OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krásnou středu všem přeji. Kde nejčastěji nakupujete? Střídá se vám to nebo máte jeden oblíbený obchod. Já jsem již několik let věrná řetězci H&Ma jak jsem před časem na mém Instagramu @zezivotazeny slíbila, sepsala jsem vám proč.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velikost

Ačkoliv jsem příznivcem lokální módy, malých obchůdků s designovými věcmi, second-handů a bazarů, můj problém je, že ve většině obchodů seženete většinou velikosti od 36. Chápu, že značky a ti, kteří za nimi stojí, nechtějí být částí módního průmyslu, který nějakým způsobem podporuje děvčata s poruchou příjmu potravy. Nicméně přesto, že jídlo mám ráda a neodepřu si vůbec nic, mám velikost 32. Tu v mnoha obchodech neseženu a jen velmi velmi výjimečně najdu tuto velikost v bazarech. Maličko mi nahrává oversize trend, který jsem si oblíbila. U kalhot, kabátů, džínů, sukní, kraťasů a podobných modelů však potřebuji, aby mi velikost sedla úplně přesně. A přesně v tom mi nabídka obchodního řetězce H&M vychází vstříc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Basic kousky

Kdo mě znáte, víte, že mám ráda jednoduché kousky, které jdou snadno kombinovat. Nabídka HM basic oblečení je široká. Kromě klasických a nadčasových barev, kterými jsou černá, tmavě modrá či bílá, si můžete vybrat také sezónní jako červená, fialová, žlutá apod. A co se basiců týče, nemyslím tím jen trička, ale také svetry, košile, kalhoty, šaty i sukně.
Pokud tedy ve vašich skříních převládají jednobarevné kousky nad těmi s nejrůznějšími potisky, či si potřebujete doplnit šatník o nadčasové a lehce kombinovatelné kousky, rozhodně se do jejich nabídky podívejte.
Celkově mám pocit, že v rámci všemožných řetězců, je nabídka H&M nejvíce nadčasová, ačkoliv zde rozhodně seženete i nejnovější trendy. Důkazem je fakt, že kousky z H&M mám ve skříni i několik let, nezávisle na tom, co je právě in.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(Promo)akce

Nad rámec sezónních výprodejů v online i kamenných obchodech probíhají během roku nejrůznější promoakce, kde si můžete pořídit nové kousky se slevou 10-20 %.
Online verze obchodu pak nabízí slevové akce častěji. Jsou dny, během kterých si můžete pořídit například nabídku nového zboží za určitou slevu (například 15 % na nové zboží plus dopravu zdarma).
Ve stále sekci sleva na hm.com pak seženete kousky, které jsou ve výprodeji z minulých kolekcí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Online Exclusive

V online obchodě nakupuji ráda ze dvou důvodů. První jsem vám již zmínila, je to jejich nabízená velikost 32. Druhým důvodem je exkluzivita v rámci kousků, které v obchodech neseženete. Často mi píšete, odkud mám kousek, a divíte se, že jste ho nikde v H&M nenašly. To proto, že co je online, nemusí být offline.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udržitelnost

V rámci svých linií nabízí řetězec H&M i udržitelnou linii nazvanou Conscious. Ta nabízí věci, které jsou vyrobené z recyklovaných látek.
Mimo to najdete na prodejnách H&M sběrné koše, do kterých můžete odnést věci, které již nenosíte. Pokud tak učiníte, dají vám za to na pokladně poukázku na nákup (jen řekněte dopředu, že věci máte a jdete je odevzdat, aby o vás věděli).
Ačkoliv sběrných kosů využívám, poukázku si však nežádám. Dělám to v rámci dobrého úmyslu, ne proto, že bych chtěla nějakou slevu, ačkoliv je malá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Online nákup

Ještě mám v čerstvé paměti den, kdy „HáeMko“ spustilo online obchod. Určitě jsem musela říct něco jako „to je moje smrt“.
Online objednávky však nejdou posílat na kamenné prodejny, ale jen na fyzickou adresu. A pokud nevychytáte nějakou akci, pak za ni navíc platíte 129Kč. Já se snažím nakupovat v akci, kdy dopravu neplatím a zásilku si nechávám posílat do práce, kde jsem k zastižení během dne nejčastěji.
Stejně tak nemůžete v kamenných obchodech reklamace vracet. Věci, které vám nesedí musíte zabalit, zavolat si kurýra a poslat zpět. To vše vás vyjde na 109 Kč. Zbylou částku Vám pošlou do několika dnů zpět na účet.


Just let me shop …:)

Prostě a jednoduše, s každou novou sezónou se těším, s jakou kolekcí tento skandinávský módní řetězec přijde. Jen se musím občas dost krotit, protože by mě to mohlo vyjít taky pěkně draho :-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HM1

Zdroj miniobrázků: http://www.hm.compodpos

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *