Krásný čtvrtek. Dnešní článek bude věnovaný konferenci Umění být ženou, kterou jsem navštívila již předminulou sobotu. Akce se konala v krásném prostředí hotelu Hilton, jež události přidal na eleganci a moderovala ji příjemná a velmi bystrá Adéla Vinczeová (Banášová), která s celým dnem i přednáškami přirozeně souzněla.

ze-života-ženy.jpg


KTERÉ PŘEDNÁŠKY MĚ ZAJÍMALY

Jelikož jsem maminkou, za tři měsíce (kdy to tak rychle uteklo?) dokonce dvojnásobnou, zajímala mě hlavně témata rodičovství a výchovy. Nicméně jsem se dostala i na přednášky, které se věnovaly třeba tomu, jak být šťastnou, kdy si stát za svým, a proč si v rámci osobní duševní hygieny udělat den volna, i pokud máme děti. Udělat si čas na takovou konferenci je také součástí mé duševní hygieny. Nejenže jsem v klidu mohla rozjímat, ale také se seznámit s jinými inspirativními ženami (a něco si i smlsnout – ten čokoládový byl nejlepší :-))

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Buďte tou nejšťastnější ženou, kterou znáte/Noa Šulíková

Jedna z prvních přednášek nebo chcete-li přednášejících, která mě velmi zaujala, byla právě přednáška „Buďte tou nejšťastnější ženou, kterou znáte“ od Nory Šulíkovej, kde jsme prováděly hlavně praktická cvičení. A protože věřím, že by některým z vás mohlo být ku přínosu, přináším vám praktickou sadu otázek, které by vám mohlo pomoci k lepšími sebenalezení se, poznání a otevření se sama sobě.

ze-života-ženy

PRAKTICKÉ CVÍČENÍ JAK POZNAT SEBE SAMA

Představte si, že mluvíte z pozice staré babičky, která svůj život už prožila a je na jeho sklonku. Na všechny odpovědi si dejte minutu a odpovídejte velmi intuitivně, to znamená, nepřemýšlejte nad odpověďmi, neanalyzujte, pište, co vás hned napadne. Odpovědi mohou být bláznivé. Odpoutejte se od toho, kde jste teď a odpovídejte, jak chcete, aby váš život vypadal, i když teď tak nevypadá.

  • Co všechno se vám podařilo dosáhnout v rodinném životě?
  • Jak vypadala vaše práce?
  • Jaké byly vaše vztahy s lidmi, jaké jste měla vztahy v práci, jaké muže jste si přitáhla do života, jaké přátelé jste měla
  • Jak jste na tom byla během života finančně? Z jakých zdrojů jste měla peníze a do čeho jste naopak investovala
  • Jak jste se cítila po zdravotní stránce a co jste dělala pro to, abyste byla zdravá
  • Jak jste trávila volný čas a co bylo vašimi koníčky?
  • Jak jste trávila čas pro sebe? Co všechno jste se v životě naučila, jak jste vyrostla duchově a čím jste se v životě inspirovala?
  • Jak jste vypadala (vzhled) a jak jste se o sebe starala?
  • Jak jste se stravovala, jaká jídla jste jedla a
  • Jak jste se cítila v sexuální oblasti, měla jste ráda sex, co vše jste vyzkoušela?
VIZUALIZACE JE DŮLEŽITÁ

Až si na své otázky odpovíte, přečtěte si je nahlas. Vše, co jste odpověděly, byste prožít chtěly. Zkuste si je teď nahlas vizualizovat. Čím více budete vědět, co v životě chcete, tím větší možnost máte toho také skutečně dosáhnout.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mezi přednáškami jsem však stihla dojít si i na kávu do kavárny Cacao. Venku zrovna svítilo sluníčko a bylo tepleji, takže jsem toho využila a sedla si ven :-)


ODEMYKÁNÍ  DĚTSKÉHO POTENCIÁLU/JAN MUHLFEIT & KATEŘINA NOVOTNÁ

Druhým nejlepším vystoupením byl známý Jan mUhlfeit, který byl kdysi pravou rukou Billa Gatese, než v práci totálně vyhořel až skončil v blázinci a chtěl umřít. To se mu nakonec díkybohu nepovedlo. Dnes již v Microsoftu nedělá a věnuje se koučování dospělých a jak říká, i odemykání potenciálu dětí (spolu s Kateřinou Novotnou).

ze-života-ženy
ODEMYKEJTE SVŮJ POTENCIÁL I VY

„Odemykat“ potenciál ale můžeme prakticky u kohokoliv, bez rozdílu věku, jen u dětí je to nejspíš efektivnější, protože jsou to čisté duše, které navíc moc dobře vědí, v čem jsou dobří a co chtějí dělat, jen my rodiče často chceme, aby „žily“ podle nás. Podle Jana Muhlfeita se člověk nejvíc učí, pokud je v tzv. flow (dle mých slov – stav, kdy děláme to, co nás baví a zároveň se učíme)
Z části byla jeho přednáška o příkladech a příbězích i tipech, takže uvádím aspoň několik.
– nezáleží na výkonu, ale na tom, jak nás samotný proces činnosti bavil. Čím víc nás bude bavit, tím lepší budeme mít výkon, ale to je druhotné. Hlavní je cesta sama (jak se říká i cesta je cíl).

ze-života-ženy

Tak například pokud dítě přinese výkres a my jako rodiče ho dáme ihned na nástěnku, pak se dítě soustředí jen na ten výkon – chci mít obrázek na nástěnce. Pokud s ním však rozebereme, proč to kreslil, co ho na tom bavilo, a jestli vůbec, pak máme větší šanci, že se dítě zaměří na samotný proces.

ze-života-ženy

Rozhodně mám v plánu pořídit si jejich knihu „Odemykání dětského potenciálu“, protože mi hodně záleží na tom, aby naše dcery byly šťastně a dělaly to, co chtějí a v čem jsou dobré. Nemám v plánu je do něčeho nutit a diktovat jim, co mají dělat. Ráda bych jako rodič byla v pozici parťáka i rádce, nikoliv však nějakého diktátora.

 

JAN KRAUS NA ZÁVĚR

ze-života-ženy

Večer patřil skvělé a velmi vtipné talk show, kde vystoupil kromě Adély také Jan Kraus. Vážnost celé akce dostala na frak a domů jsem i po tak vážných panelových diskuzích odjížděla s pocitu lehkostí a úsměvem na rtech. A tak to má přeci být, ne?

MĚJTE SE KRÁSNĚ.

PS: Mohla bych napsat o této konferenci víc než deset článků a pořád bych asi neřekla vše. Moje rada, zajděte si na podobnou akci. Nemusí být tak velkého formátu, klidně stačí nějaké menší ženské diskuze. Rozhodně vám to pomůže otevřít oči. Ať už v tom, co chcete nebo i v tom, co nechcete :-) A klidně mi i vy napiště, co vás zajímá :-)

podpis

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *