Devět měsíců. Pod tím si lze vybavit snad jen jediné. Těhotenství. O těhotenství to však dneska nebude. Bude to o devíti měsících po něm. O devíti měsících, které brzy oslaví I moje dcera. Taky samy sobě řikáte, “kdybych byla těhotná podruhé, udělala bych všechno jinak?” Já teda ano.

Rady typu, vykašli se na úklid a spi, hlavně nic nedělej a odpočívej, jsem totiž okamžitě vypustila. Jen co dcera usnula, vzala jsem hordu prádla a šoupla ji do pračky. Uklidila kuchyni po snídani a vytřídila si šatník (jo, fakt jo). Jen co jsem byla po dvou týdnech schopna vytřít, mop byl najednou nejlepší kámoš. Protože je dcera moje první dítě pořád jsem ji do toho všemožného pobíhání po bytě sledovala, jestli se dobře vyvíjí. Nespí moc dlouho? Už se má smát a nic. Zvedá jen pravou ruku, není to dětská mozková obrna? Když se přesně v šesti týdnech neusmála, propukla jsem v hysterický pláč, že má moje dcera DMO a do toho je autistka. To šestinedělí. Odnesl to samozřejmě můj manžel, hned po něm moje maminka a po ní ještě sestra. Samozřejmě se i moje dítě usmálo a to hned den po mém záchvatu, zvedá obě ruce (dneska až moc) a nespí 22hodin denně (bohužel).

Devět měsíců. V těhotenství nepřekonatelně dlouhá doba, kdy se každý měsíc táhl jak dva. Devět měsíců mé dcery se zdá jak devět dní. Čas je opravdu relativní.

U mé dcery se toho změnilo hodně. Z malého nemluvňátka je dnes velké, zvědavé mluvně, které by neváhalo skočit šipku z gauče ani si hrát s nůžkama. Ale je tady ta zlobivá máma, tedy já, která jí to vždycky všechno překazí. První slovo mého dítěte nebylo máma, ale nenene nenene. Ani druhé slovo nebylo máma, ale táta. Máma totiž na všechno říká nenene nenene. To táta všechno dovolí. Teda skoro všechno. Vždycky se totiž objeví máma a zase všechno překazí. Dneska už říká i máma, ale že to trvalo.

A u mě? Z výčtu mých nejvíce navštěvovaných stránek na internetu zmizela diskuzní fóra všech matek na světě, které všemu rozumí nejlépe nebo nerozumí vůbec ničemu. Zdá se, že to byl nejlepší nápad, který jsem za devět měsíců dostala…

 

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *