OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krásný den všem. Dnešní článek bude určený všem, kteří rádi dělají radost svým dětem, a přitom myslí na jejich zdraví. Když jsem domů přinesla balíček přírodní kosmetiky KNEIPP a objevily se mezi nimi i sprchové gely a šampon v jednom i speciální (-> vysvětlím) pěnu a sůl do koupele, bylo mi jasné, jaké produkty budeme testovat jako první.

PRO HOLKY I PRO KLUKY

Linie dětské přírodní kosmetiky KNEIPP obsahuje produkty jak pro holky, tak pro kluky. Musím však říct, že u nás doma to bylo vcelku jedno, protože zelená barva uchvátila dceru stejně jako růžová, a to i když princezny u nás frčí a mám co dělat, aby dcera nechodila s korunkou a tylové sukýnce i do postele. Abych však byla přesná, šampón a sprchový gel (v jednom) pro kluky se jmenuje Dračí síla, pro holky Mořská princezna. Oba produkty obsahují přírodní jojobový olej, výtažky z měsíčku zahradního a zklidňující Panthenol.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Pěna i sůl do koupele, co zbarví vodu

Stejné pojmenování pak najdete také u pěny do koupele a soli KNEIPP. Růžová pěna do koupele skutečně zbarví vodu do holčičkovsky růžové, přičemž sůl do koupele v modré a žlutém provedení se ve vodě změní v zelenou. Zázrak. Je vám asi jasné, že dcera miluje, jak pěnu, tak sůl a domu si budu muset přivézt asi tak celý kamion těchto koupelových vychytávek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A co tyto produkty obsahují? Sůl do koupele přírodní extrakt z dračího ovoce, extrakt z vilínu a jojobový olej a pěna pak přírodní výtažky z měsíčku zahradního, které pečují o jemnou dětskou pokožku a jojobový olej, jenž ji chrání před vysoušením.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Genderová (ne)rovnost u dětí

Protože jsem poslední dobou svědkem toho, že čím dál více lidí požaduje genderově neutrální označení i produktů jako jsou sprchové gely, ráda bych k tomu něco řekla. I já se snažím být doma neutrální. Neučím dceru, že holky mají uklízet a vařit a kluci pracovat. Ostatně dcera sama to vnímá od začátku stejně jinak. Má mě, maminku, která se po roce na mateřské vracela do práce a tatínka, který s ní druhý rok na to zůstal doma. Přesto je ráda princeznou a já ji nenutím ji nebýt. Ráda ji vidím šťastnou, a je mi jedno, jestli si z 80 % hraje na princeznu a z 20 % vpouští auta na autodráhu, nebo opačně. Děti se učí hlavně napodobováním. A naše dcera vidí, že večeři umí udělat i taťka a maminka chodí denně do práce. Za mě je nejlepší dětem ukázat různé cesty a možnosti, ale netlačit je někam nebo do něčeho, co stejně být nechtějí. A tak, jestli se kluci koupu v růžové pěně nebo holky skotačí v zelené vodě, hlavní, že jsou šťastní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERApodpos

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *