Jednou z nejsložitějších věcí na světě je přestat ostatní soudit. Zamyslete se, jak často říkáme věty typu: „V žiivotě bych“ …, „ta ale vypadá hrozně“,“ ona je“ ……,“. Myslím, si, že tyhle věty jsou cesty nikam. My opravdu nemusíme chápat ostatní kolem nás. Naším úkolem je zabývat se sami sebou, žit svůj život podle našich představ, podle našeho nejlepšího svědomí a vědomí, a nezamýšlet se nad tím, jak blbě to dělají lidé, kteří nejednají stejně jako my. Aspoň do té míry, do které nás jednání lidí nijak neovlivňuje. V případě, že ano, pak nezbývá nic jiného než otevřit pusu a začít mluvit. Je to těžké, ale jinak to nejde. Druhý si skutečně nedomyslí, co se nám honí hlavou.

karma new

Nemyslete si, že mě se tohle uvažování netýká. Když jako milovnice módy koukám na džíny v opeře, fejkové Vuittonky a odrostlé vlasy, i já si musím říct nahlas „nesuď“. Začít přemýšlet o ostatních jinak nebo přestat o nich přemýšlet úplně, je věcí těžkou, ne však nemožnou. Když o lidech kolem nás přestaneme přemýšlet, budeme mít víc času myslet na sebe, pracovat na sobě a zabývat se sami sebou, což je asi tak milionkrát lepší a užitečnější (pro všechny).

Samozřejmě, máme a můžeme mít své názory a postoje. Nezačínejme ale věty slovy „tohle já bych v životě neudělala“. Za prvé se vsaďte, že nám osud do cesty postaví něco, kde si nás vyzkouší, jestli bychom to opravdu neudělali a za druhé, vždy se dá říct vše jinak. Tak například „myslím si, že bych to v mém případě chtěla udělat jinak nebo „snažím se, abych se tomu vyvarovala“. Možná se vám to zdá zbytečné, zdlouhavé a příliš formulované, ale neměli bychom více uvažovat nad tím, co vypouštíme z úst a jestli se nám to nějak náhodou nevrátí?

karma friends

Patřím do skupiny lidí, která věří v karmu. Co dáváme, to dostáváme. Kromě toho, dostáváme, co potřebujeme. A když si něčeho nevážíme, tak nám to sebere.
Měla jsem kamarádku, která tvrdila, že by se v životě nechtěla rozvést, protože by to brala jako svoji osobní prohru. Můžete hádat, jestli je či není s člověkem, se kterým založila rodinu Takže. Dávejme si větší pozor, o čem mluvíme, co bychom nikdy neudělaly a nesuďme tolik ostatní. Ať už mají v opeře džíny, 5 dětí nebo jsou ve 40 stále single.

karma

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *