Když jsem v pondělí, poslední říjnový den, kráčela Prahou s cílem zúčastnit se benefiční módní přehlídky Pro Projekt 35 na podporu prevence rakoviny prsou v Garden stagi Designbloku, neměla jsem zrovna moc dobrou náladu. Ten den jsem toho měla hodně v práci a navíc jsem se dostala do jedné velmi nepříjemné debaty, která mi na náladě zrovna nepřidala. Svět mi přišel šedivý a nespravedlivý, ačkoliv venku toho dne svítilo sluníčko.

Usadila jsem se a zkoušela nemyslet na to, co mě zrovna ten den potkalo. Poté, co Iva Kubelková odmoderovala začátek akce, zhasla světla. Jak bylo prezentováno, čekala jsem, že se po mole projde dvanáct krásných a odvážných žen/modelek/pacientek, které postihla rakovina prsu, ještě než jim odbilo třicet pět let. Čekala jsem, že budou nádherné nejen kvůli své vnitřní síle, ale také kvůli krásným modelům, které pro ně vytvořilo dvanáct módních návrhářů zvučných jmen, jako například Liběna Rochová, Denisa Nová, Kateřina Geislerová, Pavel Brejcha nebo Klára Nademlýnská a další. Ale ne. Po mole se nikdo neprocházel. Ze tmy se v publiku postupně zvedaly ženy za doprovodu svých návrhářů. Nechtěly upoutat pozornost krásnými šaty, nýbrž odvyprávěním svých příběhů. Tím, co je každý den dělá šťastné, tím, čemu se naposledy zasmály, a jinými slovy tím, co pro ně znamená život.

Nevím, jak dlouho módní přehlídka trvala. Pamatuji si, že mi po tváři s každou jednou ženou a jejím příběhem stékaly slzy a já si uvědomila, jak malicherné problémy ve svém životě řeším. Jsem přece zdravá. Mám krásnou rodinu, báječného a zdravého manžela a šťastnou a zdravou dceru.

Z benefiční módní přehlídky Pro Projekt 35 jsem si tak odnesla víc, než jsem čekala. Říjen, který je celosvětově vnímám jako měsíc boje proti rakovině prsu, skončil. Ale neměli bychom na tuto nemoc zapomínat ani zbývajících jedenáct měsíců. Děkuji Benefashion pro Projekt 35 za tak emotivní a silné propojení módy, ženství a prevenci rakoviny prsu. Děkuji za uvědomění si, co je v životě opravdu důležité.

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *