Ráno dělá den. Říkají to všichni a já musím souhlasit. S jakou náladou vstanu, s takovou s ní chodím po světě celé dopoledne, což není zrovna málo času. Proto se snažím být na sebe ráno hodná.

Zatímco jsem v létě ráno vstávala i v pět, nejpozději v půl šesté, podzimní ranní tma mě nenechá vstát před půl sedmou. Na druhou stranu jsem skutečně ale skutečně vyspinkaná do růžova. Nebudu říkat jako miminka, protože všichni (zejména všechny maminky) víme, jak miminka spinkají, že? 😊

Ranni rutiny_Mix-Tee


Sprcha, základ dne

Světe div se, i když jsou děti doma od probuzení po odchod doma přesně zhruba dvacet pět minut, stihnu si dát sprchu ještě, když jsou doma. Krásná, dlouhá, teplá ranní sprcha na podzim je pro mě naprosto zásadní a nabíjející. Někdo nemůže fungovat bez ranní kávy, já bez ranní sprchy. Před nedávnem jsem k testování dostala šampóny a kondicionéry pro brunety (mají i pro blondýny) značky Dermacol (dosupné v drogeriích Rossmann) a mohu vám je opravdu vřele doporučit. Jsou vegan, bez minerálních olejů či parabenů a nejenže nádherně voní, ale vlasy po nich mám jak z reklamy. Zářící, lehké, zdravé. Určitě zkuste.

Ranni rutiny_Dermacol_Sprcha


Zdravé zuby na prvním místě

Poté, co děti odejdou a já pouklízím rozházená pyžama, věnuju se svým zubům. Bylinnou zubní pastu Herbadent používám už měsíce a jinou nechci. Je směsí extrakt řepíku, heřmánku, šalvěje a nátržníku, mátové, hřebíčkové a fenyklové silice. Nechybí samozřejmě ani fluorid sodný, který se stará o pevnost zubní skloviny. Pak „zaleju“ zoubky a dásně bylinnou ústní vodou a v případě potřeby ještě potřu dásně speciálním gelem přímo na dásně. No a díky elektrickému kartáčku Ubrush! mám dokonale vyčištěné i mezizubní prostory. Protože si zuby čistím dlouho před snídaní, projedu si elektrickým mezizubním kartáčkem prostory mezi zuby ještě jednou po ní. Prevence je prevence, a kdo měl kdy problémy se zuby, ví 😊.


Ranní klid na to, co mám ráda

Hned po vyčištění zubů se nevrhám na snídani, ale jdu si udělat čaj. tentokrát jsem v rámci spolupráce s Mix-Tee testovala černý čaj s vanilkou a bergamotem značky JafTea a na tisícero doporučuju! Stojí sto korun a chutná za milion!
Zatímco když byly děti celé dny doma a já si popíjela svůj čas v brzkých ranních hodinách, kdy ještě spaly a já tak mohla mít aspoň chvíli pro sebe, teď si užívám svoje chvilky s čajem daleko později. Ideálně se u toho maluju, pouštím si parisian jazz, čtu si nebo se třeba koukám na oblíbené seriály (Bold Type, On the Verge) či píšu své články na blog (jako třeba teď).

Ranni rutiny_pití čaje_Mix-Tee

Ranni rutiny_pití čaje_Mix-Tee


Čas na snídani

No a nakonec, ve tři čtvrtě na devět, když má Esterka po první vyučovací hodině, vrhám se na snídani. Vajíčka s malým chlebíkem a salátkem, sýrem a nějakou dobrou šunkou. Moje ráno Můj podzim. Miluju to.

Ranní rutiny_čas na snídani


Článek vznikl díky spolupráci s Herbadent, Mix-Tee a drogerií Rossmann

http://www.caje-mixtee.cz
https://shop.herbadent.cz/
Drogerie Rossmann

 

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *