Odpoledne pro mě začíná obědem. Musím přiznat, že jsem pro sebe před karanténou nevařila každý den. Proto na karanténu nahlížím i velmi pozitivně a musím říct, že mě popostrčila dělat věci, které jsem dělat chtěla a z nějakého důvodu je odmítala.

Basilur_Jasminovy_Caj_Odpoledne

Jím/e Zdravě (ze spíže)

Dnes každý den vařím (o víkendech mě střída můj muž) a musím říct, že nebýt toho, že se holky po dopolední procházce vracejí unavené a chtějí jíst HNED, tak si u toho vaření docela i odpočinu. Zapojím totiž jinou část mozku a totálně vypnu. Vařím podle mých oblíbených kuchařek Jíme Zdravě, kde vždycky najdu rychlá a zdravá jídla s ingrediencemi, které se dají sehnat bez problémů. Příští týden si o jejich nejnovější kuchařku Jíme Zdravě ze spíže můžete zasoutěžit na mém profilu.

Jime_Zdrave_Ze_Spize

Co dělám, když jde Lilly spát 

Po obědě doma ještě rychle uklidím a dám Lilly spinkat. Naštěstí od mala usíná sama bez uspávání, a protože je zvyklá na zvuky, nevadí ji ani, že jsem vedle v obýváku a něco dělám. Přiznám se totiž (dneska koukám již po druhé), že nejsem schopná dělat něco v nepořádku. Nemůžu se soustředit, rozházené věci mě rozptylují. Naučila jsem se ale dělat kompromis a uklízím jen v místnosti, kde se nacházím.

Jak__po_obede_neztratit_energii

Pak mám ještě jednu podmínku doma, holky nesmí tahat hračky do ložnice a kdyžtak jen to, s čím si hrají. Moc času tam ale beztak netráví a když si tam něco přinesou, pak jen na tu dobu, kterou si tam hrají (když se třeba líčím). Esterka kouká v ložnici po obědě na pohádky s táckem, na kterém má něco sladkého a něco k pití, já většinou pracuji v obýváku {nebo spolu s Esterkou v ložnici, přičemž já musím mít sluchátka) Lilly spinká v dětském pokoji, který má společně s Esterkou a v kuchyni uklízím až krátce předtím než se Lilly vzbudí nebo až když vstane.

Jak__po_obede_neztratit_energii


Pracuji každý den (doma)

Pracuji každý den a vždycky se na to extrémně těším. Nikdy mi nevadilo pracovat, spíš jsem si neuměla představit, že jednou nebudu. U Esterky jsem se vrátila do kanceláře velmi brzy a velmi brzy se ze mě stala uhoněná maminka – brzy vstávat do práce, kancelář, brzy odejít, školka, hřiště, práce večer, a dokolečka. Do toho služebky, létání, hodně brzké vstávání, taxiky, o víkendu všechen čas s rodinou, protože jsem doháněla čas, kdy jsem byla v práci a já jsem byla komplet vyřízená. Bavilo mě to moc, ale s dvěma dětmi si tento lifestyle už představit neumím.

Jak__po_obede_neztratit_energii Jak__po_obede_neztratit_energii

Jsem doma ráda, jsem dokonce ráda i za tu karanténu, protože díky ní mohu být víc i s Esterkou a holky zase mohou být pořád spolu. První měsíc byl náročný, musely jsme si najít režim, který nám vyhovuje, musely jsme se naučit tolerovat se, vyjít si vstříc a hledat si program, protože většina hřišť byl zavřených, nesměly jsme se vídat s přáteli a jejich dětmi, ale teď si nemůžu stěžovat vůbec na nic.

Jak__po_obede_neztratit_energii

Odpoledne čaj místo kávy

Lilly spí většinou dlouho. Do postýlky jí dávám kolem 13.00  a občas se stane, že ji v půl 5 budím. Když nepracuji, kouknu se na seriál, dám si masku, prolistuju si časopis, zahraju si nějakou hru s Esterkou nebo uklízím (když mám náladu). K tomu si vždy udělám jeden z mých oblíbených čajů, protože odpoledne se už snažím nepít kávu, nakolik dopoledne vypiju dvě i tři. Momentálně jsme na vyzkoušení dostali z Mixtee jasmínový čaj s velmi opojnou vůní, který má na tělo (a duši) velmi pozitivní účinky. A dočetla jsem se, že jasmín je navíc symbolem elegance a lásky.

Jasminovy_caj_Basilur_Mixtee Jasminovy_caj_Basilur_Mixtee

Dělejte, co vás baví, ne co baví ostatní

Během doby, kdy Lilly spí, vždy dělám, to co mě naplňuje a baví. Každé z nás nám dělá radost něco jiného, neexistuje proto jednotný návod, co bychom měly dělat. Mám kamarádky, které baví uklízet, kamarádky, které rády čtou, vaří nebo pletou. Důležité je dělat, to, co chceme, i kdyby to mělo být koukání z okna na prohýbající se větve stromů (mimochodem velmi dobrá technika na zklidnění se a prožívání přítomného okamžiku). Pointa je věnovat se tomu, co nám dodává energii ne tomu, co nám ji bere.

Jasminovy_caj_Basilur_Mixtee Jasminovy_caj_Basilur_Mixtee

Od odpoledne do večera

Odpoledne se buď vídám s kamarádkami maminkami nebo jdeme s holkami nakoupit či vyrazíme na hřiště blízko u domu. Domů chodíme mezi 18.-19.00, kde už nastává večerní klasika, koupání, večeře, a postýlky. A to začíná můj čas na péči o pleť a tím pádem i o mně a mou duši 😊. Věřím na propojení a věřím, že když se cítím dobře po fyzické stránce, jsem šťastná i vnitřně. Teda věřím, já to hlavně cítím.  A o večerní péči až příště.

Jasminovy_caj_Basilur_Mixtee Jasminovy_caj_Basilur_Mixtee

Please follow and like us:

zezivotazeny

2 Comments on Jak po obědě neztratit energii?

 1. Ztracena v Praze
  9. 6. 2020 at 20.49 (9 měsíci ago)

  Basilur je můj oblíbený čaj. Musím si ho zase pořídit, dostávala jsem ho od maminky mého ex, takže teď nemám nic :D. Jinak fakt palec nahoře, že tak ráda pracuješ a uklízíš :D!

  Jinak já po obědě nejsem moc unavená, naopak mám asi energie víc. A hlavně v noci 😀

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   10. 6. 2020 at 5.29 (9 měsíci ago)

   Já mám Basilur ráda moc! Neznala jsem ho, ale hrozně si mě získal. U nás ho koupit na http://www.caje-mixtee.cz, mají tam občas i nějaké slevičky, třeba se ti vyplatí :). Já když dělám, co mě baví, tak ani nevím, že pracuju :) A je to u mě psaní a focení. No a u úklidu vyloženě odpočívám, ještě nejlépe, když jsem na to doma sama, jenže to zas chci využít a dělám něco jiného :) Třeba nic :))

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *