Od poslední karantény můžeme téměř kdekoliv v online i offline světě najít tipy na cvičení, ať už doma nebo v přírodě. Nejediná blogerka (včetně mě) na Instagramu pro inspiraci natáčí své cvičební rituály, po-běhací posty, zpocené a červené obličeje a díky tomu tedy vyrýsovaná těla, která beztak brzy schováme pod teplé svetry. Můj dnešní článek bude ale o úplně opačném tématu, a to o tom, kdy se zastavit a proč.

Mixtee


Všeho s mírou

Cvičení a pohyb celkově je pro naše tělo důležité. Na tom se asi všichni shodneme. Jenže stejně důležité, ne-li důležitější, je také umět se zastavit a naslouchat tělu, kdy tak udělat. Proto jsem pro vás v mém dnešním článku sepsala, v jakých chvílích se zastavuji já.

Protože chci, aby mé tělo bylo zdravé a šťastné, věnuji odpočinku stejně času jako fyzické činnosti. Ať už sportuji nebo odpočívám, každé ráno ale začínám čajem, k jehož výběru se ještě dostanu později. Čaj je pro mě synonymem pro zdravý životní styl a mohu vám upřímně říct, že už si nedovedu začít den něčím jiným, třeba kávou nalačno. Takže ať už jdu ráno cvičit nebo ne, vždy začínám čajem.

Mixtee


Kdy raději necvičím, i když jsem chtěla

Vždycky odpočívám, když se z jakéhokoliv důvodu necítím dobře.

 • Když jsem příliš unavená a nevyspalá
  Když večer předtím dlouho do noci pracuji nebo se Lilly budí kvůli nachladnutí. Moje tělo potřebuje spánek, a když ho nedostane, je zesláblé. Vypozorovala jsem na sobě, že ho zvýšenou fyzickou činností nakopnu jen uměle a nakonec jsem ještě vyčerpanější. Takže když se nevyspím, cvičím jen nenáročné, spíše protahovací jógové pozici, běhat ale nejdu.
 • Během prvního až třetího dne menstruace,
  kdy potřebuje moje tělo klid. Netrpím velkými bolestmi, menstruuji většinou bez křečí, i tak ale cítím, že v tuto chvíli chce mé tělo dělat naprosto něco jiného než  běhat a posilovat.
 • Když se necítím ve své kůži
  Znáte to asi všichni. Nevíte, jestli jste jen podráždění, unavení  nebo na vás prostě něco leze. Jediné co víte je, že nejste v pohodě. Pro mě je to přesně ta chvíle, kdy rozhodně tělo nepřepínám a dopřeju mu klid a čaj. A samozřejmě, jsem pořád na rodičovské, takže se nekoná žádné celodenní (byť jednodenní) ležení, ale naše aktivity během dne se snažím přizpůsobím svému stavu.
 • Když jsou nemocné holky
  Onemocní-li dcery, vím, že bych to od nich mohla chytit. V tomto případě se nevzdávám pohybu úplně, ale vynechávám dynamickou část pohybu, většinou tedy běhání a extrémní posilování. Raději vypiju víc čajů, sním víc ovoce a jím lehčí stravu.
 • A když už jsem nemocná, ležím
  Tak ono se to pěkně řekne, že si jdu lehnout, když mám doma dvaceti měsíční dítě. Ale pokud jsem nemocná, nemocná, poprosím manžela, aby zůstal kritickou dobu, kdy je mi fakt blbě, doma, nebo si prostě zaplatím hlídání, a zatímco si Lilly hraje v obýváku, já opravdu ležím v ložnici. Dopuju se vitamíny, hodně piju, čaj i vodu a odpočívám. V době, kdy jsem nemocná, také nepracuju, to už jsem se díky bohu naučila. Ne, že bych byla líná a nevděčná, ale vím, že když své nemoci věnuju dva dny v klidu, budu moct naskočit do pracovního procesu dřív a naopak se to se mnou nebude táhnout.

Mixtee


BASILUR Magic Lemon & Lime Pyramid

V hlavě už dlouho nosím informaci, že při nachlazení se doporučuje pít černý čaj. Automaticky tak na podzim přecházím na ranní pití černého čaje. Tentokrát vám tak chci doporučit tento černý čaj s citrónem a limetkou od Basilur z Mixtee. Jeho chuť je úžasná, citrón skvěle osvěží a samotný čaj po ránu příjemně zahřeje.
Momentálně je navíc ve slevě, a tak ho navíc pořídíte o 58 % levněji, za pouhých 45 Kč. A pokud si ho objednáte, slibuji, že mu zůstanete věrni! Je totiž dokonalý!

Černý čaj Magic Lemon & Lime od Basilur na Mixtee: ZDE

BASILUR Magic Lemon & Lime Pyramid


BASILUR Bouquet White Magic Pyramid

Mléčný čaj Oolong na podzim piji ráda po obědě, kdy mě nabudí daleko lépe než káva. Od stejné značky a ve stejném „pyramidovém“ balení vám rozhodně bude chutnat i tento mléčný zázrak, který navíc můžete použít vícekrát, dvakrát až třikrát. Při dalším použití avšak nezapomeňte mírně zvyšte teplotu vody.

Mléčný čaj od Bouquet White Magic Pyramid na Mixtee: ZDE

BASILUR Bouquet White Magic Pyramid


BASILUR Herbal Peppermint Pyramid

No a podzimní počasí (i když já ho piji teda celoročně) přímo láká k bylinnému mátovému teplému nápoji. Ten si dopřávám zase večer, protože se po něm za prvé hezky tráví, a také už mě nenakopne tak, jako černý nebo zelený čaj, neboť neobsahuje kofein, a tak se mi po něm krásně spí.

Bylinný mátový čaj od Basilur: ZDE

BASILUR Herbal Peppermint Pyramid

Jakému čaji dáváte přednost během podzimních dnů vy a jak posloucháte své tělo vy? Podělte se o to se mnou a s dalšími čtenáři do komentářů níže.

Relax_Mixtee

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *