I v době, kdy nic není jisté, se dá najít na každém dni něco hezkého. Každý den se můžeme rozhodnout, jestli z postele do nového dne vkročíme s úsměvem a budeme se ho snažit prožít podle našich představ nebo se na něho, nás samotné a všechny kolem budeme mračit, utápět se ve špatné náladě a přesvědčovat se, že mít špatnou náladu je vlastně dobré řešení.

JAFTEA_MIXTEE


RÁNO JAKO NOVÝ ZAČÁTE
K

A proto tolik miluju rána. Přinášejí se sebou závan nových začátků, i když od předchozího dne nás dělí pouhých několik hodin v nevědomém stavu spánku. Často tvrdíme, že na nic a hlavně na sebe pořádně nemáme čas a nestíháme. Zkusili jste jít ale o 10 minut dřív spát a ráno o 10 minut před ostatními členy domácnosti vstát, jít si uvařit čaj, otevřít si okno, usrkávat z něj a poděkovat za to vše, co máte a můžete? A co teprve se jít rovnou projít a sáhnout si na podzimním deštěm zalité rostliny?

ČERNÝ ČAJ_MIXTEE


POSLOUCHEJTE TĚLO

Před dvěma týdny jsem onemocněla. Samozřejmě to nebylo tak příjemné, jako odjet do Řecka na dovolenou, ale s pokorou a vděčností za to, že mi tělo pořád dokáže naznačit, že bych si měla odpočinout, jsem ulehla. K mému překvapení mě v tomto rozhodnutí podpořila i naše Lilly, která místo, aby kňourala, že nejdeme ven nebo se vztekala z toho, že se jí dostatečně nevěnuji, se u mě v ložnici koukala na písničky, tu a tam si za mnou vlezla, pomazlila mě, já jsem s ní na oplátku několikrát poskládala na koberci v obýváku dřevěné skládačky a bylo to vlastně hrozně fajn. Tak jako za ty čtyři dny rýmy a kašle jsem si neodpočinula hodně dlouho. A budu si takový líný den dělat jednou týdně určitě.

ČERNÝ ČAJ_MIXTEE

KNIHA_CAJ JAFTEA_POSTEL

PODZIM DOMA

Epidemie, která teď nad zemí převzala hlavní slovo, nás opět přivedla zpět do našich domovů. Když nás doma uzamkla na jaře, bylo nám líto, že nebudeme moct trávit tak krásný čas, kdy se všechno probouzí, venku. Teď máme podzim a venku je často šedivo, upršeno a deštivo. A ráno, když vychází slunce, se na to krásně kouká s čajem v ruce, v teplém županu a představou, že nemusíme nic. Aspoň o víkendu. Užívejte si ten pocit a přesvědčte se někdy na ranní procházku. Udělejte si čaj do termosky a vydejte se třeba pro čerstvé rohlíky. Nebo se projděte bez cílu. Jen tak. Vy, čepice, teplá šála a horký čaj v termosce.

Procházka


NENÍ ŠPATNÉ NEBO DOBRÉ. PROSTĚ JE!

Když jsme byli s rodinou navštívit před třemi týdny Tábor, byla v našem apartmánu pec. Ta mě vrátila zpět do dětství k babičce, do její kuchyně, kde se na peci vařilo. Připomnělo mi to, jak jsme jako děti neznali „špatné počasí“, ale těšili se na holínky a kaluže. Tak i vy teď v sobě probuďte vaše vnitřní dítě a užívejte si každého dne zplna hrdla!

JAFTEA_MIXTEE


TIP NA NOVÉ ČAJE JAFTEA Z MIXTEE

A pokud jste milovníky čaje stejně jako já a rádi zkoušíte čajové novinky, rozhodně si nenechte ujít čaje JAFTEA ze Srí Lanky z http://WWW.CAJE-MIXTEE.CZ. Můžete si vybrat z několika příchutí černého i zeleného čaje či bezkofeinový s citrónovou trávou a zázvorem. Zkusila jsem všechny a nejvíc mě oslovil černý čaj s chrPou a aroma (bergamot). Dávám si ho vždy po šálku nebo si rovnou udělám celou konvičku. A tak si i vy udělejte čaj, usedněte aspoň na pár minut na gauč a nechte se unášet opojnými doušky horkého čaje a klidu.

Nabídka čajů JAFTEA: JAFTEA ČAJE ZDE

JAFTEA_MIXTEE

 


Spolupráce s Mixtee

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *