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


NOVÁ KNIHA PRO DĚTI – SMAŽENICE – MŮŽE VZNIKNOUT I DÍKY VÁM

Možná z mého blogu znáte Pinwheels jako značku oblečení, od které mám třeba pruhovanou sukni (níže obrázek) z mého oblíbeného Slow Bazaru. Momentálně se Tereza Booth, která za Pinwheels stojí, navrhování již nevěnuje. Zato má malé nakladatelství a momentálně se prostřednictvím portálu HitHit (ODKAZ ZDE) usilovně snaží vysbírat peníze na její novou knížku Smaženice určenou dětem od čtyř do sedmi let.

43676264_557520934686010_6516939588311711744_n

My sami se snažíme vybírat Esterce takové knihy, které ji něco dají, za kterými stojí víc než Disneyho svět. Máme rádi knihy, které rozvíjí dětskou fantazii. Kde jsou příběhy za příběhem. Knihy, které nekončí tečkou na konci, ale tečkou teprve začínají. A já mám opravdu silný pocit, že přesně taková kniha Smaženice bude. Ve stručnosti – vypráví o holčičce Odetě, která miluje sbírání hub a ráda si na to přivstane. Knížka má být vzpomínkou na dětství.
Knížce na svět můžete jakýmkoliv příspěvkem zde pomoct na svět i vy. Tereza se vám za to odvděčí jedním z 12 dárků. Tím nejkrásnějším je asi ručně dělaný domeček. Celý projekt můžete sledovat také na Instagramu a podrobnosti se dozvíte také na stránkách HitHit

43493561_915232685340765_7119733725704749056_n

Odkaz na HItHIt ještě jednouZDE


NOVÝ ČERNÝ KABÁT

Jedním z mnoha cílů tohoto blogu je předat vám informace, které pro vás budou inspirativní a užitečné. Hodně si zakládám na důvěře, a proto zde chci propagovat věci a produkty, se kterými jsem spokojená a které mi dobře slouží.
V mém článku podzimní wishlist jsem psala o vlněném kabátě Reserved, který mě v jejich online obchodě naprosto uchvátil. Líbil se mi natolik, že jsem si ho objednala. Když však došel, byla jsem zklamaná. Nejenže byl zmuchlaný, ale jeho kvalita vůbec neodpovídala označení Premium Quality. Vypadalo, že žmolky se na něm udělají ještě dřív, než si ho vezmu na sebe ven. A vlna, ačkoliv v něm byla zastoupena z 60 %, vůbec nevykazovala vlastnosti, která by vlna mít měla. A tak jsem ho vrátila. Za velkou výhodu online nákupu rozhodně považuji fakt, že vám vrátí peníze, a nemusíte se u pokladny handrkovat, že chcete peníze, nikoliv voucher v ceně zboží na příští nákup. Kabát jsem tedy taktéž stáhla i ze článku a vyrazila se kouknout po novém.

43567163_249202548994794_2871509190147309568_n

A objevila jsem úžasný a nadčasový černý kabát v Mangu. Ačkoliv vlny je v něm poměrně stejně (64 %), je daleko pevnější a náznaku, že by se na něm mohly časem objevit žmolky. Také výšivka je mixem viskózy a polyesteru. Pravda, stál o něco víc. Ale jak jsem řekla, raději si za kvalitu připlatím.


BOŽSKÉ TRHY NA JÍŘÁKU

Nevím jak vás, ale mě vážně přestala bavit kvalita zeleniny a ovoce v supermarketech. Na pohled krásná zelenina nijak nechutnala, ovoce se zkazilo dřív, než jsme ho dovezli domu. Šunka s masem a vajíčka jakbysmet. Teď se každou sobotu dopoledne vydáváme na farmářské trhy Jiřího z Poděbrad, kde si kromě nákupu užijeme taky hřiště, kávu, někdy i oběd a rozhodně je tam strávený čas daleko příjemnější než někde v obchodě mezi rádoby zeleninou, která je navíc mnohdy dražší.


KONEC COFFEE TO GO 

Jak často si dáváte coffee-to-go? Já si ho dávala poměrně často. Měla jsem to ráda. Takový americký způsob, který jsem si na vlastní kůži zamilovala i přímo v New Yorku. Pospíchat s kávou byl můj sen, který jsem i dlouho žila. Jenže pak jsem si uvědomila, že si tu kávu nikdy nevychutnám. S tím, jak jsem změnila způsob myšlení, jsem upravila i své návyky. Žádné spěchání rovná se také žádná káva na cestu. Na kávu v kavárně si rozhodně a ráda vyšetřím svých dvacet minut, koukám na lidi, čtu si nebo přemýšlím. Ale za chůze se mi pít káva už teda nechce. Neříkám, že si coffee-to-go už nikdy nedám, ale proto, abych si k té kávě nesedla, budu muset mít sakra dobrý důvod. Nechci totiž, aby byl můj život o pospíchání. Chci, aby byl o přítomném okamžiku bez spěchu, o zpomalení a vychutnání si života kolem.

IMG_0646-Edit-2

MĚJTE SE KRÁSNĚ.

podpis

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *