Značka Garnier před časem na trh uvedla zcela novou bio řadu pod názvem Garnier Bio, a protože několik produktů z této řady již nějaký pátek používám, můžete si o nich v dnešním článku něco přečíst.

Garnier_Bio


Denní krém proti vráskám z levandule

Upřímně si neumím představit, že bych ráno začala bez toho, abych se chvíli nevěnovala své pleti. Hýčkat sebe a svoji pokožku je pro mě velmi důležitým začátkem dne. Už i proto, že je mi 35 let a o svou pleť se teď musím (=chci) starat víc než ve dvaceti.
Po ranním vyčištění pleti se tak ihned vrhám na denní krém, který je pro mě stejně nezbytný jako sklenice vody. Esenciální olej z levandule má regenerační schopnosti a je tak skvělý pro boj proti vráskám. Hodí se všem typům pleti včetně té citlivé. Krém má velmi lehkou a příjemnou vůni, krásně se vstřebává a netvoří na pleti žádný nepříjemný nebo mastný filtr. Rozhodně se k němu budu velmi ráda vracet. A to nejen díky jeho bio kvalitě (levandule je pěstovaný ve Francii), ale také díky jeho velmi příznivé ceně (cca 230 Kč)

Garnier_Bio Garnier_Bio Garnier_Bio


Čistící gel s tymiánem

Čistící gel si v mém rituálu v péči o pleť zaujal přední místo. Po odlíčení očí (používám řasenku Unlimited waterproof od Lorealu), které odličuji teplou vodou, sahám po gelu, díky kterému smyji první a největší nános makeupu a nečistot, které pleť během dne nachytala. Esenciální olej z citrónové trávy je známý pro své čistící schopnosti. Vhodný je pro normální a smíšenou pleť. Na čistícím gelu (stejně jako na čistící pleťové vodě, o které se zmiňuji níže) mě učarovala jeho svěžest a vůně. Po jejich nanesení se cítím, jak kdybych se proběhla po horách a mou pleť příjemně ošlehal horský vzduch. Citrónová tráva použitá na čistící gel pochází ze Srí Lanky. Čistící gel stojí kolem 130 Kč.

Garnier_Bio Garnier_Bio

 

Čistící houbička Konjak

Na čištění pomocí gelu používám také čistící houbičku Konjak, která má exfoliační účinky. Houba se na dvě až tři minuty namočí do teplé vody, dokud nezměkne. Pak se z houby přebytečná voda vymačká, nanese se na ni trochu gelu, promačká tak, aby se vytvořila pěna a krouživými pohyby pleť promasíruje. Obličej je pak vhodné umýt vodou a houbičku propláchnout, opět z ní vymačkat vodu a nechat uschnout. Každé 2 až 3 měsíce by se měla měnit. Její použití je velmi snadné a pleť je po ní skutečně velmi hladká. Koupíte ji za cca 200 Kč.

Garnier_Bio_Konjak Garnier_Bio_Konjak


Čistící pleťová voda s citrónovou trávou

Na závěr odličování a ošetřování pleti před nanesením krémů používám pleťovou vodu, a to jak ráno, tak i večer (na rozdíl od čistícího gelu, který používám jen večer při důkladnějším odličování makeupu). Pleťová voda s obsahem esenciálního oleje z tymiánu je stejně svěží, jako čistící gel a bylinkově voňavá jakbysmet. Tymiánový esenciální olej, stejně jako olej z citrónové trávy, je známý pro své čistící schopnosti. Hodí se pro normální až mastnou pleť. Tymián, ze kterého je pleťová voda vyrobena, pochází z Francie.

Garnier_Bio Garnier_Bio

Další produkty z řady Garnier Bio

Do Garnier BIO řady patří i další produkty, jako například hydratační krém z citrónové trávy a aloe vera, pleťový olej s  levandulovým esenciálním olejem  a arganovým olejem, zKrášlující pleťová voda s tymiánovým esenciálním olejem a kyselinou salicylovou, univerzální balzám pro zklidnění citlivé pleti s bohatým arganovým olejem, vyživující hydratační krém s arganovým olejem a aloe vera či micelární voda s pečující chrpou. Já jsem na test zvolila produkty, které jsem vám popsala a musím říct, že jsem s nimi naprosto spokojená. Nejen s kvalitou produktů, ale i s cenovou dostupností.Článek vznik díky spolupráci se společností Loreal

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *