Jako ženu mě vždycky zajímalo, jak je možné, že se vás muž po několikátém rande zeptá, jaké plány spolu vymyslíte napříště, a pak už se vám nikdy neozve. A nejsou to jen vztahy, kde narážíme na podobné lži. Stát se nám to může klidně i na pracovních pohovorech, kde uslyšíte onu známou větu, „my se vám rozhodně ozveme“. Snad každému se stalo, že i přes dobrý pocit z rande či pohovoru, se po druhé straně prostě slehla zem. Jako ženy mě netrápilo tak to, že už jsme se s daným člověkem neviděla, jako samotný princip.

Co se mužů týče, mám jedinou výjimku. A tou je první rande. Když vám někdo nesedne a neznáte ho, nemáte chuť mu vysvětlovat, že poprvé bylo také naposled. Jedná-li se však o rande druhé nebo třetí, každý by se měl naučit říkat pravdu, a v případě nějakých negativních pocitů jít s pravdou ven. A už vůbec neslibovat rande, které se už nikdy neuskuteční. Vznikají tak zcela zbytečné stereotypy o mužích, kteří se nechtějí vázat.

V případě pracovních pohovorů mi to přijde zase neprofesionální. Věřím, že účastníků na obsazovanou pozici může být hodně, ale proč slibovat a neozvat se? Proč dávat někomu naděj na to, co vůbec nepřijde? Nebylo by lepší prostě raději nic neslibovat, či raději sdělit frázi „v případě zájmu se vám ozveme“? Tak aspoň víte, že zájem nebyl. Namísto toho se mi stalo, že HR slíbila zaslání nějakého úkolu na vypracování, ke kterému nedošlo ani po milé připomínce.

Ráda s mým mužem probírám otázku vztahů právě z jeho mužského pohledu. A tak jsem se ho ptala i na to, proč se muži po nějaké době prostě přestanou ozývat. Bylo mi řečeno, že jim prostě u něčeho začala svítit červená kontrolka. Chápu, v případě vdavkuchtyivé ženy může být randění na začátku dost nepříjemné. Ale od toho bychom měli být dospělí a říct si narovinu, že k čtvrému rande už nedojde. Prostě jen zvednout telefon nebo aspoň napsat smsku a nedělat, že jste umřeli.

Please follow and like us:

2 Comments on Ticho po pěšině, aneb proč se muži neozývají

 1. Kateřina
  2. 3. 2017 at 9.42 (2 roky ago)

  Tak tak! Toto bude asi nikdy nevysvětlené téma 😉 pěkný článek! Chtělo by to průzkum od více mužů 😀

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   3. 3. 2017 at 12.26 (2 roky ago)

   to jo :)) asi se jich budeme muset zeptat naprimo :) Udelam pruzkum mezi mymi kamarady :)

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *