Léto, léto mé. Jak nemusím ta příšerná letní vedra ve městě, tak jsem se na ně letos dokonce i těšila. Po dlouhé vyčerpávající zimě, kdy jsme si nemohli zajít ani do sauny, ani na svařené víno do kavárny s kamarádkou, je léto najednou obdobím otevřených možností. A když jsem letos dostala ještě před létem od Mixtee zásilku báječných ledových čajů Cold Brew od Basilur, nemůžu jinak, než léto milovat.

Ledové čaje_Cold Brew_Basilur_Mixtee


Poslední měsíc

Něco vám povím. Jsem člověk, který je velmi rád aktivní. Umím sice sedět na gauči a koukat jen tak z okna, ale nemůže to být moc dlouho. V hlavě mi po chvilce vybíhá, co všechno bych mohla dělat, jak lépe bych mohla využit čas než jen sedět a koukat se ven na stromy. Přitom vím, že je to třeba.
Poslední měsíc jsem měla obzvlášť plný uvědomění.  Jak určitě z mého Instagramu víte, miluji svoje brzká rána, ranní běhy, cvičení, no prostě den plný různých aktivit. Když sedím v kavárně, vstřebávám informace skrz knihy nebo pracuji. Když jsem s dcerami, věnuji se jim. Kdykoliv můžu, něco dělám. Ono mě to sice naplňuje energií a pozitivní náladou, ale vím, že musím ubrat. Že nemůžu pořád jen něco dělat, musím dát tělu prostor na regeneraci. Sama vím, že pokud se příjemně několikrát do týdne zregeneruji skutečným „nic neděláním“, pak mám o to víc energie na to, co mám ráda. Dost mě k tomu dokopal můj zánět v zubním kanálku. Nemoci, i takové, o kterých si spousta lidí řekne, že se prostě ději, vnímám jako signál proto se zastavit, zamyslet se a hlavně začít dělat věci jinak.

 

Ledové čaje_Cold Brew_Basilur_Mixtee Ledové čaje_Cold Brew_Basilur_Mixtee

Nechat tělo vést 

Takže prvním bodem, je, že nechávám tělo budit se v půl šesté. Vzhůru jsem sice už od pěti něco, ale chvíli se poválím v posteli, pustím si do sluchátek ranní afirmace a vstanu až když jsem připravená. Ze všeho nejdřív si během dne udělám teplý (zelený nebo černý čaj z Mixtee), a pak si buď čtu nebo píšu nebo dělám takové věci, které mi brzy ráno jdou. Většinou je to spojené s nějakou komunikací a tvorbou. Na to mám buňky hlavně ráno, kdy mám čerstvou hlavu a nejsem vyčerpaná z chaosu, který se děje než odejde všech mých pocitově šest (mám dvě) dětí do školky 😊). Běhat chodím až po 8, hned co odvedu starší dceru. Po běhání si zacvičím stejně jako dřív, ale k práci usedám až v 9. Doma si po sprše, když je venku teplo, dělám mé oblíbené ledové čaje Cod Brew Basilur z Mixtee. Z příchutí vybírám to, na co mám prostě chuť. Všechny jsou sice vynikající, ale někdy mám větší chuť na ledový čaj kokos-ananas, jindy na mučenku s guave a když je úplné vedro, oblíbila jsem si osvěžující mango s pomerančem. Mají tu výhodu, že se nemusí chladit v lednici. Prostě se sáček zalije studenou vodou, přidá led a popřípadě nakrájeném a je hotovo.
Mám nové pravidlo, těch pár desítek minut, co čaj piju, se soustředím jen na to! Nepracuju, nečtu, nepíšu si s nikým, prostě jsem. Já sama v klidu bez nikoho a bez ničeho.

Ledové čaje_Cold Brew_Basilur_Mixtee

Práce mě baví

Pak ale pilně pracuju. Práce mě baví a je to moje součást a vzdát se jí nechci stejně jako pohybu. Snažím se však vyhýbat práci alá od nevidím do nevidím (k čemuž mám velké sklony právě proto, že mě to baví 😊), bez přestávky nebo bez oběda. Proto si každý den dělám příjemnou chvíli v kavárně. Buď si zajdu k nám nebo sjedu do města. To si se sebou většinou beru knížku. I když jsem se poslední dobou přistihla přitom, že ráda jen tak koukám jen tak po okolí.

Ledové čaje_Cold Brew_Basilur_Mixtee

Život s dětmi

S holkami se snažím najít balanc v tom, co chtějí ony a v tom, co chci já. Často chodíme do kaváren, které jsou kids friendly a holky tam třeba mohou malovat na chodník nebo si hrát, na trhy, kde mohou lítat a já si můžu dát kávu. A v plánu je zase koupaliště, kde se můžeme „ráchat“ všechny tři, dát si k obědu hranolky a užít si vodní zábavy. A hlavně si tam se sebou můžu vzít do mé oblíbené skleněné GoodGlass nebo dřevené GoodWood moje ledové Cold Brew osvěžení.

Ledové čaje_Cold Brew_Basilur_Mixtee

Jedno vím jistě. Na život musíme pomalu, aby s námi nebyl rychle hotový 😊


Spolupráce se značkou MIxtee

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *