Rok 2020 se prý ponese ve znamení lesků nebo lesklejších rtěnek. I já jako zastánkyně matných musím přiznat, že ty lesklé mají rozhodně něco do sebe a možná jsou v lecčem vlastně lepší.

Rtenky_Brilliant_Signature_Loreal


Rtěnky, lesky, malovátka a naše sebevědomí

Musím se přiznat, že bez namalované pusy skoro nechodím. Ne, že bych se bez ní cítila divně, to vůbec ne. Přeci jen chodím večer po odlíčení po bytě ještě dvě, tři hodiny a to by bylo, kdybych se doma přes sebou samotnou, dětmi a svým mužem necítila dobře. Myslím si, že se žena může cítit dobře s rtěnkou jen tehdy, cílí-li se dobře i bez ní. O rtěnce se říká, že sice jakýsi pocit sebevědomí zvyšuje, ale nemyslím si, že by ho měla utvářet. Zkrátka rtěnky miluji, protože se mi líbí výrazné rty. Vždy si raději namaluji rty než oči.

Výrazných odstínů lesklých rtěnek Brilliant Signature je skutečně mnoho.
Výrazných odstínů lesklých rtěnek Brilliant Signature je skutečně mnoho.

Matné versus Lesklé

Každá rtěnka, matná i lesklá, má svoje výhody. Matná, pokud zvolíte dobře, vám vydrží téměř po celý den. Například Les Macarons zcela určitě zvládne ranní kávu, polibky dětem i manželovi bez toho, aby se kamkoliv obtiskly, coffee-to-go na procházce s kočárkem i oběd. A to je jejich velké plus, ale také jediná výhoda.
Oproti matné rtěnce dostanou rty namalovanou lesklou rtěnkou svěží look. Na jaře jako když najdeme.

Pokud máte rády přírodní odstíny rtěnek, přijdete si na své i v tomto případě.
Pokud dáváte přednost přírodním odstínům rtěnek či lesků, přijdete si na své také.

Díky spolupráci s francouzskou společností L’Oréal jsem měla možnost otestovat několik odstínů rtěnek Brilliant Signature a musím říct, že mě skutečně oslovily. Čím?

Rtenky_Brilliant_Signature_Loreal


Brilliant Signature od L’Oréal – lesklé rtěnky, které nelepí

Lesklé rty prostě vypadají svěže a zdravě. Jenže musím se přiznat, že přemíra lesku mě na rtěnkách vždycky spíše odradila. Stačilo, aby zafoukal vítr, vlasy se mi přilepily na rty a já měla po náladě (víte, jak to myslím 😊). Jenže rtěnky Brilliant Signature L’Oréal jsou lesklé tak akorát. Ano, nevydrží vám na rtech až do večera, ale mizí tak nějak postupně a pomalu, takže během dne, kdy nemáte čas se kontrolovat v zrcadle pořád, nevypadáte, jako byste  ráno použila jen tužku na rty, což se u mnoha matných rtěnek stává.

Rtenky_Brilliant_Signature_Loreal


Brilliant Signature rtěnky jako mlutilíčidlo? Klidně

Rtěnky Brilliant Signature však jednu velkou výhodou. Dají se použít i jako tvářenka. Možná se ptáte, proč matné rtěnky nevyužít stejně. Z jednoho prostého důvodu, kterým je textura. Matnou rtěnku prostě na tvářích nerozmažete tak dobře jako lesklou. Výsledkem matné rtěnky na tvářích (pokud si opravdu nedáte hodně záležet) by byla ohraničená mapa. A my chceme tvářenku, která mizí do ztracena. Což se dá s lesklou rtěnkou zvládnout mnohem jednodušeji.

Rtenky_Brilliant_Signature_Loreal


Lesklá rtěnka jako záchrana

A tak, když se balíte do sauny (můj případ), nepotřebujete se sebou arsenál kosmetických produktů. Stačí vám malý korektor v odstínu vaší pleti a právě lesklá rtěnka. Dvě malé věci, které naprosto změní váš look. Korektor použijete jako make up na zakrytí nedokonalostí (nebojte se ho smíchat třeba s krémem a naneste ho na pleť jako make up), lesklou rtěnku můžete použít na rty, tváře i na oči. Oči? Ano, opravdu malé množství (apeluji na slovo malé) rtěnky můžete použít jako oční stíny. Váš vzhled získá ucelený look, který bude zajímavý, rychlý a dokonalý.

Rtenky_Brilliant_Signature_Loreal


Brilantní Brilliant Signature od L’Oréal

Takže jestli někde vystoupit z komfortní zóny, pak u rtěnek. Za mě jsou rtěnky L’Oréal Brilliant Signature báječné a vřele vám je doporučuji dál. Na rtech jsou ultralehké, jejich barvu chvíli po nanesení ani neucítíte. Jsou vysoce pigmentové a díky jejich lehké textuře (klíčová je vysoká koncentrace vody) skutečně nelepí.

Rtenky_Brilliant_Signature_Loreal


Spolupráce s L’Oréal

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *