Někdy mám pocit, že čím víc se blížíme ke konci roku, tím víc nabíráme ve svých životech na rychlosti. Místo, abychom s koncem roku spíše síly šetřili a do začátku toho nového vkročili odpočatí, místo, abychom si užívali vánoční pohody, běháme po městě a na poslední chvíli hledáme čím bychom obdařili naše blízké. Nedochází nám, že největším darem pro nás i naší rodinu je společný čas, klid a pohoda.

MIXTEE.CZ


SE ZIMOU DO TEPLA

Příroda nám sama napovídá, co je pro nás důležité. Chlad a zima by nás měli zahnat po létě stráveném venku zpět do našich domovů, pod deku, ke knize a čaji. S koncem roku bilancujeme. Pro mě byl tento rok krásný, ale náročný zároveň. S narozením naší druhé dcery se biorytmus změnil mě i celé mojí rodině. V prvních měsících jsem vstávala v noci, učila se, jak být maminkou pro dvě děti tak, aby ani jedno nemělo pocit, že je odstrčeno. Zároveň s tím jsem se potýkala, kde a jak si najít čas, který budu věnovat jen a jen sobě.

MIXTEE.CZ


ZPOMAL(IT) S ČAJEM

Klid a pohodu často nacházím uvnitř sebe, i na nejrušnějších místech v kavárnách, kde se mele káva a schází se přátelé, ale čím jsem starší, tím více potřebuji opravdový klid. Ticho. Miluju čas, kdy nejmladší dcera spí, druhá  je ve školce a manžel v práci. Nebo večer, když všichni spí a já mám chvíli sama pro sebe. V ten moment si sednu buď do svého křesla v ložnici nebo do kuchyně, uvařím si čas a nechávám plynout své myšlenky. Nijak je nehodnotím, neposuzuji, jen tak pozoruji, kam se uchyluje má mysl, jak se u toho cítím. A právě v těchto chvílích mi nejvíc pomáhá čaj.

MIXTEE.CZ


ČAJE OD MIXTEE.CZ

Díky spolupráci s Mix-Tee jsem objevila nové čaje, které jsou přesně tím, co od čajů očekávám. Musím se smát tomu, jak se mi Mix-Tee objevilo v životě zrovna v době, kdy jsem začala „zpomalovat“. Na náhody už dávno nevěřím, prostě to tak mělo být. Čaje, které od Mix-Tee mám jsou kvalitní černé čaje, většinou s kousky ovoce, které dodají jinak hořkému nádechu pestrobarevnou chuť. A ty jejich vůně, ach…

MIXTEE.CZ


O FIRMĚ MIXTEE.CZ

Firma Mix-Tee (https://www.caje-mixtee.cz/) je rodinným podnikem fungující od roku 1990, který do České republiky dováží čaje ze Srí Lanky a dalších vybraných lokalit. Mezi značkami najdete například oblíbenou značku Basilur. Jsou to velmi kvalitní cejlonské čaje za přijatelnou cenu. Jsou totiž zpracovány a baleny ihned po sklizni přímo u čajových plantáží. Neméně exkluzivní je také jejich balení, které potěší třeba nejen vás, ale mohou být i perfektním dárkem pod vánočním stromkem i pro vaše blízké. Z jiných značek nabízí MixTee dále také TarltonTipsonAkbarJones a Greenfield, nově také srílanskou značku EMINENT. Pro milovníky kávy nabízí tato rodinná značka také kávovou značku – JARDIN, CORSINI a Mountain Gorilla.

MIXTEE.CZ


OVOCNÉ ČAJE BASILUR

Já jsem začala kolekcí ovocných čajů BASILUR, ve které najdete úžasné příchutě černých a zelených čajů jako lesní ovoce, sladká třešeň, broskev, malina, a moje dvě nejoblíbenější, které už jsem vypila :) – jahoda a kiwi, meloun a banán.

BASILUR_MIXTEE.CZ


Chai Latte od Tipson

Mým favoritem je také speciální Chocolate Chai Latte, tedy černý čaj s čokoládovou příchutí, který se (pro latte efekt) může zalít horkým mlékem a dosladit. Skvělý tip pro všechny, kteří chtějí omezit počet kávových šálků za den 😊

LATTE_TEA


MAGIC EVENING OD BASILUR

Krásným (nejen chutí a vůní, ale také celkovým designem produktu) je čaj MAGIC EVENING, který jsem vám představovala již na mém Instagramu. Jedná se o černý čaj ve skleněné nádobě, nápaditě zabalené do papírové krabičky evokující šampaňské 😊. Čaj obsahuje také kousky ovoce – jmenovitě ananas, ale také chrpu, slunečnici, a aroma ledového vína. Úžasný tip na dárek.

MAGIC_NIGHT_BASILUR_MIXTEE MAGIC_NIGHT_BASILUR_MIXTEE MAGIC_NIGHT_BASILUR_MIXTEE


KDE MŮŽETE MIXTEE NAVŠTÍVIT

Značku Mix-Tee můžete prozkoumat na jejich webových stránkách – https://www.caje-mixtee.cz/, kde si čaje můžete rovnou objednat. Pokud jste z Prahy, můžete navštívit i jejich kamennou prodejnu na adrese Jungmannova 25/13, stánek MIXTEE v suterénu  OC Arkády Pankrác nebo v OC Černý Most.

MIXTEE.CZ


*Spolupráce s Mixtee

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *