SOBOTNÍ RELAX

Mým oblíbeným dnem v týdnu je sobota. Je to den, kdy je doma můj muž, což znamená, že může vzít naše dvě dcery ven, a já si můžu na dvě hodiny odpočinout. Poslední dobou jsem tento odpočinek našla ve vaření. Ráda vařím jednoduchá, rychlá, avšak nápaditá jídla, která nejsou, co se týče času a surovin náročná. Když se mi v rámci spolupráce dostaly do rukou od FITRECEPTY (najdete je na Instagramu pod FITRECEPTYAPP) jejich kuchařky JÍME ZDRAVĚ, těšila jsem se na sobotu ještě víc.

Jime_Zdrave_Fitrecept


JÍME ZDRAVĚ S FITRECEPTY

Pro začátek musím říct, že nejsem žena, která by musela či chtěla u kuchyňské linky stát deno denně. Když mám chuť, vařím, když ne, nevařím. S tím souvisí i fakt, že ne každé „speciální“ jídlo umím nebo mám čas uvařit. Když jsem poprvé listovala kuchařkami JÍME ZDRAVĚ (vlastním celou sadu tří kuchařek plus jednu velkou 400 stránkovou kuchařku s recepty na celý rok), byla jsem nadšená. Recepty, které jsem v nich objevila, jsou jako z michellinských restaurací, jejich příprava je však zároveň rychlá a suroviny lehce k dostání.

Jime_Zdrave_Fitrecepty

*Součástí sady tří kuchařek JÍME ZDRAVĚ S FITRECEPTY je:
Jíme Zdravě s Fitrecepty I. – 120 ZDRAVÝCH A CHUTNÝCH RECEPTŮ PRO CELOU RODINU
– Jíme Zdravě s Fitrecepty II. 120 SNADNÝCH A NETRADIČNÍCH RECEPTŮ PRO KAŽDÝ DEN
Jíme Zdravě ve městě i na venkově
Najdete je zde: https://fitrecepty.info/shop/kucharky/jime-zdrave-kompletni-sada-66/

Kolekce_Jime_Zdrave_Fitrecepty

– Čtvrtou, nejnovější kuchařkou je pak Jíme Zdravě po celý rok, podle které jsem vařila já.

Jime_Zdrave_Fitrecepty

KUCHAŘKA JÍME ZDRAVĚ PO CELÝ ROK

Kuchařka JÍME ZDRAVĚ PO CELÝ ROK podle které jsem vařila sobotní oběd, a který vám chci v dnešním článku představit, je rozdělena na roční období, která se dál větví na podkapitoly s recepty dle sezónních surovin. Protože jsme jednou nohou v zimě, zvolila jsem zimní recept HOVĚZÍ KEBABY NA ŠPEJLI.

Jime_Zdrave_Fitrecepty


PŘÍPRAVA HOVĚZÍCH KEBABŮ NA ŠPEJLI

Příprava vám zabere cirka půl hodinku, což uvítají všechny maminky, jejichž děti berou muži o víkendu ven, a ony potřebují uvařit něco k obědu, ale zároveň mít nějaký čas pro sebe. Hovězí kebaby ale uspokojí kohokoliv, kdo miluje dobrá, zdravá a rychlá jídla.

Jime_Zdrave_Fitrecept

Já jsem ze 450 gramů mletého hovězího masa udělala osm hovězích válečků (bohatě stačilo pro dvě dospělé osoby, tedy mě a mého muže), hrstku koriandru, jednu bílou cibuli (120 gramovou), tři stroužky česneku, mletou papriku, mletý kmín, sůl a pepř.

Hovězí Kebaby na Špejli
Hovězí Kebaby na Špejli

Poté co jsem zapnula troubu na 180 stupňů, jsem připravené maso smíchala s utřeným česnekem (jak utřít česnek lze vygooglit), nadrobno nakrájenou cibulí (aby mě z ní neštípaly oči, nekrájím ji nožem, ale používám smoothie mixér a nechám cibuli rozsekat jen chvíli 😊), nadrobno nasekaným koriandrem, dvěma lžičkami mleté papriky, jednou lžičkou mletého kmínu. Dobře promíchanou (já hnětu rukama 😊) směs jsem nakonec osolila, opepřila a nechala pět minut odstát.

Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli


DRESING K HOVĚZÍM KEBABŮM

Součástí tohoto skvělého receptu (mňam, jak o tom píšu, už se mi na to opět zbýhají sliny 😊) je také , který je stejně jednoduchý a chutný jako maso samotné. Na dresing jsem použila dvě stě gramovou zakysanou smetanu, nadrobno nasekanou mátu, šťávu z limetky (jednu lžíci), lžičku mletého chili, špetku soli a špetku pepře. Zatímco jsem dala maso péct do trouby, připravený dresing se chladil v lednici.

Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli_Dresing

Z připraveného masa jsem uválela válečky, napíchala je na špejle (ještě jednou je na nich vytvarovala v úhledné válečky) a postupně skládala vedle sebe na plech vyložený pečícím papírem. Pekla jsem 25 minut při teplotě 180 stupňů.

Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli


MOJE PŘÍLOHA

K masu a dresingu jsem připravila ještě jednoduché, v troubě pečené brambory, které sice nebyly součástí receptu v kuchařce, ale protože hlad byl hlad, nechtěla jsem nic ponechat náhodě. Záleží tedy na vás, zda budete chtít „dietnější“ verzi bez přílohy, nebo přílohu zvolíte. Pečené brambory se k tomu hodily skvěle.

Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli


SKVĚLÉ JÍDLO ZA CHVILKU

Během hodiny, co jsem byla doma sama (nakonec nás ten den překvapila tchýně, která u nás potřebovala být dřív než se muž vrátil z kočárkování, jsem si stihla dát dlouhou sprchu, namalovat se, vyfoukat si vlasy, připravit skvělé jídlo, uklidit byt a dokonce si dopřát ještě lahodnou decku Primitiva. A nakonec jsem zabodovala s úžasně vypadajícím jídlem u tchýně, což se vždycky hodí 😊

Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli Jime_Zdrave_Fitrecepty_Hovezi_Kebaby_Na_Spejli

Za mě je kuchařka (kuchařky) JÍME ZDRAVĚ od FITRECEPTY naprosto dokonalou záležitostí, která kombinuje vynikající a luxusní recepty pro začátečníky, aniž byste jako začátečníci s naservírovaným jídlem vypadali.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *