V jednoduchosti je krása. Toto přísloví mám zaryté v paměti a pokaždé, když si něco kupuji, na to také myslím. Není nic horšího než přeplácaný outfit, který nemá pointu ani smysl. A může se skládat od hlavy až k patě z těch nejtrendovějších kousků. Myslím, že podobně to měla i Chanel. Umím si představit, jak ji Elsa Shiaparelli, které neřekla jinak než „ta Italka“, protože ji nemohla přijít na jméno, pěkně štvala. (moje pozn. Shiaparelli byla známá nejen pro ostře růžovou, ale také pro své neotřelé kreace, do kterých se nebál zakomponovat klidně i zvířecí svět).

Nicméně, doba se uvolnila, je veselo, a tak nemusíme zůstávat jen u oné chanelovské střídmosti. Občas je zábavné dát si nějaký velký doplněk, nebo navrstvit šperky, obléci si výrazný vzor. Nic se však ale nemá přehánět.

Jeden výrazný doplněk

Za mě jeden výstřední doplněk stačí. Není třeba dát si velké náušnice, mohutný náhrdelník a spolu se sto padesáti náramky ještě hodinky. Nechte vyniknout jen jednu věc. Nechcete přece vypadat jako šperkovnice.
Pokud (stejně jako já) na mohutné šperky moc nejste, ale doplňky ráda máte, zvolte výrazný, klidně pestrobarevný šátek (nic víc). Obtočte ho kolem zápěstí, dejte do vlasů (v letním období) nebo s ním ozdobte kabelku, použijte jako pásek, vázanku, fantazii se meze nekladou.

Jeden objem

Všechny milujeme objemné věci. Nejvíc objemné svetry, do kterých je krásné pořádně se zachumlat a čekat v nich (nejlépe někde pěkně v kavárně) na jaro. Málokdo však k objemnému svetru snese ještě dlouhé, široké kalhoty. Jedna z mála, na které e mi tento styl líbí, je Ina T. Nijak to její osobnosti neuškodí, naopak ji hezky podtrhne. Na této české, známé blogerce je vidět případ, že ona nosí šaty (ve smyslu věci), ale šaty nenosí ji. A tak by to mělo být.

Méně je více – i u make-upu

Pro mě bylo vždycky méně více. Méně šperků, méně kombinací, méně zmixovaných printů. A s tím jde ruku v ruce i méně make-upu.
Víte, že tvář, kterou zakrýváte, to jste vy? Je to vaše tvář, vaše mimika. Chápu, že někdo má problém s pletí, která je zničená jizvičkami z pupínků nebo pupínky samotnými. Nicméně si myslím, že tuna naneseného make-upu pleti nepomůže, naopak. Pupínky i jizvičky zvýrazní. Hezky, výrazný make-up je krásný na nějakou večerní akci, ale ne dna běžné denní nošení.
Zkuste vyjít s běžnou řasenkou, tužkou na obočí (pro zvýraznění rysu), tvářenkou a lehkým make-upem smíchaný se špetkou hydratačního krému.

Zdroj fotografií: http://www.pinterest.com

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *