Když se chcete obléknout jednoduše a klasicky třeba ve stylu Pařížanek, není to tak lehké, jak se může zdát. Nenandarmo se říká, že správná Pařížanka vypadá, jakoby její styl a nonšalance byla náhoda.  Najít pro sebe správné džíny, umět je zkombinovat s obuví, naučit se nosit blazer, koupit si kožený pásek a nebát se červené rtěnky ani kapitánské čepice. A nezapomenout na šátek.

Parizanka_v_Praze


NEKONEČNÁ INSPIRACE PAŘÍŽÍ

Takže než jsem našla všechny kousky, které do sebe zapadají jako vzor na šátku od Hermes, trvalo mi to hodinu. Když mě můj muž viděl konečně (takhle jednoduše) oblečenou, divil se, že vymyslet zrovna toto mi trvalo celou hodinu. Ale vždyť i o Pařížankách se koneckonců tvrdí, že jejich styl je výsledkem několikahodinové práce, i když vypadají, že jsou obléknuté za pět minut. Aspoň v něčem se jim tedy blížím. Jejich styl je pro mě totiž věčnou inspirací. Jak na Instagramu, tak v opravdovém životě.

Parizanka_v_Praze


BLAZER

Základním předpokladem každého dobrého outfitu je fakt, že vám každý jeden kousek, který máte na sobě, perfektně sedne. Jak stylem, tak velikostí. Takovým mým častým módním podpisem je  prodloužený blazer. Mám jich doma několik. Nejraději mám ty se zkrácenými nakrabacenými rukávy. Protože jsem malá, většina rukávů na blazerech jsou mi dlouhé a já si potrpím na tzv. rukávy hodinkové (tedy kratší, sahající přesně tam, kde se na ruce nosí hodinky)

Parizanka_v_Praze


DŽÍNY PROMOD

Dalším mým oblíbeným a často nošeným kouskem jsou džíny. Dají se totiž nosit na milion způsobů a proto jich taky milion mám. Mezi mé oblíbené patří krom skinny (jejichž trend pomalu ustupuje), také mom/boyfriend (prostě volný až mrkváčový střih) a straight (rovné). Když jsem ve spolupráci s Promod (mimochodem francouzská značka) objevila tyto, zajásala jsem. Padly mi jako ulité bez toho, abych je musela zkracovat. A navíc se skvěle hodí k mokasínám. Přesně po takových nebo aspoň podobných dlouho toužila.
Rovné džíny do pasu zakryjí nedostatky, ale zároveň dají mnohdy vyniknout bokům, proto je ráda kombinuji s oversize vrškem nebo naopak krátkým trikem (stačí zastrčit triko do kalhot), jejich střih do pasu totiž opticky prodlouží nohy a postavu celkově tolik neuzemní.

Parizanka_v_Praze


BOTY z CCC

Posledním základním kouskem tohoto outfitu jsou boty. Nedám na ně dopustit. A doma jich mám snad ve stejném počtu jako blazery nebo džíny. Díky spolupráci s CCC jsem natrefila na tyto. Musím říct, že takové jsem hledala cíleně. Jsou kožené, mají nádherné, výraznější detaily (střapce a spona), vyšší podrážku, takže v nich nohy  nezebou od pořád dost prochladlé země, kromě černé barvy v podrážce zakomponovanou i hnědou, což tvoří perfektní linku s béžovými kousky oblečení. Takže jsem je opravdu potřebovala.

Parizanka_v_Praze Parizanka_v_Praze


Voila. Můj outfit, který tolik miluju. Přesně tohle jsem já. I s těmi doplňky.

Parizanka_v_Praze

Parizanka_v_Praze
Čepice HM, Šátek Mango, Blazer Zara, Džíny Promod, Boty CCC

Jak se vám outfit líbí? A co vystihuje ten váš styl?

PODPIS

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *