01Na detailech (mi) záleží. A proto jsem se tento rok, ostatně jako většina z nás, vrhla na zkrášlování našeho domova (proč, najdete v článku). Než jsem se však pro jednotlivé definitivní kroky rozhodla, dlouho jsem pozorovala, jaký styl se mi líbí a co je mi blízké. Díky Poster Store jsem pak objevila plakáty, které jednotlivým pokojům, kde visí, dodaly naprosto jiný rozměr.

Poster Store


Detaily a dekorace

Když nás minulý rok zavřela celá situace doma, jakoby si najednou všichni uvědomili, že je důležité, mít to doma hezké. Samozřejmě včetně mě. Doma jsme to hezké měli, ale chyběly detaily. Jako třeba stylové plakáty na zdi, které jsou teď hitem, a já se vůbec nedivím. Mít hezký domov pro mě znamená cítit se tam dobře a ráda „to“ přirovnávám k oblečení. Když mám na sobě něco, co mi sluší, jednoduše se cítím lépe. Uklizený domov je pro mě jako čisté oblečení, které si každý den oblékám a dobře vybrané dekorace jsou jako můj styl, který podtrhuje moji osobnost a já jsem v něm já.

Poster Store
Do třetice musím zmínit, že od září mám doma prvním rokem školačku a téměř školkačku, a tak bylo na čase upravit k tomu i dětský pokoj. Díky široké šále plakátů pro děti jsem velmi lehce našla takové, které spolu krásně ladí, jsou dětské, ale přitom vkusné.

A pokud se i vy poohlížíte po obrazech na stěnu ať už k vám do ložnice, obývacího pokoje či do dětského pokoje, mám pro vás 45 % slevu na nákup v http://www.posterstore.cz. Kód zní: LZEN45 (platí od této středy 01.09.2021. do úterý 07.09.2021., Je to sleva 45 % na všechny plakáty vyjma kategorie Kolekce umělců a slevu nelze kombinovat s jinou slevou)

Poster Store_dětské plakáty


Pařížský styl u nás doma (v Praze)

To, že miluju pařížský styl, o mě víte. Mám ráda jeho jednoduchost, šarm, nadčasovost a nadhled nad módními trendy, který z něho vyzařuje. Nechala jsem se jím inspirovat, ale jen do míry, která vystihuje mě, jako Češku, žijící v Praze se dvěma dětmi. Nečekejte tedy, že jsem si domu pořídila servírovací vozík a křišťálový lustr. Nechci být někým jiným než jsem a žít život nějaké  smyšlené Pařížanky, který se mi sice může líbit, ale ve skutečnosti to nebudu já. Dost často narážím i v módě na to, že se lze snadno převtělit do někoho jiného, no přesto to nejsme my. Protože „my“ jsme jen jednou. A pokud podlehneme inspiracím až příliš, může se stát, že zatímco naše schránka bude vypadat jako ta z inspirace, naše duše bude stále stejná. Tu neošálíte vnějškem. Snadno pak může dojít k nějakému rozkolu a nespokojenosti, možná i neautentičnosti vzhledem k okolí. A tomu já se snažím vyvarovat. Proto mi zcela stačí pařížský styl přetavit do zlatého rámu s plakátem ženské siluety, který mi visí nad mým toaletním stolkem, kde se ráno a večer věnuju mému krásnému já a přes den tam píšu na počítači (miluju víceúčelovost).

Poster Store_Fashion


Dětský pokoj

Dětský pokoj s bílým nábytkem pro mě byl jasnou volbou. Bílá bez vzoru je totiž bílá, ale dřevo není pokaždé stejné a navíc opticky zmenší prostor, který u holek není nijak obrovský. Přesto jsme to s poschoďovou postelí vymysleli skvěle. Místo původního stolu, který měl pod postelí být, jsme tam Lilly dali postel. Ta tak získala prostor čistě pro sebe, a Esterka má zase klid u sebe nahoře. Dva stejné (rostoucí) stoly a židle ve stejné barvě, v barvě plakátů pro děti, které jsme k nim pak vybrali, jsou jakoby oddělené od spacího prostoru čelem poschoďové postele, ve které je knihovna a skříň, kde má Esterka už přichystané věci do školy. Naproti stolům jsou dvě velké skříně s horním úložným prostorem na mimosezónní věci. Skříně jsme naschvál vybrali už z dospělého sortimentu, a holkám tak bude sloužit do té doby, než se odstěhují. Vedle skříní jsou pak dvě komody, jedna na oblečení a druhá menší na plyšové hračky, které prostě holky milují 😊.
Téma dětských plakátů jsme vybrali společně s Esterkou. Duha s jemně tyrkysovým pozadím a písmenka, která barevně ladí k duze, byla jasnou volbou. Zatímco Esterka vybírala dětské obrázky, já jsem volila rámy na obrazy. Líbí se mi navíc, že dřevo použité na plakáty splňuje nejvyšší ekologické a sociální standardy.

Určitě nemáme ještě všechno hotové, ale nespěchám a nechci mít vše hned. Raději si počkám na to pravé, které si pak budu užívat než něco uspěchat, abych pak litovala. Ostatně tak je to se vším.

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *