OLYMPUS DIGITAL CAMERA


MAKE UP LOVER

Ani ne jako módní blogerka, ale hlavně jako žena miluji kosmetiku. A protože jsem kdysi pracovala v kosmetickém světě, rukama mi prošlo kde co. Za základ kvalitního make-upu však nepovažuji kosmetické produkty, ale krásnou pleť, které docílíte především pečováním o ni (základem je řádná hydratace a důkladné odlíčování). Jaké skincarové produkty jsem si oblíbila a proč vám však povím v jiném článku, ten dnešní bude věnován čistě make-upovým produktům.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Proč L´Oréal

Mým oblíbeným kosmetickým domem je kosmetický gigant a jednička na trhu L´Oréal, kam spadají jednak luxusní značky jako Lancome, YSL nebo Armani a další, ale i massové značky jako například značka L´Oréal Paris. Pokud tak nechcete investovat peníze do drahých make-upů, rozhodně sáhněte po značce L´Oréal Paris. Je levnější variantou drahých značek a rozhodně s ní nesáhnete vedle.

Přirozený make up

Za sebe ráda používám L´Oréal True Match, který krásně podchytí odstín vaší pleti a přizpůsobí se jí. Z mé zkušenosti se nedrolí, má lehkou texturu a krásně se nanáší. Nezanechává na tváří stopy a je cenově dostupný. Mimochodem právě na L´Oréal brand často objevíte v drogeriích slevy na celý jejich sortiment.
Make up nikdy nenanášejte ve velké vrstvě. Rozhodně zde platí, že méně je více. Velká vrstva make-upu vypadá opravdu nepřirozně a navíc vám nepěkně zvýrazní vrásky, což určitě nechcete.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak na pudr

Stejně jako make-up, i pudr je lepší nanášet pomálu. Krásně namalovaná pleť má zářit. Zcela matný vzhled je opět nepřirozený a hlavně vám nevydrží. Pokožka se bude všemožně snažit dýchat, takže se přes den stejně zmastí. A věřte mi, s velkou vrstvou pudru tahle situace nikdy nemůže dopadnout dobře. Pokud byste se to snažili zakrýt další vrstvičkou pudru, pak by byl efekt ještě horší. Pleť má dýchat a být volná. Jinak nebude vypadat zdravě ani s tou nejlepší péčí. Proto používám pudr jen na T-zónu a skutečně na ni pudr nanesu jen lehkým poprášením pomocí štětce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Tvářenka a Highlighter

Co naopak nechám zářit a kam pudr nenanáším vůbec jsou tváře. Oblíbeným produktem, který na tuto část pleti používám je Highlighter, opět True Match od  L´Oréal. Proč opět? Ráda používám stejné řady, a to ať už v kosmetice pleťové či líčení. Snažím se předejít nějakým reakcím, které mohou při konfrontaci více produktů na mé pleti nastat – to v mém případě platí zejména pro krémové výrobky, které nanáším na pleť.
Highlighter se musí používat skutečně opatrně, protože se může lehce stát, že místo jasně prozářené pokožky budete mít na líčkách něco jako bílé šmouhy. Takže znovu platí, že méně je více.
Co se tvářenek týče, miluji značku Dior, která se mi neskutečně osvědčila. Správně se tvářenka nanáší na místo, kde vzniká na tvářích stín, tedy pod lícní kosti. Ty jsou pak krásné zvýrazněny.

dior

 

Oči jsou oknem do duše


A právě proto jim věnuji nemalou pozornost. Na otázku „který z kosmetických výrobků byste si se sebou vzaly na opuštěný ostrov“ by mnoho žen odpovědělo právě řasenku. Tu já používám (zrovna teď značku Gosh, která byla součástí časopisu Elle – miluju jejich dárky), nicméně na opuštěný ostrov bych si rozhodně vzala tužku na obočí, i kdyby to byla opravdu jediná věc z kosmetiky, kterou bych si směla vzít (dobře ještě opalovací krém s faktorem 50 :-)) )
Pokud něco určuje tvar a vzhled obličeje, pak je to totiž právě obočí. Poté, co jsem si prošla obdobím vytrhávání a pak naštěstí i obdobím jeho dorůstání, už naštěstí pouze upravuji. Protože už vím jak, dovolím si tuto péči i sama. Jednou za čas přesto své obočí svěřím do rukou odbornicím. Většinou navštívím parfumerii Sephora, kde mají Brow Bar. Krásně si tam odpočinu, a ještě se dozvím plno novinek ze světa kosmetiky.
Co se značky tužek na obočí týká, jsem velmi spokojená s tužkou na obočí Lancome (také patří do skupiny L´Oréal), kterou používám třetím rokem, ale teď jsem si nově pořídila značku Avene, takže uvidíme, jaké budou výsledky (rozhodně čekejte update :-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stíny na oči pak používám málokdy. Mám je skutečně dost úzké, a tak jim nechci upírat prostor, který pro sebe mají. Nicméně doma mám paletku očních stínů, které jsou přírodní. Jiné nepoužívám. V tomto jsem skutečně minimalistka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Bisou


Rtěnky jsou po tužce na obočí hned mojí druhou srdcovkou. Miluju odstíny červené a miluju je tak, že je nosím skoro denně. Zde je mým favoritem kosmetická značka Estee Lauder. (Mimochodem, víte, že zakladatelka značky, Estée Lauder je dcerou maďarské matky a právě československého otce?) Kvalitu rtěnek značky Estée Lauder e i moje dcera, která mi ji ve svých dvou letech celou vypatlala během dvou minut, kdy ji nikdo nehlídal (dceru i rtěnku :-)). Bye, Bye osm set korun.
Několikátým rokem používám také moji Diorku, která je velmi hydratační a mastná, takže na puse dlouho nevydrží, nicméně se také nerozpije do ztracena jako kdejaké jiné, byť levnější značky.
Všeobecně bych řekla, že právě u rtěnek je vyšší cena skutečnou investicí. Zatím jsem nenašla levnou verzi rtěnky, která dosahuje kvalit drahých značek, například právě Estée Lauder. Na druhou stranu si myslím, že natrefit můžete i na drahou, která nebude nic moc.
Přiznám se, že jsem slyšela samou chválu také na MAC, nicméně pro mě je značka Estée Lauder nebo Dior klasikou, kterou měnit nechci.

Krásné nehty

A když už jsme u té červené, nesmím zapomenout ani na laky na nehty. I v tomto případě je červená moji nejoblíbenější barvou. Přiznám se, že do laků na nehty se mi opravdu investovat nechce.Většinou si lak poškrábu ještě než mi zaschne a zbytek oddělám na umývání pánviček, apod. Lak na nehty mám na stejné příčce jako silonky, které se trhají raz dva.
Velmi se mi osvědčil Dermacol 5 Day Stay, který je cenově velmi dostupný (stojí 99Kč), a který několik dní skutečně vydrží a rychle schne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jaké značky se osvědčily vám? Které milujete natolik, že se k nim vždy rády vracíte?

podpis

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *