První měsíc roku 2021 za námi a já mám pocit, že k nám nebyl o nic milosrdnější než poslední měsíce roku uplynulého. Žádný měsíc ani rok k nám nemůže být milosrdní. Musíme to být my sami, kteří si ušlapou příjemnou cestu mezi trním.

Brew_la_la_mixtee


Náročný start

Poslední dny lednového měsíce jsem měla pocit, že mi dochází síly. „A to jsme na začátku roku“, říkala jsem si. Ale pak jsem si uvědomila, že není žádný daný začátek, a ten kalendářní je prostě jenom .v kalendáři. Že začátek může být každý den, dokonce každou hodinu nebo každou minutu během dne, uprostřed týdne či měsíce, třeba dnes v neděli, v 11. dopoledne 14. února.

Brew_la_la_mixtee


Těžké chvíle, které nás přivádějí zpět k sobě samým

Mám pocit, že čím těžší jsou okolnosti, tím větší prostor k uvědomění si sami sebe máme. Nikdy bychom ve svých životech nezpomalili, kdyby všechno šlapalo tak, jak má a nám se nic neudálo. K našim největším vnitřním změnám dochází po nějakém chaosu, který se děje venku, kolem nás a který je nám nepříjemný tak moc, že osud vezmeme do svých rukou a pokusíme se o změnu. Jakoukoliv. To tehdy máme šanci utéct k sobě, do svých domovů, ke svému srdci, tam se vyzpovídat a představit si, co za změnu bychom chtěli.

Brew_la_la_mixtee
Předposlední lednový týden byl opravdu náročný, přesto jsem se snažila držet (si) hlavu nad vodou. Holky nastydlé, můj muž také, jesličky, do kterých začala chodit Lilly jen nedávno v karanténě. Lilly vstávala před šestou, aby pak až do devíti spala u mě v posteli. Pro některé by se to mohlo zdát jako totální katastrofa, scénář, který nikdo nechce.
Ale já už nerozlišuju v životě věci, na ty, které chci a které ne. Prostě je tak přijmu, beru a hraji s kartami, které jsem dostala. Už dlouho jsem si říkala, že bych zase chtěla chodit do postele v devět večer, abych si hodinu četla a ráno mohla vstát a dát si v klidu teplý čaj, zamyslet se nad tím co v ten den budu dělat a užiju si chvíli samoty před tím vším, co mě čeká. Prostě mít příjemné ráno.
Věřím totiž, že tak, jak den začnete, v takové náladě se ponese celý. Už jen kdybych pro sebe měla 20 minut. No samozřejmě se mi to nedařilo. Do té doby než Lilly dostala ten suchý kašel a ráno nemohla dospat, aby pak mohla dospat z mě. A tak jsem v podstatě byla přinucena chodit do postele dřív, abych ráno vůbec mohla vstát.

Brew_la_la_jasminovy_caj_mixtee


Klidný den chce klidný start

Je neděle, před osmou ráno, a když dopisuji tento článek, mám za sebou ranní jógu a usrkávám u mírně otevřeného okna ze svého šálku bio organického jasmínového čaje Brew La La z Mixtee, ze kterého v kouři stoupá klid a pohoda. Čaj není jako energická káva, která všechny nabudí a potřebuje hluk. V čaji je klid, jemnost a tichá síla. Všichni ještě dospávají a já si vychutnávám svoje okamžiky, které nevím, kdy skončí. A proto si je užívám naplno.

Brew_la_la_jasminovy_caj_mixtee

 

Bio organické zelené čaje Brew La la můžete koupit v online obchodě Mixtee, také s příchutí zázvoru a broskvebrusinkou ale i jinými příchutěmi. Příchutě jsou však velmi jemné a v žádném případě nepřebijí chuť zelených čajových lístků. Navíc pochází z biologického zemědělství, mají nulovou stopu GMO, čajové sáčky jsou odbouratelné a nemají kovové sponky. No a nemusím zmiňovat, že vzhled plechových krabiček je prostě dokonalý :)

 

Brew_la_la_mixtee_caje


Vyměňte ranní kávu za čaj

Ranní pití čaje bylo něčím, co mě naprosto otočilo, změnilo a zklidnilo. Vůbec nedokážu pochopit, jak jsem mohla celý den fungovat poté, co jsem do sebe ráno hodila kafe nalačno. Chudák můj žaludek. Tohle byl můj start za zdravějším a šťastnějším já. Zdraví a štěstí jdou totiž ruku v ruce. Jak miluju černé čaje, tak jsem se zamilovala do těch zelených. Zelené v sobě mají méně kofeinu než čaje černé, proto pokud ráno toužíte po pomalém, ale příjemně svižném ránu, začněte čajem zeleným a černý si dejte až po snídani. No a pokud milujete kávu, tak tu si dopřejte po svačině. Rozhodně to prospěje tělu, mysli a duši také :-)

Brew_la_la_zeleny_caj_brusinka_mixtee


Být pozitivní se vyplatí. Vždycky!

Najít si na těžších chvílích pozitivní skutečnosti je náročné, ale ne nemožné. Lepší než s nimi jít do boje, je přijmout je a změnit je v naši výhodu. Zkuste to někdy. Běžte za svou pomyslnou hranici a otočte v sobě bouřku ve slunečné počasí bez větru.


Spolupráce s Mixtee
http://www.caje-mixtee.cz

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *