Všichni se momentálně potýkáme s tématem koronaviru. Ačkoliv to každý řeší trochu po svém, všichni jsme asi více doma. A to může být k zbláznění. Proto jsem pro vás připravila článek, co s „volným časem“, k čemu ho využít a jak zabavit děti.

Rouška není hanba!


Karanténa

Psala jsem o tom častokrát. Být více sama je těžké hlavně proto, že najednou máme čas přemýšlet. Mnoho věcí si uvědomíme až když jsme sami a mnoho uvědomění bolí. Ale to co bolí, to sílí. Takže i ty špatné myšlenky, které si normálně zakazujeme (a raději jdeme ven na víno s kamarádkou) jsou nám k něčemu dobré. Možná si během „normálních“ dnů užíváme více společnosti, teď máme ale konečně „nucené volno na sebe“. Využijme toho v náš prospěch, zamysleme se, jestli jsme v životě šťastní a jestli se dokážeme radovat z něčeho i během těchto těžších dnů, které jsou společensky omezené. Já cítím vděčnost za to, že jsem doma zdraví, že jsme si mohli dovolit udělat si velký nákup, že máme střechu nad hlavou, a že i kdybychom zavření doma strávit čtvrt roku, že to přežijeme. Cítím velikou vděčnost, že jsem měla možnost pracovat několik měsíců na projektu online, že mám blog, který mě baví, a na kterém mohu v rámci volného času pracovat. Cítím obrovskou vděčnost za to, že holky dobře spí a já můžu v době jejich sweet dreams odpočívat a věnovat se sama sobě. I když vám třeba vaše děti nespí dobře, zkuste si najít několik věcí, za které jste vděční vy. I kdyby to znamenalo „jen“ to, že máte doma rýži na tři týdny.

Buďte vděční za to, co máte
Buďte vděční za to, co máte

Relax

Tak za prvé, tento čas bych brala k osobnímu relaxu. Mnoho z nás najednou nemá „co dělat“, tím myslím to, že nemáme program. Jsme doma, často s dětmi, a i to mže být náročné. Maminky v šestinedělí, obzvlášť prvorodičky asi vědí (včetně mě kdysi). Články o tom, že máme čas znovu si přečíst knihu, podívat se na film nebo prostě jen tak být jsou hezké, ale pro rodiny s dětmi dost nereálné.
Jak si tedy v těchto dnech užit trochu klidu doma i s dětmi?

Garnier_Pleťové_Masky


Hýčkejte si pleť po zimě

Pleťová maska se dá nanést během několika vteřin a klidně kolem vás mohou pobíhat i špunti. Samozřejmě je vždycky lepší vychutnat si masku v klidu v křesle, no ne vždy to jde. Před nedávnem jsem na akci s Garnier dostala balíček nejrůznějších masek a hodlám je teď všechny spotřebovat 😊. Jako první jsem vyzkoušela Garnier masku s aktivním černým uhlím, která pleť hydratuje, což se po zimě hodí. Musím říct, že se mi černá maska na obličeji dokonce líbí víc (ne, že by na barvě nebo na tom, jak v masce vůbec vypadáte, záleželo, ale vždycky je lepší vypadat lépe než hůř 😊)

Garnier_Masky_Na_Obličej Garnier_Masky_Na_Obličej Garnier_Masky_Na_Obličej


Garnier masky navíc sednou i malému obličeji, což je mezi naskami unikátní.

Vyzkoušela jsem jich mnoho a po rozprostření masky jsem měla oči vždycky skoro na čele. Garnier masky oproti tomu sedí perfektně.

Garnier_Pleťové_Masky


Nemáte čas na knihu?

Já říkám, že přečíst si odstavec může sice každý večer, když jsou děti (aspoň na chvíli spát), ze své zkušenosti ale vím, že kolikrát na knihu večer prostě není energie. Během těchto dnů to může u někoho z vás být dost podobné. Být celý den doma s malými dětmi, které nevydrží u jedné činnosti ani deset minut a vymýslět jim program není úplně jednoduché. Proto jsem si ještě před pár dny rychle koupila několik mých oblíbených časopisů. Můžu do nich nahlédnout, když není čas, můžu si přečíst zajímavý článek, když čas je. Můžu listovat nebo koukat na obrázky, dělat si jarní wishlist, přemýšlet nad novými kombinacemi šatníku a odpočívat aspoň chviličku. A nemusím vždy začít tam, kde jsem skončila 😊

Garnier_Masky_Na_Obličej


Video hovory

Vždycky jsem si říkala, že nemám kdy zavolat svým kamarádkám a kamarádům, kteří pracují. Teď, když jsou všichni doma, čas je. Udělejte si čas na ty své. Sice se s nimi nemůžete vidět osobně, ale telefonát udělá taky radost 😊

Mixtee_Konvicky_Tarlton_Relax
Sprcha, vana, víno, relax

Mnozí z našich partnerů nemusí do práce, tudíž mohou převzít starost a péči o domácnost a děti. A my si můžeme užít hodinku v koupelně. Já jsem teď sice s holkama bez manžela sama, takže je nemám komu předat, nicméně už ráno se zase těším na to až večer usnou a já hupsnu do vany s knihou, časopisem a vínem. My Time Only!

Drogerie_Rossmann_Herbal_Essences_Bourbon_Manuka_Honey


Když děti spí…

… nedělám nic. Myslím tím, nevařím, nepřipravuju nic na druhý den, neuklízím, neperu. Nechávám si to na čas, kdy jsou holky vzhůru a trochu je do procesu zapojím. Malou Lilly nechávám vyndavat prádlo z pračky nebo umyté příbory z myčky. Větší Esterku nechám sklidit věci ze stolu. Sice to celé trvá o dvě hodiny déle, ale my máme program a já během toho, co holky spí, mám zas čas na to, co mám ráda.

Relax


Čas už nejsou peníze, ale jen čas

Nikdo bohužel neví, jak celá tato situace bude pokračovat. Je možné, že to dokonce potrvá déle než jen do konce března. Můžeme sice na celou situaci nadávat, nejsem si však jistá, že by nám to k něčemu bylo. Kupte si (nejlépe online, pokud je to ještě vůbec možné; jinak vždy s rouškou) masku na obličej, pěnu do vany (pokud máte jen sprchu, objednejte si třeba tělový peeling), hoďte do (online) košíku vonnou svičku, nějaké módní magazíny, knihu, červené víno, čaje, „běžte“ si do lékárny koupit celaskon. Zůstaňte spíš doma a dopo a odpo vemte děti někam na zdravotní procházku ven, i kdyby jen pěti minutovou. Zkuste míň „remcat“ a víc si to „užít“! Protože všichni jsme chtěli zpomalit a nevěděli jsme jak. Teď tu možnost máme, tak ji využijme, když už musíme.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *