IMG_20180913_102949_972


Letní online detox a práce na sobě

Po prázdninovém provozu a dopřání si volna jsem zpět. Asi jste si všimli, že jsem přes léto nebyla tolik aktivní jako před ním, měla jsem však své důvody. Za prvé jsem na konci května zjistila, že jsem těhotná (hurá, strašně moc se těším) a můj první trimestr jsem strávila v polospánku – ano, byla jsem šíleně unavená a mísila se ve mně chuť na smažený sýr s hranolky a naprosté vyčerpání po obědě, kdy jsem měla pocit, že si v práci půjdu ustlat na toaletu. Na konci prvního trimestru se vše naštěstí urovnalo a já si docela hezky odpočinula během mé první dovolené v Bulharsku, kam jsem se vypravila s naší tříletou dcerou a mými rodiči. Po návratu mě čekala menší komplikace s čípkem, na kterém mi doktorka našla nějaké změny a já musela projít několika vyšetřeními, které naštěstí dopadly výborně. I to mi ale stačilo k tomu, abych si uvědomila, že v životě jsou daleko důležitější věci než je moje práce,  blog nebo snad plná skříň krásného oblečení. Přehodnotila jsem tak vše, na čem jsem pracovala, a začala pracovat hlavně na sobě. Určitou změnu jste si mohli všimnout i u mých příspěvků na Instagramu. Nakonec každá informace nám k něčemu je. Ta moje mi jednoznačně říkala, že mám přesměrovat svoji pozornost od vnějších věcí směrem ke mně, dovnitř. A protože jsem se dostala do úrovně, kdy ze všeho nejvíc poslouchám samu sebe, trochu jsem se od vnějšího světa odpojila. Tak, abych byla víc sama se sebou.

IMG_20180913_102949_968

Rovnováha a vnitřní klid na prvním místě

Neodpojila (ani neodpojím) se však úplně (i když – upřímně – i nad tím jsem přemýšlela). Psát tenhle blog, dělat si Facebook a Instagram, předávat lidem (ženám i mužům), ale spíš bych řekla ženám, energii, poznatky, a mé tipy, mě prost moc baví.
Mám také moc ráda značky, se kterými spolupracuji (a proto vám o nich i píšu), protože naše komunikace je úžasná a reprezentují je bytosti, které mi jsou sympatické, a se kterými si moc rozumím. Věděla jsem proto, že v psaní chci rozhodně pokračovat.
Hledala jsem však jakousi rovnováhu. Balanc mezi tím být sama v sobě a se sebou a tímto online světem. A dokáži si tvrdit, že jsem ho našla. Už totiž všude nevystrkuju mobil a foťák, abych vše, co prožívám, zdokumentovala. Ty nejosobnější chvíle a krásné momenty si nechávám pro sebe. Na focení a psaní si vynahrazuji čas, ale nechávám tomu přirozenost. Už to není tak, že píšu protože cítím, že musím, ale píšu, když chci. To sice znamená méně článků na blogu a méně příspěvků na Instagramu, ale také moje větší osobní svoboda, spokojenost, klid a láska (ve mně).

Móda a koncept blogu

Během těch dvou až tří měsíců jsem znovu přemýšlela nad konceptem tohoto blogu. Zamýšlela jsem se nad tím, jestli je pro mě móda opravdu důležitá, a jestli ano, co to je ta důležitost, jakou hraje roli v mém životě a zda chci o módě vůbec psát.
Došla jsem k názoru, že se jí vzdát nechci. Že módu chci mít jako součást svého blogu, ale trochu jinak než doposud.
Chci se více věnovat udržitelnosti, vyhnout se ve svých tipech trendovým kouskům, které tu budou maximálně několik sezón. Chci vám ukázat, že s poloprázdným šatníkem to jde taky (A LÉPE). Že tam nemusí viset poslední módní výstřely, a že krásná může být žena v obyčejném bílém triku a černých kalhotách, které má pět let. Že si nemusí kupovat dokolečka nové a nové oblečení jen proto, že měla špatný den v práci. Že je mnohem lepší zamyslet se, kvůli čemu byl špatný a zapracovat na příčině. Neléčit si následky módou a nakupováním. Být sebevědomá, Vědomá sama sebe, ale ne skrz módu.
Nechci hodnotit nikoho na ulici, nebudu soudit outdoorové oblečení v kavárně, nemám zájem podílet se na módní „policii“ a trendy diktátu. Jak říká můj muž „kdo jsem, abych soudila, co vám sluší“ 😊

Oblečení, stejně jako všechny vnější věci, jsou naše „masky“. Ty masky se nám mohou líbit nebo také ne. Vždy se najde někdo, komu se budeme líbit hodně, víc, méně nebo vůbec. Nejvíc ale opravdu záleží na tom, jací jsme uvnitř. Sami v sobě. Je to klišé jako hrom. Ale u mě bývají klišé největší pravdou.

Mějte se krásně.

podpos

Triko: Promod (#spoluprace)

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *