Co skutečně obnáší být šik? Není to jen módou a nadčasovým šatníkem. Sepsala jsem pro vás 5 tipů, jak se stát šik bez toho, aniž byste investovali do šatníku.

Basilur_Summer Tea_Mixtee
1. Užijte si jednoduché věci

Pracujte, když pracovat máte. Pak si ale najděte chvilku pro sebe a užijte si v ní to, co skutečně milujete. Já během mých chvil ráda čtu, poslouchám jazz café, koukám se z okna a piju čaj. Momentálně zelený Basilur z Mix-Tee s názvem Summer Tea (93 Kč), který úžasně voní a  navodí příjemnou klidnou atmosféru. Najdete v něm kombinaci zeleného čaje, chrpy, měsíčku, lesní jahody a papáji.
Zpomalte a najděte si jednoduché věci, které vám dělají radost. Může to být procházka z práce, na níž si domů koupíte květiny, může to být snídaně, na kterou si přivstanete a vyšetříte čas ještě před prací. Zůstaňte o víkendu déle v posteli s knihou a třeba s čajem, poproste muže, aby se postaral o děti a snídani on. Začleňte takové chvilky do vašeho každodenního života, uvidíte, jak vás takové okamžiky rozzáří.

Basilur_Summer Tea_Mixtee


2. Nežijte proto, abyste pracovali, pracujte proto, abyste žili

V práci trávíme většinu svého času. Proto bychom měli dělat to, co nás baví a měli bychom ji vybírat pečlivě.  V každém zaměstnání se občas přihodí, že se toho sejde hodně a hranice mezi osobním časem a časem za počítačem se stírají. V práci, která vás baví, bude toto období příjemnější než v práci, do které chodíte jen kvůli finanční odměně. V každém případě by období, kdy pracujete od nevidím do nevidím mělo být ohraničené. Určitě není dobré pracovat takhle po celý rok a ještě se za to obdivovat.

Basilur_Summer Tea_Mixtee


3. Dejte přednost kvalitě

Ve všem. V jídle, v pití, v oblečení, v přátelství. Pokud se budete obklopovat kvalitními věcmi, budete se jednoduše cítit lépe. Pokud se budete obklopovat jen kvalitními věcmi, budete se cítit dobře neustále. Vyměňte pět polyesterových svetrů za dva vlněné, trendové boty za klasické v kůži a pět kamarádek, které vám neustále něco vyčítají za jednu, která s vámi bude mluvit narovinu, ale ne zlým tónem.

Basilur_Summer Tea_Mixtee


4. To live happily, live hidden

Nechtějte být za každou cenu každým, kdo okolo vás projde, vidět a slyšet. Mějte své nejbližší přátelé, se kterými můžete sdílet váš osobní život. Vyvarujte se však hlasitým konverzacím nad vaším osobním či pracovním životem třeba v kavárně. Minule jsem takhle v jedné pracovala a vyslechla si v pěti minutách velmi nahlas odvykládaný životní příběh asi třicetiletých žen, včetně plastiky nosu, špatného vztahu s matkou a názoru na nadřízeného, ředitele jedné firmy, kterého jsem shodou okolností znala.
Nechlubte se drahými věcmi, které vlastníte, zapomeňte na velká loga na tričkách (většinou beztak nejsou tyto věci kvalitní, protože spíš platíte za značku loga než za materiál) a buďte jednoduše diskrétní (a šik).

Basilur_Summer Tea_Mixtee


5. Vzdělávejte se 

A tím nemyslím, že byste se měli přihlásit do školy. Čtěte, cestujte (klidně jen do jiných českých měst), choďte jinými ulicemi v tom svém, běžte se podívat na výstavu, do muzea, poznávejte nové kavárny a zajímejte se o dění kolem vás. To vše pozvedne váš intelekt.

Zde je mých 5 tipů na výjimečné knihy:
1. Nesnesitelná lehkost bytí (Milan Kundera)
2. Osvobozená móda (Margret Greiner)
3. Petr a Lucie (Romain Rolland)
4. Klub nenapravitelných optimistů (Jean-Michel Guenassia)
5. Ženy, které mi nedají spát (Mia Kankimaki)Spolupráce s Mix-Tee
https://www.caje-mixtee.cz/

 

 

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *