IMG_1597-Edit-2


MBPFW – Den První

Březen mám ráda hned ze dvou důvodů. Začínající jaro a MBPFW. Zatímco MBPFW je jisté, jaro asi až tak úplně ne. Sobotní ráno mě místo příjemných slunečních paprsků vzbudil pohled do bíla. Se zimou jsem o víkendu počítala, ne však se sněhovou vánicí. S fotografkou Bárou, která fotí moje módní kreace, jsme jarní focení ve dvaceticentimetrové vrstvě sněhu nakonec odpískaly a raději si daly velké teplé kafe. A pak vyrazily směr pražský fashion week.

IMG_1570-Edit-2


Clam-Gallasův palác

Aby toho nebylo málo, na první přehlídku v Clam Glassově paláci jsem dorazila jako poslední 😀 Výborně. MBPFW Fall/Winter 2018 může začít a naštěstí i se mnou.
Ani jsem se pořádně nestihla rozkoukat (všimla jsem si jen nové blond hlavy Iny T. v kontrastu s černou hlavou Liběny Rochové hned vedle) a do místnosti vstupují první modely pod taktovkou UMPRUM, a jako vždy je to krásná, umělecká podívaná. Druhou polovinu představuje svoji kolekci publikem oblíbený designér Lukáše Krnáč. Z celé jeho veselé show ve stylu džungle se mi do paměti asi navždy vryje modelka s totálně neoholenýma nohama, pracovní helmou na hlavě a kladivem (nebo co to bylo) v ruce v nádherném oversize saku. Už jsem řekla, jak moc miluju tu atmosféru MBPFW?

1

OUTFITY NA MBPFW

Z čeho jsem naopak pořád trochu rozpačitá jsou outfity přítomných. Občas mám prostě pocit, že čím větší hrůzu si na sebe oblečete, tím spíše se objevíte na streetstylových fotkách fotografů postávajících venku. Chápu módu jako vyjádření, umění, revoltu. Ale kde se tohle všechno nachází v outfitu poskládaném z průsvitného topu, zakrytých bradavkách a indiánské (byla-li to indiánská) čelence na hlavě? Mám ráda extravagantněji pojaté outfity. O tom žádná. Ale čeho je moc, toho je příliš. Já zůstanu u mých classy outfitů, které na Fashion Weecích zpestřím třeba nějakým oversize kouskem, ale pořád to budu chtít být já. A i kdybych věděla, že se dostanu na přední strany fashion magazínů, když si na sebe vezmu plavky, nepravou kožešinu a do ruky igelitovou tašku z Tesca, neoblékla bych si to. Můj blog má být totiž inspirací pro opravdové ženy, které se prostě chtějí hezky obléct a vypadat vkusně za jakékoliv příležitosti. A tak to i zůstane. Slibuji (hlavně sobě).

IMG_1579-Edit-2 IMG_1575-Edit-2


Full House Zděnky Imreczeové a Honzy Černého

Ale zpět k přehlídkám. V sobotu jsem stihla ještě přehlídku Zděnky Imreczeové, která byla jako vždy úchvatná. Ano, s klidem bych si dokázala představit ve své skříni asi tak 46I65780 kabátů této návrhářky. Snad se tedy časem dopracuji aspoň k jednomu. I am in love. A nejen já, ale asi tak půlka Prahy, která na přehlídku Zděnky Imreczeové a následně Honzy Černého dorazila. Clam Glassův palác skutečně praskal ve švech a lidi stáli téměř po celé délce schodiště až do prvního patra. Já na přehlídku naštěstí dorazila s předstihem a mohla si ji tak užít vsedě.

2

Denisa Nová

Další dvě hodiny do přehlídky Denisy Nové jsem strávila v prostorách Cafe-Cafe, která svůj kávovar a zásoby alko i nealko nápojů otevřela v posledním patře tohoto nádherného barokního paláce. Díky milému panu číšníkovi, který mi skleničku s deci bílého vína dolil asi třikrát, jsem na přehlídku od šesti odcházela značně usměvavá.
Přehlídka Denisy Nové byla, aaah, opět krásná. Jednoduchá, nositelná v zemitých barvách. Prostě to, co mám ráda.

3


IMG_1576-Edit-2

IMG_1584-Edit-2

IMG_1580-Edit-2

outfit

podpos

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *