OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Anna Broučková Schwitzer

Říká se, že do svého života přitahujete věci, na které myslíte, a kterým věnujete více energie než něčemu jinému. Nedivím se tedy, že jsem si do toho svého přitáhla mladou, českou designérku Annu Broučkovou Schwitzer, která před necelým rokem založila značku Anna Schwitzer s exkluzivní nabídkou šátků ze stoprocentního francouzského hedvábí, za jejímiž designy nestojí nikdo jiný než ona sama.

Těm z vás, kteří čtou můj blog pravidelně, není třeba připomínat, jak moc miluju francouzský styl, jejich módu, nadčasovost a téměř vše, co je s Francií spojeno. Jsem tedy neskutečně vděčná za příležitost se s Annou Broučkovou (příjmení Schwitzer převzala Anna po mamince) a její designovou tvorbou seznámit a ráda bych ji prostřednictvím mého blogu seznámila i já s vámi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Chic styl Anny Schwitzer

S Annou jsme se sešly v mé oblíbené vinárně La Caveau (opět tématicky něco francouzského). A jen co do kavárny vstoupila, hned jsem věděla, že si rozhodně budeme mít co říct. Anna je chic žena, na které se francouzský styl odrazil ve velkém. Přišla totiž v podpatcích, krásném oversize saku (což je pro mě vrchol francouzského šarmu), jemně nalíčená, avšak s výraznou rtěnkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Z Vinohrad do Lyonu

Po tom, co jsme usedly a objednaly si deci červeného vína, následovala smršť mých otázek, mezi nimž nemohla chybět, jak se Češka z Vinohrad pustila do výroby hedvábných šátků, které vznikají ve francouzském Lyonu. Opět se mi potvrdilo, že tam, kde je láska, vznikají ty nejkrásnější nápady a věci samotné.
Anna pracuje v pražské galerii, kde se také seznámila se svým přítelem Valentinem, jenž s kamarády při návštěvě Prahy onu galerii navštívil. A nejen to. Na Annu si před galerií také hodinu a půl počkal, aby ji mohl pozvat na večeři. Jak to dopadlo, asi tušíte. V současné době Anna cestuje mezi Prahou, kde pracuje a Lyonem, odkud pochází její přítel. Právě tam Anna dostala spásný nápad vyrábět šátky ze stoprocentního francouzského hedvábí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Inspirace Hermès

A tak se stalo, že si Anna našla v Lyonu malou rodinnou firmu, která designům Anniných šátků dává finální a hmatatelnou podobu. Anniny šátky se vyrábí zatím digitálním tiskem, nicméně v blízké době plánuje sítotisk. Jen pro vaši informaci, sítotiskem tiskne Anna své obrazy – ano, až tam zasahuje její umělecká tvorba. Její obrazy, na kterých Anna pracuje teď, budou součástí instalací na veletrzích, v buticích, ale třeba také na designweeku. Je to prostě umělkyně se vším všudy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anniným vzorem, co se šátků týče, jsou jedinečné a uznávané šátky Hermès. Má rovněž to štěstí, že maminka jejího francouzského přítele je jejich sběratelkou, a tak se může Anna inspirovat tím nejlepším. Nutno však podotknout, že do své sbírky přidala i šátky od Anny, což je od někoho, kdo má slabost pro Hermès skutečná pocta.

Designové snění

Když mi Anna pověděla, že designy a printy svých šátků vidí ve svých snech, vzpomněla jsem si na Karla Lagerfelda, jenž o vzniku svých kolekcí prohlásil v podstatě totožnou věc. Svého kreativního ducha vskutku Anna nezapře.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

as

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Proč si pořídit šátek z hedvábí

Pokud si pokládáte otázku, proč byste si měli pořídit hedvábný šátek, když v běžných řetězcích za něho dáte pár korun, čtěte dál.
Za každým Anniným nápadem a samotnou realizací je spoustu práce. Není to velkovýroba něčeho, v čem potkáte půlku Prahy. Je to umění, jsou to limitované edice, hodiny práce, kreslení i nepovedených, do koše zahozených skiců a materiál v podobě stoprocentního hedvábí či rodinná manufaktura v Lyonu se čtyřicetiletou tradicí. Každý šátek má svůj příběh a své jméno. A ještě něco. Kromě toho, že ho dostanete v nádherné ručně dělané krabičce se zlatým potiskem loga Anna Schwitzer se s vámi Anna ráda setká. Preferuje totiž osobní odběr. Samotnou ji zajímá, kdo si šátek kupuje, kdo ho bude nosit či kdo ho kupuje jako dárek. A pokud stále váháte mezi stoprocentním hedvábím a polyesterovým šátkem, byť několikanásobně levnějším, neměla by vám uniknout informace, že základní surovinou polyesteru je ropa. A upřímně, kdo by se chtěl zdobit tímto materiálem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Šátky Anna Schwitzer

Šátků nemusíme mít milión. Raději mějte dva krásné hedvábné šátky, za kterým stojí celý příběh než polyesterový, za kterým nic podobného nestojí. Šátek je jednou z mála věcí, kterou můžete mít leta letoucí. Z šátku nevyrostete. I když se vám v průběhu života změní velikost pětkrát, šátek bude tiše stát po vašem boku a nikdy vám neřekne „už mě odlož, jsem ti malý“. Šátek s vámi zůstane a bude vás pokaždé tiše doprovázet na důležité zkoušky, jednání či meetingy, první rande, oslavy i kafe s kámoškou. Bude vám hodit ke kostýmku a povznese i jednoduchý outfit z džínů.
A nezapomínejte, že jedině kvalitní materiály vás zahřejí v zimě a v létě se pod nimi nezpotíte. To od polyesteru nečekejte. I proto se taková investice vyplatí. Kor do šátků Anny Schwitzer.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anna Schwitzer na Life is Fashion

Life is Fashion je prodejní fashion butik, který se bude v Praze konat opět v březnu, a to ve dnech od 25. do 27. března v Galerii Kritiků – Palác Adria. Také zde budete mít možnost podívat se, a rovnou si i pořídit hedvábné šátky Anna Schwitzer. Koukněte na inspiraci přímo SEMKrásné, že?
Jelikož je o takové události hodno napsat, můžete se určitě těšit na článek. A to jak ze zahajovacího večírku tak i o akci samotné.

Do 14.3. si můžete zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu 90 Kč, od 15.3. bude stát vstupenka na všechny tři dny 120 Kč. Vstupenku zakoupíte na Gooutu.

Tváře tomuto projektu Life is Fashion tentokrát propůjčily Ester Geislerová a Josefina Bakošová, které jsou v českém uměleckém světě jako ryby ve vodě a jen samy o sobě představují velikou záruku kvality.
Sečteno, podtrženo  – tuto akci si rozhodně nenechejte ujít.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KONTAKT NA ANNU SCHWITZER
Webhttp://www.annaschwitzer.com
Email: atelier@annaschwitzer.com

Zdroj: http://www.annaschwitzer.com
http://www.lifeisfashion.cz

podpis

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *