Ačkoliv letošní Vánoce budou o poznání jiné než tomu bylo v loňských letech, přesto jsem si řekla a slíbila, že mi situace kolem pandemie vánoční atmosféru nezkazí.  A tak jsem s vánoční pohodou a výzdobou začala už na začátku listopadu. A hodlám si ji nadcházející týdny užívat zplna hrdla.

Vanocni_kazety_Mixtee


Letošní Vánoce jinak

Moje oblíbené vánoční trhy se asi letos konat nebudou. Milovala jsem zajít si s kamarádkami na horké svařené víno na Jiřího z Poděbrad, nenáviděla jsem, když jsem si ním polila můj béžový vlněný kabát, a nadávala jsem si, proč jen jsem si zase dala červené, ne bílé. Milovala jsem tu třeskutou zimu a desítky útulných kavárniček v blízkosti, do kterých jsme se mohly jít kdykoliv ohřát. Když si to vezmu kolem a kolem, milovala jsem dokonce i ty tlačenice v obchodech, stékající tkaničky potu na zádech objevující se pod několika vrstvami oblečení dvě minuty po příchodu do přetopeného obchodu. Až teď si uvědomuji, jak jsem milovala všechny ty fronty a přezdobené obchody vánoční dekorací plné lidí i ten politý kabát.
To vše nás letošní vánoční čas mine. Na druhou stranu nemusíme hledat žádné výmluvy, když se nám nechce projít se na trhy ani podstupovat nakupovací horečky a shánět se po sto padesátém dárku pratetě z partnerovi strany. Letos budou Vánoce nejspíš jiné. Možná skutečnější? Jen v blízkém rodinném kruhu a s těmi nejskutečnějšími přáteli, které máme.

Vanocni_kazety_Mixtee


Už od listopadu

I proto jsem se letos rozhodla užít si Vánoce se vším všudy doma a nasávat pomalu přicházející Vánoce už od listopadu. Svíčky, knihy, přiměřená výzdoba, vyrábění vánočních dárků, pití čaje, odpočívání v předělaném obývacím pokoji, když manžel vezme děti na procházku, vánoční ponožky (moje jsou z Wantee), deka a sexy obří huňatý svetr. Tohle všechno pro mě letos budou znamenat přicházející vánoční svátky.

Vanocni_kazety_Mixtee


Vánoční čaje Mixtee
 BASILUR Vintage Assorterd

V listopadu jsem z Mixtee dostala tři nádherné vánoční kazety úžasných čajů, které mi absolutně nahrávají s představou vánočních svátků doma. Jedná se o BASILUR Vintage Assorterd se 4 druhy čajů:
– sametové pohlazení z šálku čaje Winter Holidays (černý čaj s vanilkou, jahodou a smetanou)
Merry Christmas – černý čaj se zázvorem, citronem, medem a vanilkou
Christmas Tree – zelený čaj, mango, mučenka a limetka.
A na závěr New Year´s Gift – černý čaj s třešní a mandlemi.

Vanocni_kazety_Basilur_Mixtee

Vanocni_kazety_Basilur_Mixtee

Zde: Basilur Vintage Assorted čaje

BASILUR Infinite Moments Alpine Lake &  BASILUR Infinite Moments Winter Stars

Dalšími dvěma vánoční kazetami jsou BASILUR Infinite Moments Alpine Lake a BASILUR Infinite Moments Winter Stars, pro všechny kteří milují černý sypaný čaj s kousky ovoce. Zatímco ve směsi Alpine Lake se mísí lístky cejlonského černého čaje, skořice, zázvor, hřebíček, kardamon, muškátový oříšek, lehce štiplavý pepř, bílá chrpa a svěží květy pomeranče, čaji Winter Stars  propadnou všichni, kteří milují kousky ananasu, modré kvítky chrpy a vůni ostružiníku. Oba dva čaje jsou navíc balené do plechových krabiček, které mohou být s klidem součástí vánoční dekorace na poličce nebo okně.

Zde: Basilur Alpine Lake čaj
Zde: Basilur Winter Stars čaj

Vanocni_kazety_Basilur_Mixtee


Teď už jen let is snow, let is snow, let is snow. A užívat si podzimu plnými doušky a každým dnem se přibližující vánoční svátky. Sice budou letos vypadat jinak, ale to neznamená, že jiné nemůže být pořád hezké. Já si doma zapálím ručně vyrobenou vonnou svíčku santal s cedrem z „Na kopečku“ v Krušnohoří (https://www.na-kopecku.cz/sojove-svicky) a nechám se unášet podzimními dny, které se brzy stanou zimními. A třeba přijde i sníh.

Svicka_NaKopecku Svicka_NaKopecku Svicka_NaKopecku

 Spolupráce s Mixtee a Na-kopecku

 

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *