Ačkoliv to již může být kýč, miluju pařížský styl. Ta jeho jednoduchost, která v sobě nese vždy něco okouzlujícího, a přesto je nadčasová. Kousky, které visí ve skříni léta a vždycky jdou se vším zkombinovat. Co to je, co dělá Pařížanky tak šik? Řeknu Vám to, není to jejich oblečení, ale jsou to ony. Nenechají za sebe mluvit velká loga, třpytky ani flitry.

Kapsulový šatník_zeživotaženy

Na to, abyste měly ve skříni kousky, které za vás mluví, musíte znát nejprve samy sebe a nic si u toho nenalhávat.
Základními otázkami by měly být:


1. Kdo jste?

Často se totiž stává, že nakupujeme aktuální módní trendy jen kvůli tomu, že jsou in. Jenže proto, abyste vypadaly „dressed up“, musíte vědět, kdo jste, jakou máte postavu, zda nemáte moc velké paže na špagetová ramínka nebo nenosíte moc uplé džíny, i když nemáte pas jako vosa.

Kapsulový šatník_zeživotaženy


2. Jaká je vaše role?

Móda má být praktická a funkční. A teď nemyslím, že máte chodit ven v teplákách, outdoorovém oblečení nebo sportovních legínách a teniskách. Vůbec ne a může být jakákoliv doba, ale tepláky a outdoorové boty ve městě mi přijdou nevhodné pokaždé.
Mám na mysli, že pokud jste matkou malého dítěte, pak budete mít jiný šatník než pokud pracujete v bance, kde trávíte většinu svého denního času.
Je důležité kupovat si to, co skutečně využijete a ne to, co byste rády nosily, ale nemáte kam.
Přesně z toho důvodu pak ráno stojíte před plnou skříní a nemáte co na sebe.

Kapsulový šatník_zeživotaženy


3. Ne!dokonalá

Když jsem poprvé přijela do Paříže, byla jsem z tamních údajně šik holek totálně zklamaná. Vždyť vypadají úplně obyčejně, moc se nemalují a nosí basic kousky… Jenže to je právě ono. My si pod hezkou holkou představujeme „holku z magazínu“, nejlépe vysokou modelku s dlouhými vlasy, perfektním makeup-em, nalakovanými nehty, které ladí kabelka s botami. A to je omyl. Taková symetrie a dokonalost se prostě nenosí. Dokonalost je sice do očí bijící, ale není hezká, protože není autentická. Zapomeňte na tunu makeupu, pokud nechcete vypadat jako plastová figurína. Zapomeňte na umělé řasy i nehty, které jsou nepřirozené. Dovolte si nějakou nedokonalost. Protože opravdovou dokonalost začnete nosit teprve tehdy, až se naučíte nosit samy sebe. Budete sebevědomější, protože to budete vy.

Kapsulový šatník_zeživotaženy


4. Materiály a střihy

Přestaňte si kupovat věci, které vám nesedí, věci „až zhubnete“, věci „na potom“. Teď je teď, co bude pak, nikdo neví. Pokud budete nosit věci, které vám perfektně sednou, budete se v tom cítit skvěle a už jen to vám dodá jistý krok. Hlavně na zimu si pořiďte nadčasové kabáty zemitých barev (béžová, šedá, hnědá, černá) v jednoduché, například pánském střihu nebo kabát s páskem, kterým lehce zvýrazníte pas a opticky tak protáhnete figuru. Podzimní blazery, skvěle padnoucí džíny, černá koženková či kožená bunda, jednoduché topy a kožené boty bez i na podpatku v hnědé a černé barvě by měly být must-have každého šatníku nezávisle na typu postavy. Co se podpatků týče, lepší je volit obuv s blokovým podpatkem, který se ve městech nosí lépe, pohodlněji a nemá šanci se tolik zničit jako úzký jehlový.

Kapsulový šatník_zeživotaženy

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *