Krásný den. Dnes jsem vám sem sepsala svůj wishlist na podzim. Bude to hodně písmen, tak si udělejte kávu nebo čaj a jdeme na to :-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci.

Toto přísloví jsem dlouho nemohla pochopit, tudíž ani aplikovat. Ročně jsem tak vydala několik tisíc korun na věci, jejichž cena poměr-výkon dalece převyšoval nejdražší Chanel kabelku. Tu triko, které se mi po čase přestalo líbit, tam svetr, ve kterém mi byla kvůli materiálovému složení zima, tam kabát, který mi byl krapet větší, takže jsem ho nakonec nenosila. A co nejméně mých desatero slunečních brýlí za tři sta (deset krát tři sta = tři tisíce, to už tu máme jedny velmi slušné a kvalitní brýle, které vydrží, což)?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

CO ŠLO PRYČ A O ZŮSTALO

Všechny tyto věci, které jsem z podobného důvodu nenosila (nebo nikdy neměla na sobě) šly před podzimem ven. Já věřím, že někomu, kdo je v nouzi radost udělají. Že ne každý je v situaci, kdy si může vybírat, jestli si koupí nový vlněný kabát za čtyři tisíce nebo polyesterový kabát ze second-handu. Došla jsem tak daleko, že věci, o jejichž kvalitách nejsem přesvědčena, nejsem schopna prodat někomu za peníze a raději je nechám před popelnicí lidem bez domova. Ostatní věci, které už mi jistým způsobem neslouží nebo je nenosím, protože jich mám hodně, nabídnu ráda jiným.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak jsem se dopracovala k tomu, že mi letos na zimu zbyl jeden béžový kabát. Letos využiji jisto jistě ještě můj extra široký, slavnostní kabát do opery, divadla, prostě k podpatkům, ale tentokrát ho budu kombinovat s plochou podrážkou. Nevím, jak to bude vypadat, ale mohu vám s klidným srdcem říct, že mi to bude v devátém měsíci (rodím v lednu) zcela určitě srdečně jedno.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KVALITNÍ MATERIÁL SE POČÍTÁ

Zpětně je mi líto, že jsem neinvestovala peníze do kabátu s příměsí vlny (myslím příměs nad 60 %, ne příměs, kde je jí kolem dvaceti). Ten béžový, který mi zůstal, ačkoliv je z Manga (k tématu módních řetězců se dostanu později), mám pátým rokem, vlny je tam kolem 70 %, stál mě majlant, ale je skvělý. Nebo bych měla napsat SKVĚLÝ. Nežmolkovatí, je v něm teplo, nemusím mít pod ním padesát vrstev a jeho střih je dokonale nadčasový. Což mě jen utvrdilo v tom, že pokud něco stojí za to, budete to nosit každou sezónu, nehledě na to, jaký je zrovna trend.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

UDRŽITELNOST

Předtím než se dostanu k samotnému výběru, ještě něco málo k módním řetězcům a udržitelnosti, o které se teď dost často mluví, a kterou zároveň podporuji. Hodně dlouho jsem přemýšlela, zda si mám koupit pořádný kabát za (třeba víc než) deset tisíc korun z eko-friendly obchodů, které prodávají velmi kvalitní kousky, ale narazila jsem na dvě překážky. Tak za prvé, mám velikost 34 a v mnoha těchto „eko“ obchodech je dostání většina oblečení až od velikost 36. A za druhé, já nevím, jakou budu mít postavu za deset, patnáct let, ve čtyřiceti pěti – padesáti letech. Nechce se mi utrácet tolik peněz, za něco, co nevím, jestli mi bude. Třeba takové kabelky jsem vyměnila ráda. Byly drahé, mám jich málo, ale zůstanou mi navždy. Šátek (100 % hedvábí) mám jen jeden. Šály na zimu (ze 100 %, vlny) dvě. Vše mi zůstane, protože z toho nevyrostu (ne teda to délky 😊). Ale kabáty? Budu dělat vše proto, abych byla stále štíhlá. Ale budu mít vždy velikost 34?

PODZIMNÍ WISHLIST
 • KABÁT

Proto jsem se rozhodla jít střední cestou. Vybrat si kabát z větší části z vlny, nadčasový, který budu mít snad aspoň deset let, ale bude z běžného řetězce, kde stoji kolem třech tisíců.

 • KLOBOUK

Dále jsem si vybrala jeden klobouk z Nila Housu (100 % vlna). Zjistila, že mi vůbec nesedí u klobouku velká krempa, a hádejte, jaké klobouky doma mám 😊. Takže budu mít jeden, zbytek jsem prodala, byly také 100 % vlna (i když z běžného řetězce).

nila

 

 • ČEPICE A RUKAVICE

Sháním ještě kvalitní set šedých a černých pletených čepic a rukavic (ne palčáky, v těch je mi zima). Jenže nevím kde a navíc mám šíleně malou hlavu. Takže nějaké tipy?

 • VLNĚNÝ NEBO KAŠMÍROVÝ NADČASOVÝ SVETR 

Časem bych chtěla i nějaký pořádný svetr (to si možná budu přát k mým třiceti pětinám) a po porodu si zainvestuji do Levisek, šedých černých a tmavě modrých. Ale to už bude na jiný článek. Jarní. Nebudu předbíhat, ale tam mě čeká velký úklid džínů, a to bude fakt něco. Mám jich tolik, že by se z nich dalo postavit denimové město 😊.

DSC08106

MĚJTE SE KRÁSNĚ.

podpis

 

Please follow and like us:

2 Comments on Podzimní Wishlist

 1. Kristina Z
  4. 10. 2018 at 8.41 (2 roky ago)

  Na kolik vyjde klobouk v Nila? Díky.

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   4. 10. 2018 at 8.59 (2 roky ago)

   Tento stal kolem 2,500 tis. :) Krasny den :)

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *