Na trhu existuje nepřeberné množství kosmetických produktů, nicméně najít ty, co sednou právě vám, není jednoduché. Z několika důvodů.  Ať už jde o to určit přesný typ pleti s tím a tím konkrétním sklonem (akné, vrásky aj) ale třeba i to, jak vám dané produkty voní. A mnohem, mnohem víc faktů určuje, zda a jak budete s nějakou kosmetickou řadou spokojeni. V dnešním článku bych vás chtěla seznámit s kosmetickou řadou ACM Duolys dostupnou v lékárnách a popsat vám můj typ pleti, abyste získali co největší představu o tom, zda by řada ACM Duolys mohla zaujmout i vás. A abych byla skutečně autentická, fotila jsem fotky bezprostředně po užití produktů bez toho abych se kvůli fotkám namalovala.

ACM_Duolys


Moje pleť před

V mládí, tedy cca do 20 let jsem se potýkala s klasickým akné, v důsledku hormonálních změn, kterými mé ženské tělo procházelo. Akné samo ustoupilo bez nějaké zvláštní pomoci. Mezi mými dvacátými a třicátými roky jsem neměla s pletí nějaké výraznější problémy, ale ani jsem se o ní extra dokonale nestarala. Nepoužívala jsem pravidelně žádné krémy, obzvlášť ne ty oční. Nocí, během kterých jsem se před spaním ani neodlíčila, bylo nepřeberné množství. Moje pleť mi naštěstí odpustila a já jí to teď vynahrazuju.

ACM_Duolys


Moje pleť mezi 30 a 40

Před nedávnem jsem oslavila 37. narozeniny a moje pleť tudíž také. Ačkoliv se (mi) dlouho mi zdálo, že mám pleť mastnou, opak je pravdou. Pleť se mi (samo)mastila, protože byla chudák, vyschlá a suchá. Takže místo produktů na mastnou pleť, které jsem používala zhruba před 10 lety, používám již nějaký ten rok hydratační řadu na spíš suchou a citlivou pleť. Dnes moje pleť nemá sklony k akné, na pupínky téměř netrpím až na nějakých pár dnů kolem menstruace, zato má sklony k červenání a pigmentovým skvrnám. Zároveň vzhledem ke svému věku nedám dopustit na anti-aging řady, a ačkoliv zatím vrásek moc nemám, prevence je pro mě důležitá neb nechci mít stejné výčitky jako když si vzpomenu na to, jak jsem kdysi byla schopna ulehnout bez důkladného odlíčení. Což si teda dnes už představit nedokážu ani po dni, kdy nalíčená nejsem. Čištění pleti, denní, noční i oční péče jsou pro neodmyslitelnou každodenní rutinou.

ACM_Duolys


ACM Duolys. Péče o starší pleť z lékárny

Před měsícem jsem začala v rámci spolupráce používat kosmetickou řadu ACM Duolys, která je dostupná v lékárnách. ACM Duolys je řadou pro starší typ pleti, nakolik se jedná o péči proti stárnutí pleti.

ACM_Duolys


ACM Duolys Antioxidační sérum proti stárnutí pleti

Asi nejvíc ze všech produktů, které jsme zatím otestovala, jsem nadšená z ACM Duolys antioxidačního séra proti stárnutí pleti s vysokou dávkou vitamínu C
v 15 % koncentraci s přírodním vitamínem E a hydratačními látkami. Co umí vitamín C? Neutralizuje volné radikály, podporuje produkci kolagenu a rozjasňuje pleť.

ACM_Duolys_Antioxidacni_Serum_Vitamin_C


ACM Duolys Riche – hydratační péče pro suchou pleť

Dalším produktem, který používám a který jsem z řady ACM Duolys proti stárnutí pleti zvolila, je ACM Duolys Riche – Hydratační péče pro suchou pleť. K testování jsem dostala také hydratační péči pro normální až smíšenou, jež si nechávám na teplejší období. Teď během zimy dávám přednost produktům pro suchou pleť, jednoduše proto, že v zimě má moje pleť sklony k většímu vysušení.

Hydratační krém ACM Duolys pro suchou pleť jsem si oblíbila velmi. Jeho hutnější krémová textura krásně pleť „promastí“, ale zas ne tak, aby to bylo nepříjemné. Je sice hutný, ale zároveň velmi lehký, tudíž absolutně vůbec neucpává póry. Základem krému je opět kyselina hyaluronová, která aktivuje regeneraci buněk, udržuje pleť hydratovanou a obnovuje funkci ochranné bariéry. To vše potřebuje pleť k tomu, aby „nestárla“, jednoduše řečeno. Krém navíc obsahuje bambucké máslo a ceramidy, což pokožce poskytuje pružnost. Což je přesně to, co potřebuju. Ráno a večer po odlíčení nebo po sprše je moje pleť napjatá a z vody jakoby vysušená (ano, voda vysušuje 😊) a tento krém dodá mojí pleti opravdu okamžité uvolnění. Ráno ho používám po séru s vitamínem C, večer po séru s kyselinou hyaluronovou.

ACM_Duolys_Hydratacni_Krem


ACM Duolys Krém na oční kontury

Péčí, kterou mnoho žen často opomíná (včetně mě dlouhou dobu) je péče o okolí očí. Nevím proč tomu tak je, možná proto, že máme pocit, že když  jsme si pleť namazali krémem, že to stačí. Opak je pravdou a já jsem toho živým důkazem. Oční krém jsem totiž dlouho nepoužívala a když ano, dost nepravidelně. Výsledkem jsou mé, teď už hluboké vrásky kolem očí. „Vymazat“ úplně tedy asi tak lehce nepůjdou, ale aspoň nebudu zhoršovat „situaci“ tím, že oční krém dál používat nebudu. Dávám si pozor, abych ho teď používala ráno i večer, a aby mi krém sedl, proto, abych se na něho těšila a tím pádem na něj nezapomínala.
Krém na oční kontury od ACM Duolys uzavírá moji péči o pleť a je během mojí ranní a večerní péče je to poslední produkt, který používám a pyšně musím říct, že jsem na něho během používání řady ACM Duolys ještě nezapomněla. V 15 mililitrech najdete opět kyselinu hyaluronovou a vitamín C plus další obnovující látky, které hydratují a chrání oblast okolí očí, redukují kruhy pod očima, vyhlazují vrásky, sjednocují a zpevňují pleť.

ACM_Duolys_Ocni_Krem
Lip Filler značky Fillerina

Ranní i večerní péči (a pak jednou až dvakrát přes den) dokončuji péčí o rty takzvaným Lip Fillerem značky Fillerina, jež obsahuje 6 různých kyselin hyaluronových. Jeho pravidelným používáním jsou rty plnější a hydratačnější. Změnu v efektu plnějších rtů, větší hydrataci cítím bezprostředně po použití. A když jsem mluvila o tom, že často zapomínáme na péči kolem očí, pak o péči v oblasti rtů (a teď nemluvím o používání balzámů na rty) a péči o to, abychom vrásky minimalizovali i zde, zapomínáme dvojnásob. Proto jsem si tenhle Lip Filler od Filleriny tolik oblíbila.
Jsem ráda, že jsem začala používat tento produkt ještě před prvními mrazy, kdy mi vždy rty hodně popraskaly. Jeho používání je totiž zároveň i prevence proti tomu, aby se tohle stávalo. Rty jsou po něm hebké, vláčné, plnější a navíc snižuje tvorbu vrásek v jejich okolí.

Fillerina_LipFiller Fillerina_LipFiller


O řadě ACM Duolys z mého pohledu

Mně osobně pleťová řada ACM Duolys, která je dostupná v lékárnách, velmi mile překvapila, ať už tím, co „umí“ nebo svojí vůní. Absolutně vůbec mě nedráždí, naopak. Pleť je po jejím použití klidnější, sjednocenější a rozzářenější.
Sérum s vitamínem C v 15 % mi intenzivně pomáhá v korekci pigmentových skvrn, hydratační krém opravdu nádherně hydratuje moji suchou pokožku a oční krém zpevňuje kontury kolem očí. To jsou tři hlavní důvody, pro které jsem si řadu zamilovala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ACM_Duolys ACM_Duolys


Spolupráce 
#acmduolys

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *