Jaké jsou mé knižní tipy za únor? Nechte se unést osudy různých žen, které měly všechny do jedné společné toto: ODVAHU!

Book_Diary_Precteno_V_Unoru_ZezivotazenyMademoiselle Coco a vůně lásky (Michelle Marly)

Mademoiselle Coco a vůně lásky jsem přečetla na sklonku ledna a února a rozepsala jsem se Vám o ni v mém postu na mém Instagramu zde. O Coco, vlastním jménem Gabrielle Chanel, jsem přečetla všechny knihy přeložené do češtiny a v tomto trendu budu pokračovat. Osobnost Coco Chanel mě fascinuje díky tomu, jak se sama vypracovala z dívky ze sirotčince do snad nevlivnější módní ikony (i současnosti) a snad ještě více kvůli nadčasovému stylu, který je aktuální i několik desítek let poté, co se návrhářství začala věnovat. Tato kniha se však opírá o příběh vzniku vůně čísla Pět. A mohu ji vřele doporučit. Už jen proto, že během a po přečtení nebudete chtít v teplákách trávit navzdory pandemii a zavřeným kavárnám už ani sekundu.


Hrdinky (Kateřina Tučková a spol.)

Kniha, kterou nemusíte číst v kuse. Kniha o známých i méně známých ženách České republiky, o jejich známých i méně známých skutcích, kterými se „proslavily“. Hrdinky. Je to krásná velká kniha, kterou budete chtít mít v knihovně nejen kvůli sobě, ale třeba i kvůli dětem. Příběhy se vejdou na jednu stranu, a tak z nich může být krásné předčítání větším dětem před spaním. A rozhodně se bude hodit do hodin dějepisu. Za mě krásná kniha, na kterou jsem natrefila náhodou a jsem za to ráda.


Osvobozená móda ∼ 
Emilie Flöge

Módní návrhářka a múza Gustava Klimta (Margret Greiner)

Osvobozená móda Emilie Flögeová, Módní návrhářka a múza Gustava KlimtaŘíká Vám něco Emilie Flöge? Emilii Flöge nejenže byla múzou Gustava Klimta, ale také průkopnickou módní návrhářkou, která vídeňské ženy vysvlékla z těsného korzetu a oblékla je do volných šatů. Také vám to tolik připomíná návrhářku Coco Chanel? Připočtěte fakt, že tato módní návrhářka započala svou kariéru módní návrhářky ještě před uznávanou Pařížankou. Kniha však pojednává nejen o módě, ale také o umění, secesi či životě Gustava Klimta. A mezi řádky s vámi mohou zarezonovat i velké životní pravdy. Třeba jako tato:
„Prospěšnost života nespočívá v jeho déle, nýbrž v jeho užívání. Někdo se dožije spousty let, a přesto žil jen krátce. Je na vás, ne na počtu let, jestli jste žili dostatečně.“ (Margret Greinoerová: Osvobozená móda, str. 233)

 

 

 

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *