S rostoucími teplotami venku dostáváme čím dál větší chuť na letní drinky. A tak bych právě jim chtěla věnovat v následujících třech týdnech na mém blogu ZEŽIVOTAŽENY prostor. Ve spolupráci s MIXTEE jsem pro vás totiž vymyslela pět receptů na úžasné a jednoduché letní drinky z čajů čajů, na kterých si můžete začít pochutnávat již teď. A co víc, můžete si je lehce vyrobit doma. Jedná se totiž o ledové čaje, které (na rozdíl od alkoholických letních nápojů nemají tolik kalorií). Vyhrajte si s nápoji jako já a užívejte zdravých ledových čajů.

Ledove_caje_Mixtee_Basilur_Blood_Orange


Basilur Blood Orange – Ovocný čaj s aroma červeného pomeranče

Jako první si spolu připravíme ledový čaj z ovocného čaje Basilur Blood Orange, tedy ledový drink z čaje s příchutí červeného pomeranče. Budeme na to potřebovat:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ingredience:
1 litr 100 °C vody
4 sáčky ovocného čaje Basilur Blood Orange s příchutí červeného pomeranče
třtinový cukr
zázvor
červený pomeranč
listy máty
kostky ledu
rozdrcený led

Ovocný čaj Basilur Blood Orange koupíte zde: http://www.caje-mixtee.cz_basilur_blood_orange

Mixtee_Basilur_Orange_Blood Mixtee_Basilur_Orange_Blood


Recept
:
4 sáčky ovocného čaje Basilur Blood Orange s příchutí červeného pomeranče zalijeme jedním litrem vroucí vody, louhujeme 5-7 minut a dokud je čaj teplý přidáme dle potřeby třtinový cukr a rozrdrcený zázvor. Takto zamíchaný uvařený, vylouhovaný čaj a ochucený čaj necháme v lednici vychladit několik hodin. Do studeného čaje poté vlijeme šťávu s dužinou z červeného pomeranče spolu s dvěma nakrájenými kolečky, přidáme kostky ledu a stonky s listy máty. Nakrájenými kolečky, mátou a rozdrceným ledem dozdobíme také skleničky, ze kterých budeme čaj upíjet.

Ledove_caje_Mixtee_Basilur_Orange_Blood Ledove_caje_Mixtee_Basilur_Orange_Blood


Zelený čaj Basilur Melone & Banane

Druhý ledově vychlazený čaj uvítají všichni milovníci zeleného čaje s ovocným aroma, ze kterého je nápoj připravený. Co se příchuti týče, jedná se o úžasnou letní kombinaci melounu a banánu (zelený čaj Basilur Melone & Banane), která k létu přímo vybízí.

Mixtee_Basilur_Melon_Banana

4 sáčky zeleného čaje Basilur Melone & Banane s aroma banánu a melounu
1 litr 80 °C vody
třtinový cukr
meloun
banán na dozdobení
listy šalvěje
kostky ledu
rozdrcený led

Mixtee_Basilur_Melon_Banana

Zelený čaj Basilur s příchutí melounu a banánu koupíte zde: http://www.caje-mixtee.cz_basilur_meloun_banán

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Recept: 4 sáčky zeleného čaje Basilur Melone & Banane s aroma banánu a melounu spaříme jedním litrem 80 °C vody a necháme louhovat 2-3 minuty. Do stále teplého čaje přidáme třtinový cukr dle chuti, pečlivě zamícháme a několik hodin necháme čaj vychladit v lednici. Do čaje vmícháme rozmixovaný meloun spolu s jeho kousky, kterými můžeme spolu s kolečky banánu ozdobit džbán i okraj skleniček. Nakonec vhodíme listy šalvěje, kostky ledu, zasypeme rozdrceným ledem a podáváme.

Ledove_Caje_Mixtee_Basilur_Melon_Banana

Už přemýšlíte, který z ledově vychlazených nápojů si uděláte jako první? Jestli tápete, potěším vás. V jednom z příštích článků vám představím další tři 😊. Dobrou chuť. Teda spíš Na zdraví 😊.

Ledove_Caje_Mixtee_Basilur_Melon_Banana

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *