Pokud si přečtete několik mých článků nebo podíváte na video o blogu, který jsem natočila pro portál žena.cz, bude vám jasné, jaký je můj vztah k teplákům. Jenže oni jsou tepláky a tepláky, a taky jsou okolnosti a okolnosti, kdy se nehodí a kdy třeba jo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Do tepláků

Byla bych blázen, kdybych přiznala, že mi na oblečení záleží za jakýchkoliv podmínek. Není to tak. Když jsem v březnu na horách po dopoledni stráveném na svahu lehla s příšernou chřipkou, klepala se zimnicí a na toaletu jsem se plazila po čtyřech, bylo mi jedno, že mám na sobě dva dny stejné termo oblečení, ve kterém jsem na svah vylezla. Nebyla jsem schopná se převlíknout, vyčistit zuby ani odlíčit makeup. Nějaké pěkné oblečení nebo horský look mi byl u zadku. Jediné, co jsem chtěla, byly silné kapky do nosu, čaj a paralen. Pravdou je, že když se mi po třech dnech udělalo lépe, sprcha byla první, na co jsem se těšila. Nicméně chci tím říct, že opravdu existují situace, kdy je jedno, co zrovna máte na sebe. Počítám do toho (z mých zkušeností) první trimestr (a pokud trpíte těhotenskými nevolnostmi pořád, tak celých devět měsíců), pak zhruba poslední měsíc těhotenství, šestinedělí, jakoukoliv nemoc (vás nebo kohokoliv z rodiny), která vás vykolejí a poručí vám nedělat nic jiného než ležet, rozchody, a tak.
Všichni jsme lidé, a v našich životech, přiznejme si to, dojde ke stavům, kdy na oblečení doopravdy nesejde.


Jsou tepláky a tepláky

Za druhé jsou tepláky a tepláky. Na začátku je těžké určit, do jaké kategorie budou ty, které jste si vyhlídly, spadat. Poznáte to, až po prvním nošení. Já (za mě) opravdu nemám ráda takové ty v pase spadlé, s vytahanými koleny, a i kdyby to byl nevím, jaký trend, ráda ho obejdu. I já mám doma (a nosím) tepláky, které jsou 7/8, tedy nešourám je za sebou, jsou užší, drží tvar a vypadají prostě pěkně. Trávím v nich doma víkendy, chodím v nich nakoupit do obchůdků v docházkové vzdálenosti, zajdu v nich i s dcerou na hřiště. Vždy si ale dávám pozor, abych v nich nevypadala neupraveně a lajdácky. Nosím k nim pěknou a čistou sportovní mikinu, culík a nude make up. Rozhodně se snažím vyhnout vzhledu – vstala a šla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Tepláky ne

Kam se tepláky rozhodně (za mě) nenosí je město. Ačkoliv vás v nich dnes pustí do luxusního obchodu stejně jako možná i do národního divadla nebo večer do hezkého baru, za mě je to nezdvořilost a nerespektování místa a ostatních. Samozřejmě pokud jedete na pohotovost, je to něco jiného. Ale opravdu si nemyslím, že je vhodné, procházet se městem v něčem, co je určené spíše na doma.


Oblečení „až na druhém místě“

Nedávno jsem byla na Puma akci „Do You“, kde se v rámci inspirativních talků zúčastnila i Michaela Linda Thomas, kreativní ředitelka a zakladatelka společnosti na výrobu obalů. Ve své prezentaci zmínila jeden důležitý fakt. Často řešíme oblečení, a to, co kdo měl na sebe víc, než co dokázal. Jako příklad uvedla Vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou, která má za sebou obrovské pracovní úspěchy a místo toho, abychom v jejím případě psaly jen o tom, jak důležitá její práce je, řešíme i její šatník (v jejím případě se psalo, že si na jmenování do funkce oblékla šaty nad kolena)
V tu chvíli mi došlo, jak moc velká pravda to je. Ano, i nadále si myslím, že oblečení má být reprezentativní. Ale co když dá někdo přednost před dokonalým outfitem ala Carrie Bradshaw (přesto se o sebe staráte a vypadáte dobře) přednost práci, která má smysl? Je to snad špatně? Za mě rozhodně není.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Věci, které jsou orpavdu důležité, nic nestojí

Chtěla bych, aby smysl mého blogu zůstal stejný. Aby byl inspirativní, nápaditý. Ale rozhodně nechci povyšovat oblečení výš, než mu je určeno. Přeci jen jsou daleko důležitější věci. Zdraví, dobro a štěstí. A to vám oblečení nezajistí.

podpos

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *