Venku je už sice květen, ale já se vrátím ještě do března, kdy jsem rozečetla několik knih. Protože včera jsem dočetla poslední z nich, vychází o nich článek až dnes. Věřím ale, že v nich najdete knihu, která vás upoutá. A stejně tak si myslím, že Šikmý kostel máte už stejně všichni přečtený :-)

Knihy


Šikmý kostel, druhý díl (Karin Lednická)

Šikmý kostelUpřímně říkám, že z druhých dílů mám respekt a zbytečně moc se na ně netěším. Jednoduše proto, že se bojím zklamání. Bude kniha stejně dobrá? Bude mě bavit? Nebude se zbytečně moc opakovat? Nebude to už jen klišé? Nebudou se věty zbytečně ztrácet v něco, co už mě nebude bavit a budu číst knihu na sílu? V případě druhého dílu Šikmého kostela od Karin Lednické byly veškeré obavy zbytečné. Důkazem toho je, že během třetího dne jsem byla na straně 250 z 600. A to mám dvě děti, které už po obědě nespí. Od té knihy se prostě nejde odtrhnout. Každý odstavec končí s pocitem, že nutně musíte vědět, co následuje dál. Vřele doporučuju všem knihomolům, milovníkům románových kronik, kteří se kromě příběhu chtějí zamilovat i do skladby vět.

PS: A z knihy mám pocit, že bude i díl třetí


Kaizen, japonská metoda postupné změny návyků (Sarah Harvey), nakladatelství Anag

Kaizen_Nakladatelství Anag„Podstata pojmu Kaizen jednoduše znamená neustálé zlepšování“, říká Wikipedia. KAI je změna a ZEN dobrý. A přesně o tom kniha Kaizen z nakladatelství Anag je. O malých krůčcích, které nám mohou pomoci vést lepší život.
Když se rozhodneme pro změnu, většinou se do toho totiž pustíme ve velkém, a pak se nám často stává, že „to nedáme“. V knize Kaizen najdeme různé tipy, které nám mohou pomoci zlepšit náš život třeba v oblasti zdraví, vztahů i práce a jinde za pomoci nepatrných kroků. Kromě toho se v knize dočete i něco málo o historii tohoto pojmu, která vůbec nevychází z osobního rozvoje, nýbrž z výroby.
O seberozvoj se zajímám dlouho, a tak jsem mnoho tipů a rad znala. Přesto mi jedna pomohla opravdu velmi. Mým denním zlozvykem bylo totiž, že jsem nepila dost tekutin. V knize Kaizen jsem přesně na tento problém našla radu. Jednoduše si mám spojit pití vody (čaje) s něčím, tak, abych na doplňování tekutin nezapomínala. Například napít se po každé toaletě. Můj mozek si tak zafixoval „toaleta – doplnit tekutiny“ a funguje to skvěle.
Knihu Kaizen z nakladatelství Anag doporučuji i úplným „seberozvojovým“ začátečníkům.


Rozvíjejte svůj mozek (Dr. Joe Dispenza), nakladatelství Anag

Rozvíjejte svůj mozek_nakladatelství AnagSnad v každé seberozvojové knize se píše o mozku. Právě náš mozek může za to, v jakých vzorcích fungujeme, jak přemýšlíme a uvažujeme. A proto jsem se „mu“ chtěla dostat blíž. A právě to mi umožnila kniha „Rozvíjejte svůj mozek“ od autora Dr. Joe Dispenzy. Kniha obsahuje hodně teoretické části, která je potřeba k pochopení faktů „proč to tak v hlavě je“, jak vlastnosti a zkušenosti mění a rozvíjejí mozek apod. No, a taky pochopíte, co s námi, s celým naším tělem dělají negativní a pozitivní myšlenky, a jaký rozdíl to je. Kromě teorie kniha Rozvíjejte svůj mozek vám nabídne i tipy, jak se změnami začít. Ovšem nečekejte, že se vám život samotný změní po samotném přečtení. Od slov už vy sami musíte přejít k činům a akci. Ale věřte mi, stojí to za to!


Poslední Rivalka Coco Chanel (Jeanne Mackin)

Poslední Rivalka Coco ChanelZatímco o Coco Chanel jsem přečetla asi deset knih, o Else Shiaparelli žádnou. Životy módních návrhářek mně ale fascinují a lákají. Pravdou je, že rivalkami Coco Chanel mohla být leckterá módní návrhářka. Z toho, co jsem si o Coco přečetla, myslím, že měla ve své blízkosti raději muže (a několik málo ženských přítelkyň umělkyň). Coco měla vyhraněný vkus. Jednoduchost, možná až strohost. Není tedy nic zvláštního, že divoké návrhy Elsy Shiap, která v módě prorazila právě díky nim, se Coco nelíbily ani trochu. Kniha, postavená na vymyšleném románovém příběhu, vychází z pravdivých faktů. Je to oddychové čtení, kde se dozvíte něco málo o barvách, ale třeba i o tom, proč je ošacení v našich životech důležité a že na něm skutečně záleží. Jak je v knize napsáno, vždyť je to první věc, kterou Vám ve vězení seberou.


Knihy z nakladatelství Anag jsem dostala v rámci barteroví spolupráce

 

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *