Rok 2020 je za námi. Nebudu psát, že to byl rok špatný nebo dobrý, jen prostě, proběhl a byl jiný. Tedy doufejme, že jeho jinakost se nestane normou a dny, kdy bude všechno otevřené, nebudou ty „nenormální“.

Relax_Mixtee_JafTea


Od jara do Vánoc

Když jsem minulý rok v březnu psala a postovala články o lockdownu, soustředila jsem se na to, jak se i z tak těžké situace naučit čerpat to dobré. Připojila jsem se k té obrovské vlně, která se sebou smetla všechny, jež začali zútulňovat své domovy, vyhazovat předměty, které nepřinášely radost, objednávat pěkné věci na doma, novou dekoraci do obýváku, deky, pod které je tak krásné se před tím vším schovat. Uběhlo několik těžkých ale vlastně i docela příjemných týdnů, které jsme mohli strávit v kruhu nejbližších, léto jsem prožili relativně normálně a pak to přišlo. Podzim a druhá vlna. Jestli jsme počítali, že situace opět potrvá několik týdnů a pak to nějak zmizí, tak jsme se přepočítali. Předvánočnímu stresu v obchodech jsme se sice vyhnuli, za to jsme se stresovali, jak Vánoce s takovými opatřeními vůbec zvládneme, zda budeme moct navštívit babičky a pradědy a jestli je návštěvou nějak neohrozíme.

Relax_Mixtee_JafTea


Jediná jistota je nejistota

Do nového roku jsme vkročili jen symbolicky neb od devíti bylo nutné zůstat doma a to ještě jen v rámci rodinných členů. Jestli jsme si do roku 2021 něco odnesli pak jen to, že nic jisté není a vše může být tak, jak jsme si nikdy představit nedokázali.

A tak jsme pořád doma, ale pořád máme na výběr. Buď se budeme snažit to celé zvládnout nebo se zblázníme. Pro mě varianta číslo dvě nepřichází v úvahu ani trochu, a to proto, že se mám ráda! A i když miluji společenský život a chybí mi otevřené kavárny, obchody, sauny, divadla a vlastně všechno, co je teď zavřené, řekla jsem si, že se budu soustředit nadále na to, co mi pomáhalo i doteď.

Relax_Mixtee_JafTea


Moje pětka na rok 2021

Nejsou to tedy úplně novoroční cíle, protože s těmito hodlám pokračovat od března, kdy jsem s nimi začala, ale třeba vám to pomůže. Vybrala jsem 5 nejdůležitějších.

  • Pití čajů

Pití čajů mi neskutečně změnilo život. Nechápu, jak jsem kdysi mohla ihned po probuzení vypít kávu nalačno. Během posledního roku jsem to udělala jednou a bylo mi z toho tak zle, že jsem si myslela, že omdlím a to doopravdy. Díky snové spolupráci s Mixtee mám možnost vyzkoušet opravdu mnoho čajů a doporučit je i vám. Vizuálně i chuťově se mi velmi líbí kazeta čajů JAFTEA. Najdete v ní jak čaj bez kofeinu (citrónová tráva a zázvor), tak zelené i černé čaje, s příchutí i ty bez, tedy čistě zelený nebo silný černý. Každý den si tak můžete uvařit kvalitní čaj podle toho na co máte chuť. A co si budeme povídat, pití čajů je zdravé a očistné nejen v době epidemie, ale kdykoliv. A čím dříve si na čajový rituál zvyknete, tím lépe 😊

Relax_Mixtee_JafTea Relax_Mixtee_JafTea

Čaj s citrónovou trávou a zázvorem
Mixtee_Jaftea_Citronova_Trava_Zazvor

Zelené čajeMixtee_Jaftea_Zelene_Caje

Černé čajeMixtee_Jaftea_Cerne_Caje

Mixtee_Jaftea_Cerny_Caj

Odkaz na celou kazetu k zakoupení: ZDE

  • Běhání venku

S běháním jsem začala před deseti lety a pak měla několik pauz, když jsem byla těhotná nebo po porodu. Tentokrát jsem se k běhání vrátila a od března, tedy od prvního lockdownu, kdy se nic jiné dělat nedalo, jsem se k němu vrátila. Neběhám víc jako 6 km, protože tato délka je pro mě tak akorát, tedy posílí mé tělo, ale nevysílí jej. Navíc jsem díky němu na čerstvém vzduchu, což mi pomáhá hodně i psychicky. Perfektně se u toho čistí hlava a trénuje tělo. A čaj potom chutná trojnásobně lépe …, a to teplo, které se po něm rozprostře po celém těle, je nenahraditelné.

Beh

  • Cvičení doma (i venku)

S běháním venku souvisí i cvičení doma. A ano, to víte, že se mi z 99 % do cvičení nechce. Je to stejně těžké, jako přemluvit sebe samu ještě v teplé posteli, že vstanu, obléknu se do běžeckého a půjdu si na 30 minut zaběhat do mínus tří stupňů. Brr a neee. Ale ještě nikdy se mi nestalo, abych si říkala, že je to hrozný pocit, když se vrátím po uběhnutých 5-6 kilometrech zpět domů. Naopak. Je to super pocit, který mi přináší pocit fyzické síly, odpočaté hlavy a štěstí. A to stejné mám se cvičením. Cvičím 20 – 30 minut denně, a stejně jako po běhání, i po cvičení mě na kuchyňské lince čeká nejprve čaj, pak snídaně a až pak káva. A děti? Buď po mě skáčou, nebo skáčou kolem mě nebo se koukají na pohádky.

  • Být s těmi „správnými“ lidmi

Schválně píšu správnými v uvozovkách, protože na to, co je správné, není definice. Pro mě jsou správní lidé třeba úplně jiní než pro vás. Ale každý z nás má na výběr trávit čas s lidmi, kteří za to stojí nebo se kterými se vídáte jen pro to, že říct jim „ne“ je vám blbé. Na to, uvědomit si, s kým je super trávit čas nebo naopak ne, jsou skvělé děti. S nimi vám totiž zbyde tak málo času, že si třikrát rozmyslíte, s kým se chcete vidět prioritně. A teď nemyslím vidět se jen fyzicky, ale trávit čas všeobecně. Psát si, volat si, jednoduše řečeno investovat do nich svůj čas.

Moc se mi líbilo toto motto, které jsem našla na Instagramu. „You can‘t change the people around you, but you can change the people around you“.

  • Mít se na co těšit a být vděčný

V dnešní době je obzvlášť důležité mít se na co těšit. Ať už to jsou maličkosti, jako třeba ráno vstát a uvařit si teplý čaj nebo větší věci, mezi které může například patřit letní dovolená. S tím se úžasně pojí i vděčnost, která je v současnosti také velmi důležitá. Pro někoho to může být naprostá samozřejmost, ale já cítím velkou vděčnost za to, že mám střechu nad hlavou, doma teplo, v lednici jídlo, že jsme zdraví a že máme z čeho platit nájem.

Relax_Mixtee_JafTea


Na život v roce 2021!

Takže mým cílem na rok 2020 je pokračovat život, jaký momentálně žiji, žít ho i dál s nadhledem, učit se z chyb, umět odpouštět, přitom umět říkat ne, být sebe-vědomá, stát si za svým, žít přítomností, cvičit, pít čaj, užívat si jídla, netrápit se maličkostmi, být s těmi „správnými“ lidmi a být ve správný čas na správném místě a umět chytit příležitosti za pačesy. A jak řekl kdysi můj kouč „Leni, když tohle všechno půjde, rozhodně budeš i zdravá“. Proto jsem zde zdraví nezmínila, ačkoliv ho mám, stejně jako vy, na prvním místě. Věřím ale, že pokud je člověk vnitřně spokojený (ne, když předstírá, že je), autentický, vyrovnaný, klidný a sebevědomý, že je i zdravý. A tak na spokojený, autentický, vyrovnaný, klidný a sebevědomý život. Na zdraví. Na život!

Nazdravi_2021


Spolupráce s čaji Mixtee
https://www.caje-mixtee.cz/

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *