Místa, které mám doma nejraději? Toaletní stolek, můj čtecí koutek s křesílkem a stolkem plným časopisů. Gauč v obýváku, sprcha. A moje šatní skříň. O každé toto místo se náležitě starám. Dbám na pořádek a přehledné uspořádání. Jednoduše, všechno tam musí mít své místo. Nejvíce úsilí mě samozřejmě stojí skříň. Zatímco k toaletnímu stolku sedám dvakrát denně, skříň otevírám pořád.

Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny


Pravidla (uklizeného) šatníku

Ráno při vybírání oblečení, které ne vždy vyberu na poprvé, odpoledne, když do ní skládám vyprané věci, večer, když uklízím. Když jsem byla mladší, byla jsem na pořádek ve skříni lenivá. Trička z komínků padala, džíny byly všude. Oblečení na doma bylo namixované s oblečením ven. Vše podtrhoval fakt, že jsem nemohla najít svůj styl, a tak oblečení, které spolu bydlelo, se k sobě vlastně vůbec nehodilo. Trvalo mi několik let než jsem našla, co mi sluší a několik let než jsem si poskládala skříň, ve které mám neustále uklizeno. Jaká jsou tedy pravidla uklizeného šatníku?

Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny


Pravidlo číslo jedna
 • V šatníku nemůžete mít víc oblečení, než kolik pojme
  Bohužel. Všichni (dobře, většina) bychom si přáli mít ve skříni vše, co se nám líbí v obchodech, ale to bychom museli mít doma místo skříně obchod nebo alespoň šatník aka Carrie (Preston) po svatbě. A to nemáme. Pokud budete mít ve skříni narváno, nebudete vědět, co tam vůbec máte. Oblečení navíc bude notně zmačkané, a tak si ho na sebe ráno, když pospícháte stejně neoblečete a večer se vám chtít žehlit také nebude. Takže pravidlo číslo jedna, kupujte jen to, o čem jste stoprocentně jistá, že chcete, unosíte a máte to s čím kombinovat., jak barevně, tak stylově. Pravidlem číslo dva, třiďte šatník často a pravidelně. Zbavte se všeho, co nenosíte a nedělá vám radost. Nabídněte oblečení kamarádce, na sociálních sítích nebo ho věnujte těm, které ho skutečně potřebují.

Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny


Pravidlo číslo dva
 • Kupte si úložné boxy a ukládejte do nich mimosezónní oblečení

Uskladněte kabáty, kozačky, teplé svetry, hnědá saka a skříň nechejte jarním barvám, šatům, lehkým sakům, křivákům, teniskám, balerínám a pantoflíčkům.

Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny


Pravidlo číslo tři
 • Oddělte oblečení na sport, doma a spaní od oblečení na ven
  Nebude se vám tak ve skříni plést všechno dohromady a neuděláte si v ní nepořádek hned ráno jen protože džíny do práce jsou hluboko pod legínami na sport

Uklizeny_satnik_zezivotazeny


Pravidlo číslo čtyři
 • Pořiďte si úložné boxy

na pásky,  spodní prádlo a ponožky. Oddělte kalhotky od podprsenek, ale rozdělte si také ponožky (na ty na sport, do balerín, do vyšších bot, barevné, černé a bílé).

Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny


Pravidlo číslo pět
 • Opatřete si ramínka ve stejné barvě, která opticky vaši skříň sladí
  (ano, i na estetice záleží)

Oblečení spíše věště než skládejte, nebudete ho mít tolik zmačkané (pokud dodržíte pravidlo číslo jedna a nebudete mít skříň narvanou k prasknutí).

Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny


Pravidlo číslo šest
 • Rozdělte oblečení podle typu

Trička k tričkům, svetry k svetrům, saka k sakům, šaty k šatům a kalhoty ke kalhotám. Já věším jen kalhoty, džíny, kterak se moc nemuchlají, mám poskládané v šuplíku. Stejně jako basic trička. Zbytek oblečení mám pověšené.

Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny Uklizeny_Satnik_Zezivotazeny


Pravidlo číslo sedm
 • A konečně poslední a nejdůležitější pravidlo – pravidelně si v šatníku uklízejte

Třeba každý večer nebo alespoň obden. Lepší se mu pověnovat denně 10 minut než pak hodinu v neděli, kdy už tam nemůžete nic najít.

Uklízení šatníku si užívejte. Pošlete manžela s dětmi na výlet, kupte si oblíbené víno, objednejte sushi a užívejte! :)

Uklizeny_satnik_zezivotazeny

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *