Ačkoliv jsem ranní typ, který miluje brzké vstávání, vůni ranního vzduchu, ranní kávy a vše, co se sebou ráno přináší, těším se i na večer. Je to pro mě čas bez dětí, který věnuji pleti a sobě. Užívám si prostě veškeré pohody a klidu, který se sebou večer nese. A upřímně říkám, že jsem tak trochu svým dětem vděčná, že mě díky mé večerní únavě drží doma. Právě díky nim nemám sílu vyrazit na večerní drink s kamarádkami, a tím pádem mám čas věnovat se pleti, uvařit si šálek čaje a hlavně, hlavně se do postele dostat brzy.

Basilur_Blood_Orange_Mixtee


Péče o pleť

Pěči o pleť zahajuji odlíčením očí a make upu kolem očí. Velmi jsem si oblíbila „lidlovský“ odličovač značky Cien, který používám snad již dva roky. Občas ho prostřídám s Mixou, se kterou jsem také velmi spokojená. Ani jeden mé oči nedráždí, jsou příjemné a k jemné pokožce kolem očí velmi citlivé.

Eye_Makeup_Remover_Odličovač_Očí_Cien

Pokračuji mokrým odlíčením, jemným exfoliačním gelem Mixa či Hyaluronic gelem s aloe vera od Garnier, které používám při večerním sprchování. Ten používám nejen na pleť, ale také na dekolt, na jehož péči se často zapomíná. Přitom se jedná o velmi jemnou pokožku, která má tendenci se s přibývajícím věkem se rychle měnit (říká se, že věk poznáte právě na stavu krku a dekoltu).

Mixa_Exfoliační_Gel Garnier_Hyaluronic_Gel

Po těchto dvou krocích dále čistím pleť  už v župánku před zrcadlem pleťovou vodou L´Oréal, kterou mám z BEZVAVLASY. Pod noční krém od stejné značky L´Oréal nanáším sérum Betula z kozího kolostra, které je jedinečné a nedám na něho dopustit. Vždy když mi vyskáčou pupínky, používám ho trochu více a do tří dnů mám opět hladkou pleť. Hodí se totiž i pro problematickou pleť, léčí akné, je protivráskové, pokožku hydratuje, zpevňuje a dodává jí zdravý vzhled. Ačkoliv stojí trochu více než běžný krém z drogerie, rozhodně se vyplatí. V porovnání s krémy s luxusních parfumerií jako Marionnaud, Sephora, Douglas či Fann však stojí stejně. Takže se rozhodně nebojte zainvestovat, se vyplatí se vám to! Následně použiji ještě oční krém, dlouhou dobu jsem používala Astrid, se kterým jsem neměla žádný problém,  teď mám nově L´Oréal Laser Revitalift. Ten jsem si koupila následně poté, co jsem v rámci spolupráce dostala k otestování sedmi denní kůru ampulek z téže řady (o té ale chystám článek příště).
I tělo však potřebuje po sprše a celodenní námaze relax. Dopřávám mu ho díky božským tělovým olejům od Purity Vision. Rozhodně je zkuste!

Odličování

Pleťová_Voda_Loreal Serum_Betula_Kozi_Kolostrum Noční_Krém_Loreal

Oleje_Purity_Vision
Do postele brzy a s čajem

Tím však moje večerní příprava na noční regeneraci nekončí. Když člověk začne žít zdravě (nebo zdravěji), začne přemýšlet nad tím, co mu škodí a nebo naopak dělá dobře. Protože jsem zhruba před měsícem začala obden poměrně brzy ráno běhat, večer musím jím spát brzy. Což u mě znamená jít spát kolem desáté. Docela rychle jsem si všimla, že když si dám v půl desáté skleničku vína (byť jen deci), nespí se mi dobře. V noci se budím, můj spánek je neklidný, ráno se pak budím s rozbušeným srdcem, aniž bych ještě vůbec vstala z postele. Takže jsem večerní víno vyměnila za čaj. Momentálně jsem si večer oblíbila kurkumový čaj s heřmánkem od Tipson a nebo, když je velké teplo, nechám si vychladnout ovocný čaj. Mezi mé oblíbené teď patří čaj z červeného pomeranče Basilur, který je zároveň velmi osvěžující. Oba čaje jsou z rodinné společnosti Mixtee (http://caje-mixtee.cz), kterou vám již nějakou dobu k výběru čajů doporučuji a jen tak nepřestanu, protože jejich čaje jsou úžasné!
Vím také, že bych ideálně neměla takto pozdě večer koukat do mobilu nebo zapínat počítač, ale tak daleko ještě nejsem (třeba někdy budu).

Basilur_Blood_Orange_Mixtee


Díky dětem …

Díky tomu, že jsem večer unavená z mých dvou dětí, nikam moc nechodím, takže tyto kroky, jako důkladné odličování, chození do postele před desátou a večerní šálek čaje, dodržuji s železnou pravidelností. Jediné, kde ujedu je právě to víno, které večer vnímám jako symbol pohody, klidu, ticha (prostě jak když si užíváte šálek teplé dopolední kávy bez dětí). Snažím se od toho však upouštět, protože, jak už jsem zmínila, ten spánek bez alkoholu je výrazně kvalitnější.

Večerní_péče


Spolupráce: s Loreal, Bezvavlasy, Mixtee

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *