Myslím, že by bylo na místě povědět vám, proč jsem takový blázen do módy a co si o tom všem vlastně myslím.

Módu beru jako vyjádření sebe sama. Jako něco, co o nás poví všechno beze slov. Je to jakokdyž se představujete. Dobrý den, je mi tolik, dělám tohle a mezi mé koníčky patří. Móda. Tím, že se hezky a slušně obléknu, dávám tomu druhému, s kým trávím čas, najevo spoustu věcí. „Mám k tobě respekt, chci aby ses vedlě mě cítil dobře.“ Jako my si čteme, co se nosilo v baroku, rokoku arenesanci, i o nás se jednou bude psát. Jenže nevím co. V době věku konzumního si lidé nosili co chtěli. Doba byla uvolněná, morálka ztracená a lidé neměli respekt ani k sobě samým. Třeba.

Líbí se mi, že existuje několik možných módních stylů. I mě se líbí, že si jeden den mohu obléct dlouhou mikinu, legíny a ulítlý tenisky. A protože pracuju ve sportovním prostředí, můžu si to vzít i do kanceláře. Ale outdoorové kalhoty bych si vzalajen do hor. Stejně nepatřičně bych si přišla v podpatcích na Křivoklátsku. Na romantickou večeři s mým mužem bych zase nešla v teplákách. Proto o módě přemýšlím, jako o kombinacimé zalíby, situaci a respektu k druhým.

Nejde o to oblékat se draze. Dneska si snad lze ve slevě pořídit snad i Pradu. Myslím to samozřejmě obrazně, ale faktem je, že na slevy natrefíte na každém rohu. Také,aspoň v Praze, existují stovky dobrých second handů, do kterých se nestydí pro vintage kousky zajít ani celebrity. Navíc si můžete vybírat z nepřeberného množství stylů. Od podpatků, přes mám-ráda-dlouhé-mikiny-k-legínům, po tenisky k pouzdrové sukni. Neříkám neristkovat. Říkám proč si kazit den zežmolkovaným tričkem, ze kterého vám kouká ušmudlaná bílá podprsenka. Nebo. Proč si kupovat legíny o dvě čísla menší a vzít si k tomu krátký top, když vám z boku tečou špíčky a vzadu lezou kalhotky (v tomto případě není hezký pohled ani na luxusní kalhotky s krajkou). Dneska není v módě mít dvě stě tisíc věcí, ve kterých se nevyznáte. Ale pár kvalitních kousků, které můžete nakombinovat podle své chuti, ale vždy s rozumem. Proč myslíte, že jsou Pařížanky tolik trendy, že ačkoliv přijedete do Paříže a pár jich potkáte, nic speciálního vlastně není…Preferují jednoduchost a čistotu. Kašmírový svetr, džíny a bíle triko, hedvábný šátek a béžový kabátek. Kvalitní boty, kolo a bageta. Trvalo mi roky pochopit, že jejich móda je vlastně hlavně o jednoduchosti a kvalitě. Nejen o posledních trendech. I to je cesta.

Je to stejné,jako když jdete na pohovor. Záleží vám, co si o vás HR bude myslet. Nebude soudit pouze váš ústní projev, ale také to, co máte na sobě. Od špinavých bot ,přes neupravené nehty po to, jak voníte (a i hodně je špatně). A vy se taky chcete líbit, chcete udělat dojem, chcete aby vás vzala. Ať je pro nás každý den jakopohovor do práce vašich snů.

Takže ještě jednou. Proč se tolik zajímám o módu? To, že mě baví, asi víte. Ale móda je vyjádřením „chci aby ses vedle mě cítil(a) dobře. Chci inspirovat ostatní v tom, že i s jednoduchými kousky se dá pracovat. Že nemusíte vydělávat bambiliony, aby vám to slušelo.

PS: Bílé triko v HM koupíte do dvou stovek. Džíny okolo šesti. Sako do tisícovky. Voila.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *