OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krásnou středu. Dneska jsem se vám rozhodla napsat článek o mně. Ne o kosmetice ani módě, ale čistě o mně. Blíží se totiž víkend a ním i čas vyhrazený čistě jen pro mě.
Před nedávnem mi na instagramu (@zezivotazeny) vyskočil komentář, jakže to jen dělám, že mám čas na kávičky s kamarádkami, procházky a bezcílné brouzdání se městem, přitom mám doma rodinu (a taky píšu blog a mám práci na plný úvazek). A protože si myslím, že tuto otázku si pokládá vícero z vás, rozhodla jsem se o tom s vámi podělit. A třeba vás rovnou inspirovat.


Rovnováha

Upřímně, kdybych se měla věnovat jen jedné části mého života, nebyla bych asi příliš šťastná. Nebavilo by mě být kariéristkou a vysedávat v práci od rána do večera. Ale stejně tak by mě nebavilo být jen doma s naší dcerou, svůj čas dělit pouze mezi ni a mého muže, starat se o rodinu, domácnost a výchovu 24/7 (tedy sedm dnů v týdnu). Zároveň však miluju pracovat na něčem, co je jen mé, a proto již druhým rokem pilně píšu tento blog.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Můj blog Ze Života Ženy

Možná si říkáte ale proč zrovna psaní blogu? Jako mamince na mateřské mi chyběla jakási náplň, která by se výrazně lišila od výměny plenek a vaření příkrmů. Zároveň jsem nechtěla jít do práce dřív, než bude malé rok. A navrch jsem měla potřebu za 1) vypadat hezky a za 2) být občas sama. Když jsem mluvila s jinými maminkami, dávaly mi za pravdu. Ale nikde v časopisech jsem se tenkrát o self-love nedočetla. Všude se mluvilo o tom, že pro dítě je nejlepší, pokud je s ním maminka pořád. Ale téměř nikdo nemluvil o tom, že je pro maminky dobré mít také čas vyhrazený pro ně samotné. A tak jsem začala kombinovat psaní o módě a mateřství, které se postupně vyprofilovalo do podoby blogu, který znáte dnes.

Blog Ze Života Ženy pro ženy (maminky i nezadané, prostě všechny ženy),
které by si chtěly užít života se vším všude a se všemi jeho příležitostmi tak,
jak chtějí právě ony (ne podle toho, jaký je současný trend).

love

Pro mě jako ženu, manželku a maminku bude na prvním místě vždy rodina a její zdraví. A pokud budeme všichni zdraví a šťastní, pak mi nic nebrání v tom udělat si na pár hodin týdně mezi všemi těmi povinnostmi v práci a doma čas na sebe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sport jako relax

Mezi svůj relax zásadně řadím sport. Již několik let běhám. Vždyť i půlmaraton jsem si odběhla jen čtyři měsíce od porodu a byl to pro mě nejemocionálnější a nejkrásnější běžecký závod, který jsem kdy běžela, protože jsem si dokázala, že když opravdu něco chci, pak jsem toho skutečně schopná + jsem chtěla být samozřejmě zpět ve formě. Vášeň pro tento sport mi zůstala do dneška. Však jsem na běhání také poznala mého muže :-).
A stejně jako mě baví dynamičnost tohoto sportu, miluji protáhnout své tělo a zklidnit svůj dech i mysl skrz jógu. Jednou týdně chodím tedy do jóga ateliéru a během nedělního spánku mé dcery hodinu běhám.

DSC01743


Proč mám svoje soboty?

Sobotní dopoledne a brzké odpoledne patří většinou pouze mě. Ať už si naplánuji saunu v Holmes Place, snídani s kamarádkou, jen tak courám po městě nebo jsem sama doma a čtu si, zatímco dcera s mužem jdou plavat, na nákup nebo hřiště, potřebuji to. Proč?
V týdnu lítám pouze mezi domovem a prací. Denně vstávám v šest, v sedm už jsem na odchodu do zaměstnání a po půl sedmé už sedím u počítače. Z kanceláře odcházím před čtvrtou odpoledne, utíkám rovnou do školky a zbytek odpoledne trávím s dcerou. Vařím, uklízím, hrajeme si a téměř vždy uspávám (protože na tuto aktivitu si naše dcera žádá většinou mě 😊. A tak to mám od pondělí do pátku (kromě dne kdy chodím večer na jógu). Věřtě mi, někdy chci být opravdu jen sama se sebou. Jen tak pozorovat lidi v kavárně nebo se věnovat blogu, fotit, prostě dělat to, co mě naplňuje a dodává zas úplně jinou energii.


Myslet sama na sebe není sobecké

Nemyslím si, že ženy, které v rámci všeho myslí na sebe a dělají si volné dny nebo jedou třeba na víkend/týden někam bez své rodiny, jsou sobecké. Naopak. Tím, že myslí na sebe, učí své děti větší samostatnosti. Učí je tomu, že je úplně v pořádku myslet samy na sebe (samozřejmě nutností je dětem nelhat, ale říkat jim pravdu – potřebuji si odpočinout, jdu ven s kamarádkou atd.).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Jak chcete, aby žily vaše děti

Všichni víme, že děti se učí napodobováním. Takže jak jinak dceru učit, aby měla na prvním místě hlavně sebe? Hodně z nás vyrůstalo v rodinách, kde rodiče mysleli hlavně na své děti, nadřízené a uspokojovali potřeby lidem kolem, ne však svoje. Dospělo to do stádia, kdy jsou nemocní, bez energie, unavení a mnohdy ne záměrně protivní. Jen toho mají prostě dost.
A já si prostě myslím, že většina dětí chce rodiče, kteří se budou smát, budou šťastní a zdraví a budou na ně mít plno energie, byť za cenu pár hodin jen s jedním rodičem nebo prarodiči. Proto se bez výčitek věnuji necelý jeden den v týdnu sama sobě.


Podpora rodiny

Naštěstí mám doma muže, který tento životní styl naprosto podporuje. Soboty má u nás na starosti prostě tatínek. A když si chce odpočinout on, bere si neděle a dělá si zas to svoje. Prostě jsme k sobě velmi tolerantní a dáváme si prostor, který oba potřebujeme. Možná se to nebude zdát, ale volného času spolu trávíme denně dost. Každý se snažíme ctít potřeby toho druhého.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Každý svého štěstí strůjce

Je jedno, jak svůj čas chcete trávit. Hlavně dělejte to, co chcete vy, ne vaše okolé. Záleží jen na vašich pocitech a potřebách. Jestli ho nejraději ze všeho trávíte každý den doma s dětmi a partnerem nebo jestli cítíte, že si potřebujete občas trochu odpočinout. Pokud byste ve svých zvycích rády něco změnily, směle do toho. Není nad to dělat věci podle vás samotných. Když se chce, jde všechno. Pravda, určitá podpora ze strany druhých je vždy určitým způsobem nutná, ale zase jsme to my, kdo jsme zodpovědné za výběr partnera (proto bychom ho také neměly podceňovat).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Životní cíl: být štastná

Budu moc ráda, pokud vás dnešní článek trochu nakopnul a vy začnete myslet více na sebe samotné. Protože jen pokud budete šťastné vy, budou šťastní vaši partneři i děti. Dělejte víc toho, co vás baví a míň toho, co vás štve. Zapomeňte na status vzorné a dokonalé maminky a manželky nebo přítelkyně, protože neexistuje. Jediné, co doopravdy může existovat, je vaše štěstí, váš každodenní úsměv a vy bez stresu.

podpis

Please follow and like us:

4 Comments on JUST MY TIME

 1. Bobiknannie
  7. 6. 2018 at 17.40 (2 roky ago)

  Moc pekný článok. Máš pravdu, je potrebné si na seba samého urobiť čas. Ja si napríklad veľmi rada čítam alebo ako ty, rada behám. To sú len MOJE chvíle, ktoré si užívam.

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   21. 6. 2018 at 9.05 (2 roky ago)

   Je to skvely relax, ze jo :)

   Odpovědět
 2. Linda
  31. 7. 2018 at 21.42 (2 roky ago)

  Krasne napisany clanok. Vzdy rada citam Vase clanky. Je to vzdy plnohodnotne citanie, ktore „povznasa“. Nie si to len nic nehovoriace bla bla kecy. Lenka, nepoznam Vas osobne, iba prostrednictvom Instagramu a cez tieto Vase blogy, ale Vase zmyslanie a osobnost su mi velmi blizke. Prajem Vam krasny vecer.

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   2. 8. 2018 at 14.00 (2 roky ago)

   Moc dekuji za krasna slova. :) To em velmi tesi. Ted jsem to trochu omezila, zjistila jsem, ze mi to bere vic casu, ktery potrebuju na to byt chvili sama se sebou a uvnitr sobe, ale clanky dalsi budou, slibuji. Preji moc pekne leto :) (nebo teda mozna spis at je leto do 30 stupnu :-)). Lenka

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *