OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krásnou středu všem. Je to pár dnů, co jsem se konečně dostala ze spárů virózy. Do skoku mi teda moc nebylo. A protože se právě dostáváme do období různých epidemií, říkala jsem si, že by nebylo od věci napsat článek na téma „jak si nemoc alespoň trochu užít a proč ji nepřecházet“. Takže marodi, čtěte.


Na horách v hotelu

Nemoc mě přepadla o víkendu, který jsem trávila s rodinou na horách. Přiznávám, že to nebylo zrovna dvakrát příjemné. Jednak jsem si víkend chtěla užít s mým mužem a dcerou na lyžích, ne v hotelové posteli a mít lékárnu desítku kilometru od hotelu a v blízkosti žádnou pohotovost, kterou jsem si přála navštívit víc než snídaňový bufet, taky nebylo úplně ono. Lehla jsem totiž na hotelu s horečkou přes 38 a zimnicí. Takže si to asi umíte představit.Jedíné, co jsem si stihla užít byl bylinný čaj na hotelu s výhledem na svah zalitů sluncem. Pak jsem padla. Doslova.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


K doktorovi taxíkem

Místo do práce jsem se tak v pondělí ještě ráno před sedmou, abych tam byla první a nepotkala se s dalšími marody, vydala taxikem (tak zle mi bylo) k doktorce. Verdikt zněl „viróza“, a tak jsem se naštěstí bez antibiotik (kterým se bráním zuby nehty – protože kromě zlých bacilů zabíjí i všechno to dobré, co v těle máme) do postele s naordinovaným čajem a klidem, novým časopisem a také květinkou, která mi po celou dobu na stolku vedle postele moji nemoc zkrášlovala.


Relax, klid a péče OD KNEIPP

A v posteli jsem si vzpomněla na péči odpřírodní značky KNEIPP, kterou jsem dostala na otestování. Tak aspoň k něčemu ta nemoc byla  Hned jsem se těšila na večer až se manžel postará o dcerku a já si napustím horkou vanu a přidám do ní OLEJ nebo SŮL DO KOUPELE NACHLAZENÍ s Eukalyptem, které má značka KNEIPP v nabídce pro podobné případy jako byl ten můj.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Koupelový restart

Vzpomínám si, že když jsem ještě bydlela u rodičů, maminka mě (z dobrého úmyslu, že ještě víc prochladnu) viděla ve vaně nerada. Jenže já si myslím, že když je vám něco příjemné a dělá vám to dobře na duši, nemůže vám to ublížit. A já miluji být voňavá, čistá, i když jsem nemocná. Přiznávám, první dva dny bych na koupel opravdu sílu neměla, ale hned co se mi udělalo lépe a horečka opadla, byla koupelna místem, kam jsem se, věřte mi, skutečně těšila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


OLEJ DO KOUPELE KNEIPP

OLEJ DO KOUPELE KNEIPP, který nese název Nachlazení obsahuje éterické oleje z Eukalyptu a kafrovníku a spolu s opravdu horkou vanou tvoří naprosto skvělou kombinaci  (nejen) v době nemoci. Krásné  totiž uvolňuje dýchací cesty a regeneruje znavené tělo i mysl. Když už musíte být přikovaní doma, proč si nemoc nezpžíjemnit domácí spa?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


SŮL DO KOUPELE KNEIPP

Oproti oleji obsahuje SŮL DO KOUPELE KNEIPP Nachlazení kromě extraktu z eukalyptu také solné silice. Ale stejně jako olej do koupele a jiné produkty značky KNEIPP nejsou žádné konzervanty, parafíny či silikony. Jen přírodní extrakt a kvalitní sůl těženou v Německu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


SPRCHOVÝ GEL S
EUKALYPTEM KNEIPP

Celou řadu pak skvěle doplňuje SPRCHOVÝ GEL s eukalyptem, takže pokud máte eukalyptové produkty rádi, přijdete si u značky KNEIPP na své. A samozřejmě největší prevencí je lék, takže všechny výrobky nemusíte používat pouze, když na vás tak říkajíc něco leze, ale po celý rok. Co si budeme povídat, taková eukalyptová příchuť umí být i v rozpáleném létě moc příjemná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


BĚHEM NACHLAZENÍ I PO SPORTU

Olej do koupele vám ve vaně vytvoří příjemnou pěnu, zatímco sůl se rozplyne do ztracena. Sprchový gel zase můžete použít, pokud nemáte moc času na koupel nebo se vám prostě chce být zase honem rychle v posteli. Všechny tři produkty jsem si moc oblíbila.
Používat je budu nadále nejen při nachlazení, které se mi naštěstí v průběhu celého roku spíše vyhýbá, ale také po sportování. Zejména tedy po mém večerním běhání, kdy se tělo cítí zahřáté, ale na dotyk je samozřejmě chladné. Olej i sůl ve spojení s horkou lázní umí totiž krásně uvolnit a prohřát také svaly a vlastně celé tělo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Proč nemoc nepřecházet

Na závěr jsem si dala nelehký úkol, a to je promluvit vám do duše ať žádnou nemoc nepřecházíte a už vůbec nechodíte s antibiotiky (ani jinými léky) do zaměstnání. Nachlazený a nemocný člověk patří do postele. Tělo ví, proč a kdy si říká o odpočinek, tak mu ho dopřejte.
Navíc je sobecké nakazit nějakou kapénkovou infekcí také ostatní kolegy v práci. I když si říkáte, že vám do konce platíčka s léky chybí dva dny, nesete v sobě stále ty nejodolnější bakterie, které prášky ještě nezlikvidovaly. Možná už se cítíte skvěle a 99 % všech bakterií léky zabily, no zbylé 1 % je nejbezpečnější, právě protože je odolné a stále žije. Tak ke svému tělu ani k okolí nebuďte sobečtí a zůstaňte doma.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

podpis

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *