Nevadí mi nádobí ve dřezu, sklenička na stole ani krabice s všelijakými hračkami (od plastové lžičky po méďu brumbruma), kterou mám pro dceru v kuchyni. Ale na stole v ložnici musím mít vždy uklizeno. Je to první místo, které ráni vidím, když vstávám a poslední, když jdu spát.

Mám vlastně dvě taková svá místa. Jedno pracovní a druhé hned vedle, kosmetické se zrcadlem. Tahle dvě malá teritoria zbožňuju a proto si tady taky věčně uklízím. Všechno na stolech i v nich má své místo a já to mám tak ráda.

Na svém stole mám vždy kromě notebooku také krém na ruce, svíčku s nějakou příjemnou vůní a tu a tam balzám na rty. A uschlou svatební kytici (nechci se jí vzdát, i když vím, že uschlé květiny se nemají skladovat). A krabičku od Tiffanyho (dámy, chápete, že). A moje dvě dream boards, kde mám vyvěšené mé cíle, touhy a přání. Jednu zaměřenou na rodinný a druhou na profesní život. Chci totiž, aby se navzájem oba životy protínaly, doplňovaly a podporovaly. Ale jedna nástěnka je na mé sny hold příliš malá (ještě, že se dají pověsit a z prostorutak nezabírají takřka nic)

Věřte mi. Naše místa nemusí být velká, i když šatna Carrie Bradshaw by byla samozřejmě úžasná. Ale nejsme Carrie a nežijeme ve filmu. Většina z nás má rodiny a tak se naše místa zcvrkávají s tím, jak naše děti rostou (a přibývají). Ale jestli máte byť jen noční stolek, dejte si na něj dvě tři věci, které vám večer i po probuzení udělají nefalšovanou radost beze slov. Svatební fotografie, svíčka od kamarádky, oblíbená kniha. A hlavně tam mějte pořádek. Vždyť kde jinde mít uklizeno, než symbolicky u hlavy.

Vykašlete se na nádobí ve dřezu a běžte se zachumlat do postele, s tou svíčkou vedle postele, a s tou knihou v ruce. A mějte krásný večer. Uvidíte, že i ráno bude hnedka milejší.

pokoj vetsi

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *