Minulou sobotu jste si mohli přečíst článek o nadčasových kouscích a basic šatníku. I dnes budu v nadčasovém duchu pokračovat, ačkoliv se nebudeme bavit o žádných určitých modelech.

Jelikož jsem žena blogerka, která články píše na základě toho, co vidí a prožívá, hodně se snažím inspirovat se okolím, ulicemi, lidmi v nich. A všimla jsem si, že jedním ze zásadních problémů toho, proč nám ženám modely často nesluší. Není to proto, že bychom si snad kupovaly věci, které nejsou stylové nebo trendy, pokud budu mluvit módním jazykem, ale proto, že si kupujeme špatné velikosti a neznáme svoje těla.

Zkoušejte a ptejte se
Svoji velikost asi znáte. Přesto si do kabinky vezměte ještě velikost kousku, který chcete (o číslo menší i o číslo větší) a porovnejte je na sobě. Některé z žen se totiž dokáží shodit a raději si vezmou větší číslo, protože si nevěří, a jiné se toho zase nebojí a vezmou si velikost menší, ze kterých jim koukají špíčky nebo jsou na ně příliš krátké.
Nebojte se také zeptat se na názor ostatních. Vyhlédněte si v obchodě někoho, kdo má perfektní styl a zeptejte se ho. Když jsem si kupovala Timberlandy, nemohla jsem se rozhodnout mezi těmi klasickými a mezi těmi s kožešinkou ve stejné barvě. A protože vedle mě stála holka, která by mohla pracovat v módním magazínu (měla na sobě dokonalý, jednoduchý a chic outfit v podobě baggy džínů, volné, do džínů ledabyle zastrčené červené kostkované košile a zkoušela si sandálky na podpatku = vypadala prostě úchvatně), optala jsem se jí na radu. Podle rychlosti její odpovědi si myslím, že na mě celou dobu koukala a přemýšlela, jak mi říct, abych si vzala ty bez kožíšku. „Určitě bez kožešinky. Ta k vám vůbec nejde“.  A bylo rozhodnuto (výsledek posuďte sami).
Občas jsme totiž prostě až moc subjektivně zainteresovaní tím, co se nám líbí a pak se nedokážeme rozhodnout pro to, v čem vypadáme dobře.

Líbí se vám to sako, ale bylo by lepší, kdyby bylo v ramenou trochu užší nebo v něm naopak nemůžete volně natáhnout ruce? Neberte ho, i když bude zlevněno o 70 %. Pokud o něj opravdu stojíte a nebráníte se další investici, dobře, ale nechte si ho krejčovou přešít tak, aby vám sedělo. Určitě se ale vykašlete na příliš úzké, krátké a obtáhlé věci. Z většího menší uděláte, opačně to půjde hůř.

Oblékejte se u jedné značky
Tohle platí zejména pro začátek a módní začátečníky – čím víc oblečení budete mít z jednoho řetězce, tím lépe se vám bude nakupovat, a také kombinovat. Časem budete už jen od pohledu vědět, co a jaká velikost vám u dané značky sedí a čeho je naopak lepší se vyvarovat. Pro inspirace, co se kombinací týče, se klidně nechte kombinovat jejich online obchodem. A například HM má svojí HM Gallery, kam se propisují outfity těch, kteří HM označí (pro inspiraci vřele doporučuji – najdete na hm.com)

PS: Jesltiže znáte na můj instagram (zezivotazeny lenka), pak si můžete všimnout, že 90 % mého šatníku je právě z HM. Mám ráda jejich basicy, různé výprodeje a celkově jejich módu a nakupuji tam většinu oblečení také pro moji dceru. Tak jen, kdybyste se pídili. 😊

Lenka

perfect fit perfect fit2 perfect fit3 perfect fit4 perfect fit5 perfect fit6 perfect fit7Fotografie: Pinterest (www.pinterest.com)

Please follow and like us:

2 Comments on The Perfect Fit

 1. Hanka
  13. 1. 2018 at 11.12 (2 roky ago)

  Podobně jako na fotografiích chodí oblékáná anglická youtuberka Emma Hill,doporucuju pro inspiraci,má skvělý vytříbený vkus.

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   13. 1. 2018 at 17.18 (2 roky ago)

   Hani, ty bys s tema inspiracema a stylem a dokonalou fashion orientaci, pomalu mohla taky zalozit blog :) Nebo uz ho mas? 😉 Budu sledovat :)

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *